Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
25. máj 2011

@jakelina ojojoj,tak to vam to malovanie vobec nezavidim 🙄 no a to,ze si sikulka,tak to uz davno viem 🙂 taka torticka musi byt pre teba uz malina 😀

jakelina
25. máj 2011

@mrka2 děkuju, ty jsi milá. Dodělala jsem ten počítač. Syn dnes maturuje a už má hotovou Češtinu, tak snad mu to půjde dobře a udělá to všechno. Letos jsou u nás ty maturity poprvé jinak než bývaly, dělají ústní a písemné mají až za týden. 😒 a potom ještě mimo školní maturity státní maturita.

dm1
25. máj 2011

@jakelina na tie americke davam ale ja viac vody potom je to super. prvykrat som to tiez mala gumove

reruna
25. máj 2011

@jakelina super oba dorty za maturu, ten notebook je fakt jak opravdický, to jsem zvědavá, jak se bude syn tvářit, když mu dáte tenhle místo opravdického a pak až ten skutečný 😀 a tyhle písmenka sis vyřezávala sama? jsou taky bezva. A taky bydlíme v podkroví, takže horko hrůza děs, taky se mi vůbec nic péct nechce a ani není příležitost.
Ale objednala jsem si teda včera konečně, na červen mám první objednávku - sice do rodiny, ale je to svatební děkovná za syna a ještě mám pomáhat s velkou třípatrovou, tak jsem vzala hmotu - nemohla jsem se rozhodnout mezi smartflexem a WI, tak jsem vzala oboje 🙂 , pak teda tu abecedu kurzívu, tvořítko na perly, tu holubičku a nějaké transfer folie a to levné hladítko, tak se už moc těším 🙂

dm1
25. máj 2011

@daniz ako som pisala jakeline ja davam na jeden balik amerikancov tak 4 lyzice vody + ceru este. ked sa mi zda malo tak si este nezda dobre tak si navlhcim ruky vodou a premiesim tak a este zapracujem trosku cukru

reruna
25. máj 2011

@alex21 tak super, to je právě ta co jsem si objednala jako velká písmenka, moc se mi líbí
@lusil2005 já plním a potahuju už taky přímo na podložce, ale ze začátku jsem to zkoušela přenášet, nadzvedla jsem sii to nožem, vsunula pod to ruce a přenesla, ale to musí být trochu tužší krém asi, s tím jogurtovým by se mi to taky nepovedlo.... ani s třeseným, to jsem musela nechat na plechu... tak te´d už raději přímo na podložce, drobky kolem pak otřu ubrouskem a je to

jakelina
25. máj 2011

@dm1 aha, tak děkuju za radu, příště zkusím. Dám víc vody, mně to ani nevzalo moc cukru a bylo to dost tuhé.

@reruna no snad to dobře dopadne a bude mít radost. Ty písmenka Lenovo jsem si vytiskla na papír, vystřihla a pak vyřezala z potahovky. Bylo to hned. Jenom jsem to dělala tajně, tak jsem vstala brzo, ať to David nevidí a on už v 5 ráno vstal, ikdyž první předmět měl až v 7.45 a tak jsem to stejně dělala až teď. 😀

reruna
25. máj 2011

@jakelina tak synovi držím palce, mají to te´d docela těžký ty nový maturity...

reruna
25. máj 2011

@jakelina s těma americkýma se mi poprvé taky dělalo špatně, bylo to moc tuhé, ale podruhé jsem asi dala více vody, už to bylo dobré

gumkacka1
25. máj 2011

babulky, da sa spavit masla z cokolady, aj ked nemam na to ziadne pomocky? Teda, ani neviem, co by som na to potrebovala.

reruna
25. máj 2011

@gumkacka1 nastříhej si proužky z pečícího papíru, pak na to rozetři čokoládu, až bude trochu zavadlá a nebude stékat, tak to pěkně ořež nožem, a´t jsou kraje rovné, pak to zatoč do slziček, polož na bok a nechej v ledničce ztuhnout, potom sloupni ten pečící papír.Nikdy jsem to nezkoušela, ale četla jsem postup u transfer folii, tak snad to tak funguje i s pečícím papírem

lusil2005
25. máj 2011

dievcata ja som teraz robila tu zelenu hmotu na potiahnutie 50:50 z tych haribo smolkov a americkych marschmallow a robilo sa s tym dobre. ale tiez som niekde citala ze ked sa robi z tych amerikancov, treba tam pridat pal lyzic vody...

