Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

gumkacka1
25. máj 2011

@dm1 a cim to treba podsypat, ked to chcem vyvalkat na potiahnutie torty?

dm1
25. máj 2011

@gumkacka1 no ja som potahovala s tym raz boky torty len a to som vobec nepodsypavala robila som na podlozke tupperware. Druhy krat to bol des lebo som si pravdepodobne prehriala hmotu v mikrovlnke nato bacha radsej len malinko v mikrovnlke a zbytok v rukach. ono sa to nelepi ale ak by sa ti predsa tak podla mna mozes skor cerou lebo cukro by si z toho asi nedostala. super sa z toho fakt ruze robia netreba ani lepit same to drzi aj drzia pekne tvar

vlada111
25. máj 2011

@tica ja som MMF farbila práškovou farbou, robila som lienku. Juj to sa hrozne drobí, nedá sa to ani vaľkať, zostane to ako piesok. Skús si dopredu zafarbiť nejaký kúsok MMF, aby si nebola zaskočená keď budeš zdobiť a nebudeš mať inú farbu doma 😉

jajuuus
25. máj 2011

@lusil2005 uff... tiež som ich popodkladala potravinárskou fóliou... aj dolu hlavou som ich mala, dala som ich do chladničky, ale potom, ako som tam pchala ten piestik, tak sa mi to topilo ☹ no nejako som to zbúchala, aj keď tie piestiky sú nejaké tučné 😀

tica
25. máj 2011

@vlada111 no problem je v tom že to je taka zakazka na rýchlo dnes mi dali vedieť a v sobotu ju chcu mať nemam doma ani červenu farbu takže musim isť kupiť a tu jedine čo dostanem tak je praškova a cez net by mi to už nedošlo takže predsa budem musieť asi použiť falošny marcipan no s tym sa mi niejako dobre nepoťahuje... ale tak ďakujem za info
a ak smiem vedieť tie čo robite marcipany na poťahovanie tak ake recepty máte? ten moj sa my strašne láme

lencza
25. máj 2011

hezký večer

zas po dlouhé době nakukuju
nádherné dorty......ten notebook parádní

@tica já potahuju marcipánem, nám moc chutná a dělala jsem ho podle tohohle receptu http://ekucharka.net/modelovaci-hmota-falesny-m...

tica
25. máj 2011

@lencza ďakujem veľmi pekne a netrha sa ti? keď potom tvaruješ?

lencza
25. máj 2011

@tica poprvý se mi spíš roztýkala než jsem to vychytala, ale podruhý už se mi s ní pracovalo krásně, jde i perfektně vyválet, dělala jsem z ní lístečky a růžičky a krásně to šlo

tica
25. máj 2011

@lencza no tak to roztekanie poznám to sa my urobilo pri tom mojom aute ale to bolo pre nas tak my to nevadilo a teraz to idem robyť na zakazku tak neviem ktorý variant mam zrealyzovať či dať marcipan nafabeny na červeno / v čom mam istotu že sa zafarby krásne do červena ale zase sa bojim aby sa to neroztekalo a ešte cestou k majiteľovy/ alebo dať mmf / s čim sa my lepšie poťahuje a potom ju namaľvať na červeno/ no fakt neviem poraďte dumem a dumem
to su moje prve zakazky tak to nechcem dokaziť ☹

lencza
25. máj 2011

mmf jsem nikdy nedělala, takže to nedokážu posoudit
já barvila marcipán práškovým barvivem a je fakt, že nebyl úplně červený, spíš tmavě růžový, asi to chce nechat dýl působit, nevím........když se mi hmota roztékala, tak jsem do ní přidávala po troškách stejný poměr prosátého cukru a prosátého mléka a pak už to krásně drželo a na dortu to taky krásně drželo

z tý druhý várky jsem dělala tohle, byl to dort dělaný jen v rámci rodiny pro moji mamku ke dni matek
na tý fotce vypadá krásně červeně, ale bylo to světlejší

tica
25. máj 2011

@lencza ja som tiež farby praškovymi farbamy a celkom aj pekne zafarbilo veď možeš pozrieť hore na foto ... inak pekná tortička... no a poroblem bol v tom že mne sa hmota na aute roztiekla trochu na spodku a to až rano takže už mi nič neostavlo len to postierať ako nebolo to nič hrozne ale tak nechcem aby sa mi to znova stalo ... veľmi pekne ďakujem za rady 😉

dúfam že poradia aj kočky ktoré robia aj s mmf aj s falošnym marcipanom PROSIM 😅

vlada111
25. máj 2011

@tica ja robím ten od Alionusky na prvej strane tejto diskusie. Držím ti palce, potom sem hoď foto 🙂
A poťahuješ mliečnym marcipánom?

