Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
23. máj 2011

zienky? chystam sa na nakup z e-shopu kedze SURNE potrebujem rezacie radielko a zehlicku 😀 (este pred par dnami ma ani nenapadlo ze budem niekedy nejaku tortu piect 😀 ) a chcela by som aj nejake "udelatka" na kvetinky. videla som vselijake navody na lalie, kaly, orchydeje, male kvietky a tak dalej a tak dalej, a jasne ze ich potrebujem surne vyskusat 😅 a poskulujem po tom floral sete. mate ho? je dobry? alebo viete mi poradit nejaky taky iny univerzalny set s ktorym sa zaobidem?

inac - ta Kitty torticka chutila celej rodinke, a zjedla sa uplne cela!!! neostalo nam ani na ranajky 😀 to sa tusim este nestalo na nasej oslave 😀 a deti sa skoro pobili o MMF ozdoby 😝

veronkaj
23. máj 2011

a mne niektorá poradíte čo s tým máte skúsenosť????

jakelina
23. máj 2011

@veronkaj já neporadím, poutívám MMF. Ten lepím vodou, můžeš vyzkoušet jedlé lepidlo, tím by mělo držet všechno.

bzucinka2
23. máj 2011

@anibas v poslednej dobe su take stale 🙂

lusil2005
23. máj 2011

@veronkaj ja teda skusenosti nemam ziadne, ale za posledne dni som videla a citala milion navodov a postupov, a lepili tam bud obycajnym bielkom, alebo rozslahanym s cukrom - ako keby poleva na medovniky. vraj to drzi ako kamen. ale netusim aku hmotu tym lepili...

bzucinka2
23. máj 2011

@veronkaj a co tak bielok? 😕

jajuuus
23. máj 2011

babule, keď robíte kvietky na drôtiku, ktorý je obalený páskou... môžem potom ten drôtik obalený zapichnúť do torty? nepofarbí tá páska hmotu a korpus v tom vpichu? 😅

jajuuus
23. máj 2011

@veronkaj ahoj, ja používam smartlex velvet a lepím to normálka vodou 😉 ničím iným som zatiaľ ešte nelepila a drží mi to dobre, možno o trošku dlhšie trvá, kým to uschne, ale dobre sa mi takto robí 🙂

jajuuus
23. máj 2011

@lamps ja tiež pečiem na 150°C, ale úplne rovný som ho asi ešte nikdy nemala... 😅 niekedy ho nechám tak, ak sa mi to práve hodí a inokedy, keď chcem rovný, tak ho obrátim a spodok korpusu je vždy nááádherné rovný 😉

hejdita
23. máj 2011

ahojte 🙂 potrebujem radu ..... aku potahovku kupit aby sa dala pekne zafarbit na cerno??? a ci aj extra cernu gelovku wilton je potreba? a s akou sa dobre tvaruje? treba viem ze smartflex flower by mala byt ok ale na postavicku mi to je luto..... poradi mi niekto? nemusi to byt vedro za tisicovku staci len kilovka nejakej hmoty co drzi tvar 🙂

dadka212
23. máj 2011

@hejdita ja používam WI a v pohode, mám klasickú čiernu wiltonku farbu a zafarbí sa na čierno...dá sa objednať aj po kile http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/7-1-...

mizulienka
23. máj 2011

@hejdita mne sa najviac pozdava white icing, je sice drahsi ale jedine tu sa mi hmota zafarbi tak, aby som bola spokojna 😉

jajuuus
23. máj 2011

@cicimotinka a natieraš steny ráfiku niečím? alebo len tak do "čistého" vyleješ cesto? 😅

rivatha
23. máj 2011

Ahojte, sikovne cukrarky! 🙂
Chystam sa na moju potahovanu druhotinu a tentokrat by som chcela skusit traseny krem. Takze moje otazky:
V jednej (klasickej jednoposchodovej) torte su podla vas chutnejsie dve vrstvy rovnakeho druhu alebo napriklad jedna vanilkova a jedna cokoladova vrstva s rozlicnym ovocim?
A este druha otazka 😝 Coko s visnami. Mne sa to velmi hodi, no nejedla som to este. Robite niekto taky variant?
Dakujem vam 😵

cicimotinka
23. máj 2011

@jajuuus hera (palmarín) + strúhankou vysypem... akože toto robím pri formách a plechoch vždy, keď nepoužívam papier... 😀 (teda okrem lineckého ...)

