Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
23. máj 2011

@jakelina ďakujem, vyskúšam. Robil mi to len tento jeden korpus - ostatné mám pekné, rovné.

cicimotinka
23. máj 2011

@rivatha dával som aj mandarinkový s vanil. pudingom aj višňový s čoko pudingom... robila som šmolkov domček, takže to boli 3 poschodia, tak som to miešala... šťava bola 135ml... 😀

@mizulienka ovocie 175 g, šťava 135 ml... 😀

mizulienka
23. máj 2011

@dadka212 si spominala, ze pouzivas wi na torty, chcem sa spytat, ako si si stanovila cenu, ak to nie je prilis indiskretna otazka, mozes aj do IP...mne ide len o to, ze aj ja som si kupila wi ale ked si rozpocitam, ze na tortu potrebujem min 1kg,to je uz nejakych 6,70eur za kg, ze aj keby som chcela mat cenu za kg torty 10eur, tak mi to asi nevyjde....ja este len teraz zacinam piect na zakazky, pytala som si 8eur....ale wi si asi necham iba na figurky.

mizulienka
23. máj 2011

@cicimotinka si zlata, dakujem 🙂

katy1979
23. máj 2011

@mizulienka s wi sa zmestis do ceny 10 eur, teda aspon ja ano

mizulienka
23. máj 2011

@katy1979 ja iba tak v hlave pocitam, ked kg wi stoji tych 6,70 to by znamenalo, ze ostatne suroviny by ti nemali presiahnut 3,30, ci sa to nejak inac pocita? 😕

dadka212
23. máj 2011

@mizulienka no ja tiež iba začínam ale robím to tak, že si spočítam suroviny a dám x2, keďže ani nemám váhu kde by som si torty vážila...mám kuchynskú ale tá váži iba do 2kg a na osobnej sa mi to neodváži dobre...
..Mňa sa každý pýta, predtým než urobím tortu čím poťahujem, lebo si neprajú mmf...proste neviem či ja žijem na inej planéte ako vy všetky, ale tu v mojom okolí to nechutí absolútne nikomu a to jedlo dosť ludí moje torty, preto som prešla na WI...

jajuuus
23. máj 2011

@lamps mňa skôr štve, že keď ho takto vykydnem otočený 😀 (vykydnem ho na drevenú dosku), tak sa mi vždy prilepí trošku, keďže je ešte teplý a taký vlhký... akože nevadí to, však to nie je vidno, no ale viem o tom ja a to mi vadí... ja som strašný detailista 😀 ale ako to teraz píšem, tak ma napadá, obaliť dosku potravinárskou fóliou a vtedy by sa to nemuselo prilepiť, nie? 😀

mizulienka
23. máj 2011

@dadka212 dakujem dadka, u nas tiez MMF velmi nechuti...ale teraz som robila z chamallows cukrikov a na pocudovanie to chvalili, neviem, cim to bolo...
takze ty to pocitas takto...musim aj ja raz vyskusat to spocitat takto...mam uz nachystany zosit, chcem si tam podrobne znacit vsetko 🙂 som zvedava ako dlho ma to bude drzat 😉

mizulienka
23. máj 2011

@jajuuus mna to tiez rozculuje 😠 vidis, tou potrav foliou by to bolo mozno ok...vyskusame, dame vediet 🙂

katy1979
23. máj 2011

@dadka212 nezijes na inej planete tu u nas im tiez chuti wi. postav sa ty na tortu a potom zober do ruk tortu malo by ti to odvazit dobre. ja vazim na detskej pre mimina.
a vsak pekne robis. cumla som si minule na fb ako ti to ide

katy1979
23. máj 2011

@jajuuus na mriezku to hod, potom sa ti nezapari. kludne aj na mriezku z truby

jajuuus
23. máj 2011

@dadka212 mne sa zatiaľ nesťažovali na MMF, ale sto ľudí, sto chutí... tým, ktorým som zatiaľ robila torty, tak to nikto nepoznal, že z cukríkov sa dá urobiť taká hmota... sa divili, že ako je to možné... 😀
ale možno natrafím na niekoho, kto sa bude potom sťažovať, že mu to nechutilo... 😀
ja beriem takto peniažky: zrátam všetky suroviny a pridám si k tomu cca 15€ (robota + energie) a zaokrúhlim to... lebo čo sa ja s tým narobím, no hrôza... 😀

katy1979
23. máj 2011

@mizulienka stiahni si tabulku na vypocet z torty od mamy a zistis si cenu.

