Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
21. mar 2011

@nikanika28 jejda ten klobuk je fantastickyyyy , teda aj ostatne, ale on je prosto ON 😀

Ja uz tesim, objednavka z ciech mi uz dosla, uz ju len dopravit na SK 😝 sa tesim som u nich nasla taku tu starodavnu anglicku abecedu , jaaaj ja bych piekla až bych řvala 😀 😀 a nemoozem a este aj vy sem pridavate take ohromne krasne torticky 😎

mizulienka
22. mar 2011

@nikanika28 krasne vsetky, ten klobuk vynimocne 🙂 ako si robila dole ten zvlneny lem? 😉

@pristela a ako si si objednavala z ciech? nie je to potom prilis predrazene? a ako vyzera ta anglicka abeceda? to by sa aj mne pacila 🙂 dik

ada9557
22. mar 2011

@nikanika28 fantastické tortičky.a klobučik perfektný 🙂

mizulienka
22. mar 2011

dievcata este so sa chcela spytat na jednu vec...mam tie lidlacke cukriky ruzove, tie obalovane v cukre, musim umyt alebo mozem ich dat aj s tym vrchnym cukrom?

dajna11
22. mar 2011

@mizulienka ked ccheš biele MMf,treba to ružové zmyť 🙂

nikanika28
22. mar 2011

Diky baby 🙂
@mizulienka normalne som to rucne navlnila a ono to tak zostalo, pripadne sa moze podlozit potr. foliou, kym nestuhne 😉

reruna
22. mar 2011

@mizulienka když to neumyješ, tak to bude růžové
@nikanika28 krásné, fakt super klobouk!

jakelina
22. mar 2011

@nikanika28 dorty nádherné, všechny tři 😉

evena
22. mar 2011

ahoj
@fukylove já nemám klasický plech právě, ty co mám sou takové prolisované a ve středu mírně níž jak kraje, takže by ten korpus nebyl dobrý, musela bych ho nějak seřezávat 😝 snad tu velikost nějak zvládnu, už teď mám z toho vítr, budu píct zítra 😖

@nikanika28 podařené, ten klobouk dobrý nápad, musel být asi hodně pracný ... dino perfektní 😉

vlada111
22. mar 2011

zdravím vás kočky, chcela by som sa spýtať či nemáte niektorá postup na tortu s Harry Poterom. Synovec si vymyslel na mňa poriadnu skúšku ohňom 😀 . Ďakujem za pomoc.

pristela
22. mar 2011

@mizulienka tu je, old english http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Patchwork-abeceda... ja si u nich objednala este dalsiu abecedu a aj cislo, bo doma mam len tu funny a ta sa zas nehodi vsade 😒 takze budem mat doma uz 3 abecedy 😉 a nemusim vyrezavat pak rucne-to je des na cas ☹
A objednavka v cechach sa mi nepredrazi, mam u nich v banke cesky ucet, takze platba sla bez poplatkov 😉 ako vnutroštátny prevod, no a poslat som si to dala mame do Prahy, len ted musim cakať pokial mi to po kolegovi abo busom posle domov, takže poštovné tiež normalne, inak je na Sk drahô poštovné ☹

fukylove
22. mar 2011

@evena - aha... ale myslim, ze to zvladnes aj tak 🙂

@pristela - ja mam doma uz dve abecedy a stale pokukavam o dalsej 😉

babenky, sa Vam musim pochvalit, konecne po niekolkych mesiacoch mame novu sklokeramicku dosku! praskla nam povodna po necelom roku pouzivania, lebo nam ju firma zle osadila... tak sa vytesujem, lebo firma, co ju osadzala zobrala zodpovednost a preplatili nam vzniknutu skodu, druha firma nam dala nakoniec uplne novu so zlavou, tak sme doplacali iba 50 eur... akurat je to sialene, lebo cena sklokreramickej dosky celej bez zlavy je 300 eur a len to sklo na vrchu stoji 180! 🙂 ale konecne mozem po par mesiacoch varit ako clovek 🙂 🙂 🙂 a nie na dvojplatnicke 🙂

dm1
22. mar 2011

@pristela ja mam doma tiez 3 abecedy ved na kazdu tortu sa hodi nieco ine. A este som vcera objavila stencili a maju tam krasnu abecedu tak neviem ci aj to nutne nebudem potrebovat 😀

lussy23
22. mar 2011

@nikanika28 😲 😲 😲 😲 nádhera, úžas!

pristela
22. mar 2011

@dm1 ukáááž 😀

dm1
22. mar 2011

@pristela 😀 tento stencil to je sa mi pacia tie monogramy veru len su dost drahe http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html.... ale aj ine stencils tam maju krasne asi nejake objednam veru

dajna11
22. mar 2011

ja sa teraz netrápim tortičkou,ale sa vytešujem s pralinkami. 🙂

paja.o
22. mar 2011

@dajna11 vypadají super, hned bych si dala, mňam 🙂 Jak je děláš?

dajna11
22. mar 2011

@paja.o no mám na to silikonové formičky a do toho odlievam 🙂 🙂 🙂 🙂 super čokoládku,nejakú plnku,oriešok,višňu atak 🙂

paja.o
22. mar 2011

@dajna11 Základ je asi kvalitní čokoláda, co? a jen ji rozpustíš? ta světlá náplň je marcipánová?

jajuuus
22. mar 2011

ahojte babuľky, prosím vás, nejaký postup na detské capačky... idem robiť tortičku na uvítanie do života 🙂 ďakujem krásne! 🤐

mrka2
22. mar 2011

@dajna11 mnaaaam

dajna11
22. mar 2011

@paja.o no ja robím z obyč.čokolády z lidla..zjemním ju mliekom čo sladkou smotanou...náplň može byť aj marcipánová,táto je zo suš.mlieka,cery,práš.cukru a salka....

mrka2
22. mar 2011

@nikanika28 kraaasa!

tu je moj dnesny vytvor pre moju maminu 🙂

jakelina
22. mar 2011

@mrka2 ta je sladká, moc hezká.

alicc
22. mar 2011

@mrka2 krasna torticka-kosik 😉

mrka2
22. mar 2011

@jakelina
@alicc dakujem vam 🙂 , ani vam nejdem opisovat to moje prepletanie. tolko hmoty letelo do kosa,ze az 😝

jakelina
22. mar 2011

@mrka2 tak příště to už bude lepší, já bych si na to vůbec netroufla. ☹

mrka2
22. mar 2011

@jakelina ale coby nie, ved robis krasne torticky! nesmies sa podcenovat! 😉 toto bol tiez moj prvy takyto vytvor 😝 🙂