Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

fukylove
13. feb 2011

@alionuska Alenka 🙂 ty si fakt asi stroj alebo co 😀 si stihla aspon niekedy oci privriet? 🙂 🙂 🙂 ale - ako vzdy, su nadherne 🙂 vsetky 🙂

@medakote - krasny kosik 🙂 ten sa ti skutocne podaril 🙂 a chybicky nevidim 🙂

jakelina
13. feb 2011

@alionuska pochopila jsem, ty jsi šikulka. No tak to zkusím a snad se povede. 😉

lukika
13. feb 2011

@alionuska jedným slovom KRÁSA fakt nechápem ako to stíhaš musíš to mať fakt v ruke ako povedala
@vlada111 zober pomocnú silu a stihneš ešte viac alebo budeš šéfka a budeš iba poťahovať a zdobiť ked to ťa baví najviac

mrka2
13. feb 2011

takze tu su moje valentinske, prve je nase - uz sme polovicu aj zjedli 😀 tu som prvy raz skusala kliestiky 🙂

rivatha
13. feb 2011

Dievcata ahojte! Peciete krasne, idem si k vam po radu, ak mozem 🙂 Chcem spravit drobcovi torticku na narodeniny, uz som co-to postudovala, no zaujima ma, aky presne krem mozem dat pod MMF. Rada by som jednym chutnym aj plnila, aj dala pod potah 🙂 Moze byt traseny krem? Ci tam kvoli potahu musi byt maslo? Ak maslovy, moze byt s pudingom? Nieco chutne, ale nie mastne maslove, take nelubime 😝 Tesim sa na vase tipy 🙂

kovik
13. feb 2011

@fukylove - ja si koupila raději víc, ale krásně to vyšlo a to jsem nešetřila 😀

zdenallicka
13. feb 2011

@rivatha AHoj..🙂 POd potahovku nesmí nic, co obsahuje vodu - tvaroh, zakysaná smetana, jogurt.. nic takového...
Máslovopudinkový krém klidně použij nebo si jenom vyšlehej máslo s cukrem (a rumem) nebo někdo používá i nutelu. ;) Držím pěsti, ať se dílo podaří!!!
Kdybys chtěla nějaký přesný recept, napiš si...

rivatha
13. feb 2011

@zdenallicka Jej, si zlata, dakujem za radu. Ta Nutella, to by slo 🙂 Aj chutilo 🙂 Potom je vlastne jedno, akym kremom naplnim dnu, vsak? Premyslam nad slahackovym. Bud traseny, alebo falosny parizsky. Asi sa rozhodnem podla casu a drobcovej nalady 😅
Dakujem za rady aj drzanie palcov. Uz som piekla, ale nepotahovala, takze sa zidu tie paste 🙂

mizulienka
13. feb 2011

dievcata ako lepite kvietky alebo postavicky na tortu? mne to vobec nechce drzat 😠

mizulienka
13. feb 2011

@fukylove ano ano traseny a bol tuhy ozaj...ja som sa len zlakla, ze som nieco pokaslala, sak vies, moja prva torta, som mala roztrasene ruky 😀 ale torta uz je hotova, urcite vela nedostatkov ale som rada, ze som sa odhodlala ju urobit, vecer pridam foto 😉

zdenallicka
13. feb 2011

@mizulienka Já lepím kapkou vody..🙂

@rivatha Držím..🙂

zuzana124
13. feb 2011

@alionuska nenachádzam slov, tie tvoje tortičky sú nádherné, klobúk dolu že to stíhaš aj popri dvoch deťoch 🙂 🙂 🙂
@jakelina našla som postup ako sa robí ten výrez na torte čo mala alionuska, snáď ti to pomôže 🙂 🙂 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/content/rozstrapkana-...

lukika
13. feb 2011

@mrka2 krásne tortičky všetky tá s margarétkou a lienkou sa mi páči najviac to máš asi také vykrajovátka na tú margarétku však a ako si robila tú mašľu otáznik

mrka2
13. feb 2011

@lukika no tie dve malicke,to su pre moje neterky - pre rocnu a trojrocnu,tak mamina chcela pre ne take malinke srdiecka a nechala to na mna a to s maslou je pre svokru 😀 ano,na tu margaretku to su take vykrajovacky http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... ja mam taku trojsadu,ale teraz ju nemaju v tom obchode,co som ja kupovala 😕 no a maslu som si musela pozriet na youtube.com, bo som tiez nevedela 😀 napr.tu to mas

https://www.youtube.com/watch?v=4vcVtBfgG8Y

🙂

fukylove
13. feb 2011

@mizulienka - ja som iba vodou vzdy lepila a vzdy mi drzalo... 😉 a nepanikar 😀 si sikulka, isto si to zvladla, sa tesim na foto 🙂

