Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
16. máj 2011

kočky ktoré robíte s WI ako to mám valkať? ja som vyvalkala na práškovom cukre, to som čítala na TOM, ale cukor sa mi dostal aj na povrch poťahovky a nešiel mi odtial dolu, som to suchým štetcom skúšala, nakoniec som to mokrým štetcom urobila, ale zostalo to potom na tých miestach lesklé...ako to mám robiť?

bebebrumik
16. máj 2011

dievčata, kde sa da kupiť pravý marcipan?

daducha
16. máj 2011

@dadka212 na Solamyle a ked mas silikonovu podlozku tak netreba niekedy nic.Ale daj iba trochu,lebo aj ten na hmote ostava.

dadka212
16. máj 2011

@daducha ďakujem 🙂 ja nemám silikónovú podložku, vlastne nemám skoro nič 😅 ja som doteraz piekla iba pre rodinu, ale zrazu odo mňa vela ludí chce torty aj cudzí dokonca aj jedna redaktorka z markízy 😎 tak sa chcem vyšvihnúť aby to vyzeralo fakt dobre 😀

bzucinka2
16. máj 2011

@petusko paradne torticky, si sikulka 🙂
@vlada111 sikulka 🙂

jajuuus
16. máj 2011

@dadka212 super! za chvíľu budeš mať objednávky z celej markízy 😉

vlada111
16. máj 2011

@bzucinka2 kde sa ja hrabem 😀

jakelina
16. máj 2011

@dadka212 ty jo, ty jsi se rozjela 😉 😉

bzucinka2
16. máj 2011

@vlada111 to chce len cvik 🙂

mrka2
16. máj 2011

@bzucinka2 krasne, a ta branka aka super! no a lopta ani nehovorim. ja som uz videla kadejake vzorce na tu loptu,ale aj tak nechapem... 😝 to bude tym,ze som nikdy v matike nevynikala 😖 🙄

dm1
16. máj 2011

@mrka2 tam netreba ale naozaj nic chapat fatk. Zadas tam len jedno cislo obvod lopty co nameras dole a ukaze ti druhe cislo a podla toho si obkreslis uholniky s tym rozmerom co ti vysiel

mrka2
16. máj 2011

@dm1 no ale to su rovnake rozmery pre biele a aj pre cierne?

alicc
16. máj 2011

@zuziq velmi pekne ti dakujem 🙂 , tie alionuskine torty su vsetky krasne 😉

dm1
16. máj 2011

@mrka2 dlzka strany je rovnaka aj pre biele aj cierne. ked ti napr. vyjde cislo 40 mm tak si najdes v nakresoch 5 a 6 uholnik s cislom 40 obkreslis a je to

mizulienka
16. máj 2011

@dm1 dakujem, ja som si tiez myslela, ze to je ake komplikovane a podla toho, co hovoris, to vyzera jednoducho :0)

lussy23
16. máj 2011

@eliska22 - krásna tortička 🙂
@mizulienka - krásnučká
@vinka - krásna
@jajuuus - nádherná je 🙂
@dm1 - nádherné torty
@lencza - peknučká
@petusko - náááááááádherné

mizulienka
16. máj 2011

dievcata viete mi prosim niektora napisat rozmery silikonoveho babatka...sirku a dlzku?
ja sikovna som uz urobila kosik, ale forma mi dojde az cez tyzden, zda sa mi, ze som ho urobila maly. dakujem

lussy23
16. máj 2011

@bzucinka2 - krásnučké @vlada111 - krásna- To je 6 aLEBO 9?

bebebrumik
16. máj 2011

kukuuuuk, dievčata-pomooožte- chcela som vediet, či sa da pravy macipan kupit aj v bežnom obchodnom dome - kde, či len cez net????dakujem

mrka2
16. máj 2011

@dm1 ahaa, lebo ja som kdesi citala,ze tie biele su vacsie,tak ma to poplietlo. este som nepiekla futbalku,ale snad sa dokopem niekedy aj k tomu 😀 dik 😉

vlada111
16. máj 2011

@lussy23 to je 9 😀 . Ale synovec sa ma opýtal keď ju videl prečo 9. Trko a mal oslavu 9 rokov 😀

vinka
16. máj 2011

@mizulienka na šírku najširšia časť má 2,5 cm a dlžka 7 cm.ale to som už ako keby hotové bábätko merala.Nemyslela si celú formu? 😕

dadka212
16. máj 2011

@jajuuus
@jakelina hej tak nečakane...som najprv nechcela, ešte som si neni istá v ozdobovaní, ale prehovorili ma a teraz sa na to aj tak teším aj keď nemôžem spať 😅

mizulienka
16. máj 2011

@vinka si zlata, dakujem 🙂
zdal sa mi uzky ten moj kosicek, tak som ho uz zlikvidovala 😝 vecer urobim novy.
ty mas aku formu na babo, bielu, ci modru?

vinka
16. máj 2011

@mizulienka bielu moja. 😉

mizulienka
16. máj 2011

@vinka dakujem, ja sa iba pytam, lebo som si teraz objednavala tiez a citala som, ze niektorym sa paci to, niektorym zasa modre.
si spokojna?

dm1
16. máj 2011

@mrka2 vacsie su sice ale to len preto lebo su to az 6-uholniky a cierne su 5-uholniky. ale dlzka strany je rovnaka tak ziadne zlozite pocitanie fakt baby. len dolezite je mat pekne zagulatene tu loptu a ked uz to potom dole nesedi nevadi da sa to popotahovat a pripadne zakryt tou travickou ani mne to dole uz nesedelo lebo som ju nemala dobre dole vytvarovanu ale vobec to nebolo vidiet

vinka
16. máj 2011

@mizulienka hej už som robila bábätka z neho a v pohode mi šli. 😉

katka1981
16. máj 2011

Ahojte dievcata, velmi pekne prosim o dobry recept na plnku do torty, mam chut na smotonovu alebo v kombinacii s tvarohom, alebo zelatinou. Bez kakaa, orechov.... Mam chut na nepecenu smotanovu ale urobime korpus normalne peceny piskotovy, len prosim nejaku super plnku. Aby dobre drzala a strasne dobre chutila. Dakujem

weirdo
16. máj 2011

Ahojte,
chcela by som Vas poprosit o dalsiu radu.
Ked naplnam korpus, ci uz to bolo hrk hrk kremom alebo vcera karamelovo-salkovym kremom, polozim na to plat, tak to ma tendenciu trosku po bokoch vytekat. Ja tam davam plnku hned po urobeni, nedavam do chladnicky. Robim nieco zle?
Je pravda, ze korpus je tazky, hutny, lebo za toho pana neviem mat ten Bohusov ani mramorovy vysoky, nadychany, ale je nizky a hutny ...
Dakujem moc za rady 🙂