Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

petusko
15. máj 2011

@jakelina ja som do vodky nasypala obycajne kakao 😉 za par hodin nelepilo 🙂 natierala som dokonca dvakrat a pekne to uschlo.

jakelina
15. máj 2011

@petusko no vidíš, tak vyzkouším. Kakao mě taky napadlo, ale měla jsem strach, že to právě bude hodně lepit. A když potřebuješ třeba červenou barvíš jak??? Gelovkou nebo sypkou barvou??

petusko
15. máj 2011

a dakujem, ze machr 😅 😝 prave tento vikend som sa tak vobec necitila a chcela som s tym vsetkym skoncovat. Prvykrat som sa netrafila celkom do predstavy zakaznicky, aj ked bola nakoniec spokojna, aj tak ma to strasne mrzelo 😖 ☹

karmenta
15. máj 2011

prosím, jste tu nějaká cukrářská šikulka z Břeclavi a okolí? Potřebovala bych s něčím poradit / pomoct, ale osobně 🙂 Díky

petusko
15. máj 2011

@jakelina ked chcem sytu cervenu (aj ciernu), tak farbim povrchu gelovkou. Ked staci slabsi odtien, farbim bud tekutou z obchodu, alebo tiez gelovkou. Praskove farby nepouzivam takmer vobec.

jakelina
15. máj 2011

@petusko děkuju moc, já jsem si právě myslela, že ty práškové líp uschnou, tak jsem si koupila. Já jsem tou červenou gelovkou barvila sýr s myškama a lepilo to taky trochu, tak nevím kde dělám chybu.

zuziq
15. máj 2011

@jakelina nic si z toho nerob. Ja som wiltonkou farbila ruzicky a farbili a lepili aj po par dnoch.. tiez neviem kde bola chyba 😕

petusko
15. máj 2011

No ked farbim povrchu gelovkou, tiez to vzdy trochu lepi. Myslim, ze to sa ani neda, aby to celkom uschlo, wiltonka ostane vzdy lepkava 😕

jakelina
15. máj 2011

@zuziq
@petusko aha, tak to jste mě uklidnily, děkuju moc. Někde jsem četla, že to může být i tím, že se to víckrát přetře. Jedna vrstva prý uschne a skoro nelepí.

vlada111
15. máj 2011

@dm1 ja miniem vždy 750g cukru na to balenie, ale miesi mi to manžel, ja by som to do toho asi tiež nedostala.

jakelina
15. máj 2011

@vlada111 tak nám budeš muset manžela půjčit 😀 😀

vlada111
15. máj 2011

musíte prehovoriť tých svojich 😀 , môjho nedám, ten aj povysáva a umyje riady 😀

petusko
15. máj 2011

@vlada111 moj sice nemiesi, ale valka, ked mam tuhsiu hmotu a nevladzem 😀 A tiez upratuje aj vari, ked mam viac pecenia 😀

lencza
15. máj 2011

díky moc všem za "lajky"..............jste moc hodné.........ty banány s tou paříží fakt bomba,moc mi to chutnalo, a vypadalo to, že i ostatním......moje mamka povídala, že jsem se minula povoláním, a to už je co říct, protože mamina jen tak nechválí

karmenta
15. máj 2011

Prosím, není blbé upéct k oslavě Vítání občánků (tedy takové méně slavnostní křtiny) dort ve tvaru podkovy, jen ho potřít krémem a případně dozdobit růžičkou??? Nebo je nějaká "tradice" že dort má být kulatý a s miminkem??? Do toho si netroufnu tak abych věděla zda honem něco objednat. Díky.

dm1
15. máj 2011

@vlada111 no ale ja ked dam viac cukru uz sa mi s tym nerobi dobre a rozpada sa mi to.......

vlada111
15. máj 2011

@dm1 zaujímavé. Robíme všetky ten istý recept a každej z nás sa tá hmota správa inak.