lusil2005
25. máj 2011

par, nie pal 😅

jajuuus
25. máj 2011

ja dávam aj do chamallows rubino cca 2 lyžice vody 🙂

jakelina
25. máj 2011

Syn maturitu udělal, dort se líbil a ten opravdový počítač samozřejmě taky. Udělal to za čtyři, tak máme radost.

mrka2
25. máj 2011

@jakelina fiha, paradny notebook, synovi drzim palce, neviem,co to vymyslaju furt,len viac a viac nalozit tym detom na plecia 😠 dost maju stresy aj bez toho v dnesnej dobe,nie im este pridavat 😔 potom napis,ako zareagoval,ked ste m dali najprv tortu a potom skutocny PC 😀 hadam uspesne zmaturuje 🙂

mrka2
25. máj 2011

@jakelina aha,tak si ma predbehla 😅 😀 blahozelam 🙂

jakelina
25. máj 2011

@mrka2 dostal dort a uculoval se jak tam viděl to logo a pak mu manžel za chvilku přinesl krabici s opravdovým, tak to už se smál na plnou pusu. Dokonce sám řekl, že si na něj něco přispěje, má svoje peníze za brigády, tak to bylo takové hezké. A děkuju za morální podporu, já jsem maturovala před dvaceti rokama, je to děs jak to letí. 😒

mrka2
25. máj 2011

@jakelina veru veru,leti to poriadne... co narobime.. 😒 no tak to mate mileho syna,ked vam chcel na PC prispiet... 😵

daniz
25. máj 2011

@dm1 Ok, ďakujem, ja ani neviem, koľko vody som tam dala, skúsim teda ešte cukor, čo to urobí.. 😅 😅 😅

jajuuus
25. máj 2011

@jakelina tak to je krásne, že si syn váži vás ako rodičov a aj peniažky a chce na ten notebook prispieť! dnes sa to už moc nevidí 😉 z toho vidieť, že má dobrú výchovu 😵

jakelina
25. máj 2011

@mrka2
@jajuuus děkuju, snažíme se děti vychovávat, ne si je jenom pořídit. 😉

Zůstala mi šedá potahovka, tak teda nevím co s ní, je to taková barva, co se moc nepoužívá. Asi udělám nějaký dortík pro nás o víkendu, ať ji spotřebuju. No vůbec netuším co vymyslet. Chtěla jsem si udělat 3D botu, tak možná bude šedá teniska. 😉

jajuuus
25. máj 2011

@jakelina pekne napísané 😉
som zvedavá na šedú botu 😵

jajuuus
25. máj 2011

ja sa dnes púšťam do okrúhlej s kalami... držte palce, nech sa to podobá na kaly... 😀

bzucinka2
25. máj 2011

@jajuuus kaly su lahke, to sa ti podari 🙂

jajuuus
25. máj 2011

@bzucinka2 to dúfam 😀 len mám obalené drôtiky, dúfam, že keď ich zapichnem do torty, tak že mi ju nepofarbia 😀

jakelina
25. máj 2011

@jajuuus, tak to se těším na fotku dortíku. Já jsem se dívala na ten postup, co tu někdo dával. Ten pestík obalíš v cukru nebo jak se to dělá??? Já jsem na drátek dávala poprvé včera takové malé kytičky, musím říct, že jsem na to levá. Pořád mi to po tom drátku sjíždělo dolů, musím víc trénovat a nastudovat nějaké postupy.

lusil2005
25. máj 2011

@jajuuus drziiim palec aj ked si myslim ze netreba 🙂 urcite budu krasne!

lusil2005
25. máj 2011

mne dnes volala teta co pestuje jahody ze dnes idu oberat, takze vecer si ideme pre par kileciek... vidim to na tvarohovu tortu s jahodami 😀

lusil2005
25. máj 2011

@jakelina ja som si teraz objednala aj drotiky, tak uvidime ako to pojde... a nedaju sa tie kvietky trosku prichytit tou paskou aby nezbiehali dole? 😕