lukika
13. feb 2011

@mrka2 diky to je super návod

mrka2
13. feb 2011

@mizulienka ja tiez lepim vodou,ale postavicky pripichnem zo spodu este sparatkom,ze zapichnem aj do postavicky aj do korpusu. ale kvietocky a ine veci len vodou. tesim sa na foto vecer 😉

hanula11
13. feb 2011

Tak jsem dodělala dorty - 2 🙂 .
Dělala jsem dva druhy korpusů - mourovatý a kakaovoořechový,
náplň pudinkovo - máslovou a nahoru "polevu" z maršmelounů.
Ale nemáme mikrovlnku, loni se nám pokazila, tak jsem ty pěnové bonbony rozpouštěla na plotně.
Takže pak rychle tuhly, ale nakonec jsem dorty zplichtila 😠 😒 😉 .
Ten jeden je pro Míšu, 2. pro rodinu na Valentýna .
A konečně mi usnula malá. Celý odpoledne ji do toho pečení uspávám a pořád to nebylo ono.
Nakonec ve finále dojela ještě tchýně s tchánem - naštěstí jen na otočku, když viděla že Aduška spí, zase jeli .
Kdyby aspoň synátor dorazil ze světa brzo, jeli do Olomouce a kdoví kdy dojedou.
Tak čau, hezkej nedělní večer, snad aspoň dorty krapet zabodují - i když jsou nakonec "dělaný na koleně", třeba se příště ta poleva zdaří lépe 😉 🙂 .

andriss23
13. feb 2011

Ahojte nádherné tortičky,všetky 🙂 🙂 🙂 🙂
Pripájam môj dnešný výtvor.Prvý krát som vyrobila kvetiny,aj to je vidieť 😀 ,aj podložku som skúšala prvý raz.
A poťah som robila z amerických penových,a dalo sa.

reruna
13. feb 2011

@andriss23 krásné, na ty květy máš nějakou formičku?
@hanula11 tak pak dej foto, jsem zvědavá 🙂
@mrka2 ty berušky jsou krásné a jak to jde s kleštičkama?

reruna
13. feb 2011

@andriss23 krásné, na ty květy máš nějakou formičku?
@hanula11 tak pak dej foto, jsem zvědavá 🙂
@mrka2 ty berušky jsou krásné a jak to jde s kleštičkama?

fukylove
13. feb 2011

@hanula11 - zabudla si pridat fotecky 🙂 tesim sa aj na tvoje 🙂

reruna
13. feb 2011

@alionuska no to je něco neskutečného, všechny dorty nádherné!
@medakote no úplně super ten košík!

reruna
13. feb 2011

@kovik krásný motýlek 🙂
Jinak my už máme srdce skoro snězené, krém výborný, ale fakt teda neztuhl, takže se to blbě krájelo, vytíkalo to z toho, takže nebyly pěkné klínky, ale tak pro nás to zas tak nevadilo. Jogurty jsem dávala hollandie, poměr jsem měla správně 1 šlehačku se smetanafixem, 2 jogurty 190 g a 1 želatinový ztužovač za studena rozdělaný ve šťávě z kompotu, 2 vanilkové cukry, tak nevím, kde byla chyba.

hanula11
13. feb 2011

Já je ofotila, ale žádný zázrak to není.
Možná je sem dám, jen mě zlobí telefon, mám nový a nemá paměťovou kartu. Fotky nějak nejdou přetahovat. Chce to tu kartu 😒 😉 🙂
@andriss23 moc hezký dortík, já to srdíčko hodila nakonec na 4. patro, trochu přečnívá, ale náplň snad je dobrá 🙂 😀

andriss23
13. feb 2011

@reruna mám formičku,je to karafiát. Mňa keď niečo začne baviť,tak nakupujem a nakupujem.Už sa musím krotiť 😀 😀 😀

mrka2
13. feb 2011

@reruna super to slo,raz dva som to mala,az som bola sklamana,ze tak rychlo som to urobila 😀 na to,ako som sa na to dlho pripravovala... 😀 😀 😀 🙂

mrka2
13. feb 2011

@andriss23 nadherne srdiecko 🙂

jajuuus
13. feb 2011

@mizulienka a skúšala si to niekedy dať pod poťah len lekvár? pre mňa by to bola najľahšia a najrýchlejšia alternatíva... 😅
@nadulici a ako sa prosím ťa robíš ten pudingovo-maslový krém, ktorý dám pod poťah? a ak by som dala nutelu, tak tú už nemusím dať stuhnúť, že? či aspoň na chvíľku? 😅

nadulici
13. feb 2011

@jajuuus no ja od oka, ale cca 1 puding alebo zlaty klas uvarim aby bol poriadne husty, asi v 300 ml mlieka a do studeneho zaslaham maslo, staci pol kocky....cukor dla chuti, nedavam vela, potah je sladky ako hrom 😝

nadulici
13. feb 2011

priznam sa s nutelou som este nerobila 😔