dm1
15. máj 2011

@vlada111 no mozno aj rovnako len kazdej sa robi s dobre s inou konzistenciou hmoty 😉

vlada111
15. máj 2011

@dm1 biela je super, ale keď ju mám farbiť, stavajú sa mi vlasy dupkom. Mne to tak ide na nervy, že sa MMF rozpadá pri sýtej farbe. Uvažujem, že si na farbenie kúpim WI.
Zároveň posielam svoju tretiu poťahovanú, čo som robila pre synovca.

dm1
15. máj 2011

@vlada111 ved prave preto som zacala davat menej cukru a potom to nerobi az taku sarapatu

vlada111
15. máj 2011

@dm1 aha, tak to vyskúšam. V júni ma čakajú tri pre rodinu, tak budem experimentovať. Ty máš tie torty vymakané, vždy obdivujem tvoju čistú robotu

dm1
15. máj 2011

@vlada111 dakujem 😵

alionuska
16. máj 2011

@dm1 no je to tak ako pisem..vzdy 4 baliky cukrikov..oplachnutych a 8 polievk.lyzic sitronky..+tych 3kg praskoveho cukru..niekedy este aj dospem,ked je makka hmota...😀
@reruna chce,mne sa s tym robi najlepsie... hotove hmoty su pre mna neni vobec dobre,lebo modelovat nieco tyzden dopredu ..to u mna jednoducho neni mozne..ja robim ozdoby uz az ked potiahnme tortu a aj WI dlho tvrdne😀 .... mne to takto vyhovuje...aj ked je to pracnejsie,ale je to pre mna aj lacnejsie,ako dat za 7kg hmoty 45eur...:-P
@paja.o dakujem..no toto su tie veci..ze nemam moc casu na deti a muza,ale oni to preziju..mam ich na ociach cely den a to je najdolezitejsie...ze nemusim niekam chodit do roboty na 8 hodin,aby sme prezili...😀 ...ja sa snazim vynahradit im to aspon v nedelu,ale to niekedy zaspim pri telke..z celeho tyzdna... ved som v najproduktivnejsom veku..tak musim makat! 😀 ..ale niekedy mam toho uz naozaj dost... ale bavi ma to stale*😀.A dakujem..som rada ze sa ti pacia moje torticky..pa

alionuska
16. máj 2011

@petusko ..ale ty si sa nejak rozpiekla...krasne a ta s tymi detickami ma uplne dostala...podarena torticka! 🙂

veronkaj
16. máj 2011

@dm1 ahoj
no práveže nemala až teraz zisťujem že to treba
musím objednať tú pásku aj lepidlo.

no a stále skúšať.
pa

jakelina
16. máj 2011

@alionuska ty jsi prostě dokonalá žena. Kdyby jsi to mohla třeba dělat v nějakém robotu, ať si šetříš ty tvoje zlaté ruce. 😉

petusko
16. máj 2011

dakujem vam vsetkym za like 🙂 tesi ma to 🙂
@alionuska dakujem a vies co, ta s tymi detmi bola robena velmi narychlo v navale zlosti, lebo mi to sestra dala vediet dva dni dopredu, mala som aj ine torty, tak som sa s tym vobec nehrala, nebol cas. Mozno keby si ich chystam tyzden dopredu, tak to tak nevypali 😅 Inak sa velmi pacila aj obdarovanej pani ucitelke MŠ, bola nadsena 🙂
@karmenta podla mna moze byt torta podkova uplne v pohode. znamena to stastie a to sa predsa detickam do zivota hodi 🙂 nemusi to byt okruhle a s miminkom.

mrka2
16. máj 2011

@petusko tie su nadherne!!! 😕 😵 😵 😵

reruna
16. máj 2011

@alionuska a že by sis třeba mmf dělala jen na ozdoby a na potahování jen kupovanou hmotu?

jajuuus
16. máj 2011

@reruna ja práve robím naopak - MMF na poťah a smarflex velvet na modelovanie 😀