cicimotinka
23. máj 2011

@rivatha ja som teraz robila čoko puding a višne z Lidla, boli v akcii, bolo to mňam... 😉

rivatha
23. máj 2011

@cicimotinka Presne tie som si kupila v Lidli 😀 Super, ze to niekto odskusal. A davala si kolko stavy, prosim ta? Tak, aby sa mnozstvo stavy rovnalo mnozstvu z mandarinkoveho kompotiku? Tato flasa je vacsia myslim.

daria77
23. máj 2011

Ahojte baby 🙂 ,chcem Vás poprosiť o radu 😅 ...,sorry,že otravujem,neporadili by ste mi ,prosím?
Chcem si kúpiť nejaké farby,len neviem,ktoré sú fakt dobré(doma mám 3 farby klasické ,z obchodu,tekuté,ale nie je to nič moc..),tak sa chcem spýtať,na nejaký fakt dobrý internetový obchodík,kde možno si tieto farby objednať,ďakujem pekne za odpoveď 😉
a ešte,že otravujem,možno sa i pousmejete,ale ako sa robí punčovina 😅 ...viem,že zo zvyškov korpusu,ale,čo ďalej 😕 ?
inak,môžem tu oči nechať na vašich tortičkách,krásne moc,nádherné 😲 ,osobitne menovať nebudem,lebo ste tu všetky šikulky...a tie torty..jedna báseň,škoda je ich aj zjesť 🙂

veronkaj
23. máj 2011

@jajuuus dakujem no som si myslela že môžem lebo vo flower sa nič nedeje ved tam ide iba trochu toho a to potom pridržiavaš kým sa neprilepí alebo ako?? a do boku čo pôjdu ružičky tak tie dám na sparádko.

a pod velvet aký krém dávaš prosím ?? aby netiekol a na akú hrúbku ho treba vyvalkať???
dakujem ešte raz

jajuuus
23. máj 2011

@veronkaj ja velvet používam len na ozdoby, poťahujem MMF... a pod MMF natieram čokoládou (čokonátierkou)...
áno, chvíľku to pridržím, kým sa to neprilepí... alebo ak môžem, tak tým spojom to položím na potravinársku fóliu, z nej to ide dobre dolu, ak by sa ti to náhodou prilepilo... 😉

veronkaj
23. máj 2011

@jajuuus na ozdoby je suer ten flower aj kvety aj iné odporúčam

jajuuus
23. máj 2011

@cicimotinka ďakujem, ja vymažem maslo + hrubá múka alebo maslo + strúhanka 😉

jajuuus
23. máj 2011

@veronkaj len podľa mňa je to škoda poťahovať smartflexom tortu... ja si radšej robím MMF hmotu na poťahovanie... je lacnejšia a chutila zatiaľ všetkým 🙂 a zo smartflexu len ozdoby a postavičky robím...

vlada111
23. máj 2011

@jajuuus súhlasím, ja robím tak isto 🙂

jakelina
23. máj 2011

@daria77 punčovinu uděláš ze zbytků korpusů, krému a přidáš co máte rádi, můžeš mleté oříšky, nugetu, marmeládu, rum, sirup a už mě nic nenapadá. Prostě co doma najdeš a máte rádi, třeba i drobečky z piškotů atd...

cicimotinka
23. máj 2011

@rivatha hej, zvážila som mandarinky a odmerala šťavu a tak som dala aj z višni... 😀

lamps
23. máj 2011

@jajuuus ďakujem, ja som piekla na 160, tiež som ho otočila horednom a je vybavené, len som chcela vedieť, či tu niektorá nemáte na to nejakú fintu 🙂 😉

rivatha
23. máj 2011

@cicimotinka A nepamatas sa, kolko ml stavy si davala do kremu? Ci mam odratat udaje na madarinkovej konzerve? 😀 Mnozstvo ovocia je mi zhruba jedno, chcem to radsej poukladat na krem, to sa mi zda lepsie 😝
A este, ak teda mozem, davala si aj tento, aj mandarinkovy? Ci len tento do 1 torty?

mizulienka
23. máj 2011

@cicimotinka ked sa mozem spytat, kolko vazia mandarinky a kolko je tam tej stavy, aby som nemusela otvarat konzervu 😵 dakujeeem 😵

lamps
23. máj 2011

@lencza ďakujem aj to som skúšala, ja som chcela vedieť, či sa tomu kopcu dá nejako zabrániť už pri pečení