jajuuus
23. máj 2011

@mizulienka ups, a ja MMF volám tú hmotu, ktorú robím z chamallows... to nie je MMF 😀 no ja som asi niečo nepochopila na začiatku... 😀

katy1979
23. máj 2011

inac tiez si spocitam suroviny plus si prihodim za robotu. a tiez mi to trva ako hluchemu dvere

dadka212
23. máj 2011

@mizulienka ja som si k receptom napísala ceny ale neviem či je to správne takto počítať, tiež musím ešte špekulovať 😀 ale momentálne mi to vyhovuje, kedže nemám tú váhu, ale už musím aj to kúpiť, len ja potrebujem tolko vecí že celá materská by mi nestačila 😅
keď mi niekto povie predstavu a ja viem kolko zhruba miniem tak až potom poviem cenu keď si to doma prerátam...nie hneď...a keby niekto chcel modelovať milión prktotiniek na mini tortu tak to si zarátam inak...

@katy1979 ďakujem sú to len chabé začiatky, ale už sa mi to začína podobať na torty 🙂 a fakt som mala obavy že žijem niekde mimo, lebo keď tu čítam ako im chutí mmf všetkým a v mojom okolí každý že blééé 😅

katy1979
23. máj 2011

@dadka212 tak to si nevidela este moje chabe zaciatky 😀

jajuuus
23. máj 2011

@katy1979 no to ma nenapadlo... ďakujem za super nápad 😉

dadka212
23. máj 2011

@jajuuus ani tu to nikto nepoznal, ale keď to ochutnali tak povedali, že radšej nech to už nerobím 😅 😀

hotová maturita vypočítať cenu 😀

mizulienka
23. máj 2011

@dadka212 to ti teda poviem, ze fakt hotova veda 😀
mne sa manzel ponukol, ze mi v excely urobi tabulku, kde si iba ponahadzujem veci a vypocita to samo 😎 , to je asi nieco podobne, ako spominala @katy1979.

jajuuus
23. máj 2011

@dadka212 mne zatiaľ nehundrú, tak dúfam, že to aj tak ostane 😀 a majú to lacnejšie, radšej nech zhodia z torty hmotu za 2€ akoby mali zhodiť za 5€ 😀
veru maturita - ja som ani nevedela na začiatku, ako a koľko si to mám vlastne pýtať... 😀 som sa bála, aby to nebolo tým ľuďom veľa... a že či im bude za takú cenu chutiť 😀 no a podobné otázky sa mi honili hlavou... 😀

daria77
23. máj 2011

@jakelina ďakujem moc 🙂

dadka212
23. máj 2011

@mizulienka tiež som už rozmýšlala nad tým excelom, len to si musím ja sama, takže sa mi do toho nechce 😀

@jajuuus ja tiež...mne je normálne blbé pýtať peniaze 😝 ako neviem či sa im to bude páčiť, ved do očí mi asi nepovedia, že no hrozné aspoň ja by som nepovedala a hlavne či to bude chutiť 😝 ja mám z toho také nervy 😅

lussy23
23. máj 2011

🙂 @lenocka23 - jej veľmi pekná tortička
@bzucinka2 - nádhera 🙂

cicimotinka
23. máj 2011

@mizulienka nemáš začo, ja sa tu budem teraz pýtať častejšie... 1. 3D úspešne, takže idem na ďalšie... 😠 😠 😠

daria77
23. máj 2011

@jajuuus prepáčte,že sa vám miešam do debaty,ale ja som viackrát korpus "vykydla " na dosku,na ktorú som si dala papier na pečenie a neprilepil sa mi ani raz,lebo tiež sa mi vrch predtým lepil,i keď len trošku a takto,na tom papieri ani raz 🙂 ....vytiahla som korpus z el. rúry,chvíľu nechala tak a potom vykydla na ten papier na pečenie.....
skúste,možnože vám to pomôže 🙂

mizulienka
23. máj 2011

@dadka212 ja som teraz robila tortu pre muzovu rodinu na krstiny, som mala take stresy z toho, a ked ju mali ist krajat, mne sa take myslienky honili v hlave, co ked ju rozkroja a vsetko vytecie von, co ked bude plnka zla...ach jaaj snad nebudem takto stale stresovat 🙂

mizulienka
23. máj 2011

@daria77 super, aj toto vyskusam 🙂

dadka212
23. máj 2011

@mizulienka hej tiež som robila torty na oslavy kde sme boli pozvaní a katastrofa 😀 pri krájaní sa mi stiahol žalúdok a ani som nechcela pozerať ako sa ludia tvária 😀 ale zjedli sa vždy celé ešte v ten deň, takže si pomaličky začínam veriť 🙂