tica
25. máj 2011

@vlada111 no ale asi ti to nezafarby tak pestro či? ak ano tak urobim to takto
moje prve troty som poťahovala mliečnym marcipanom no potom som skusila mmf a to je u mňa na neporovnanie lepšie sa my s nim roby ani sa tak nenadrem pri miešany lebo vymiesiť marcipan je hroza aspoň pre mňa a vyvaľkať tak to ani nehovorim a jasne že pridam foto ...
teraz na sobotu mam objednavku na pivny krigel, ten som už tiež robila s mmf a na to auto tak som sama zvadava ako to dopadne

tica
25. máj 2011

tu su moje výtvory prve dva su z marcipanu a ďalšie dva su mix niečo marcipan niečo mmf

vlada111
25. máj 2011

@tica krásne, ten marcipán sa leskne, mmf nie. Mne sa tiež dbre poťahuje s MMF, ale to farbenie a následné rozpadávanie ma naozaj štve. Už mám doma WI, skúsim zafarbiť tú, som zvedavá.

tica
26. máj 2011

@vlada111 my tie fotky pridalo v inom poradi :D takže prva je marcipan druha je mix 3 marcipan a 4 mix xi xi marcipan sa tak neleskne to sa leskne mmf 😀

tica
26. máj 2011

@vlada111 my tie fotky pridalo v inom poradi :D takže košik je marcipan pivny pohar je mix kabelka je marcipan a pre murara je mix xi xi marcipan sa tak neleskne to sa leskne mmf 😀 ale sranda lebokeď je ako zmenšenina tak ich mam tak ako som ich pridavala a keď to zvačšim tak to je inak 😀

tica
26. máj 2011

inak dobre ránko vám prajem a najma slnečne 😉

mrka2
26. máj 2011

@tica no tak ja som robila aj mliecny a aj MMF a ten MMF ti isto nezafarbi na syto a ked hej,tak sa ti bude rozpadavat. jedine ked si urobis taky ruzovy a este po vrchu ho pretries s farbou. ani praskove ti nepomozu,tie su este horsie ako gelovky 😝 a aky robis mliecny? mne to islo celkom lahko a ked mi trosku ztvrdol,tak som si len nahriala v mikrovlnke a hotovo. ale je pravda,ze s MMF sa ovela lepsie robi 🙂

tica
26. máj 2011

@mrka2 no tak to budem musieť teda použiť ten marcipan dúfam že my to pojde v pohode a ano použivam mliečny marcipan

bzucinka2
26. máj 2011

@jajuuus tak hladam hladam a kaly nevidim, ja ich chcem vidiet, urcite su pekne 🙂

jajuuus
26. máj 2011

@bzucinka2 😀 moja, si zlatá... ale len dnes ju poťahujem a zdobím, takže až večer pridám fotky... ale kaly už tuhnú v chladničke 😵

dm1
26. máj 2011

@jajuuus len taka poznamocka - ozdoby by ti mali najskor preschnut na vzduchu aby trosku vytvrdli a az potom sup s nimi do chladnicky lebo ak si to tam dala makke tak to sice v ladnicke ztuhne ale ked to vyberies a bude to dlhsie vonku moze to zacat maknut a stracat tvar

lusil2005
26. máj 2011

@jajuuus ja to tiez necham najprv uschnut navzduchu

lusil2005
26. máj 2011

@tica ja som si kupila tie haribo cukriky ruzovo biele, porozstrihavala som ich a z ruzovych som urobila hmotu, a tu som zafarbila gelovkov. a bolo to celkom v pohode. trosticku to bolo inaksie ako ked nefarbis, ale dalo sa s tym v pohode robit. tu na tej kitty som to tak robila:

jajuuus
26. máj 2011

@dm1 hups... asi som to posrala... ale vždy takto robím... vydražalo to, ale je pravda, že teraz sú to kvety a tie som ešte nerobila... ☹

jajuuus
26. máj 2011

asi moja snaha vyšla navnivoč... 🙄

lusil2005
26. máj 2011

@jajuuus a nemozes to teraz vytiahnut z chladnicky a nechat preschnut? 😕

dm1
26. máj 2011

@jajuuus ale nie neboj ved to teraz skus vytiahnut a nechaj to vonku. Ono pri niektorych ozdbach to nevadi ale ked treba aby drzali tvar tak to je ine. Napr. taku laliu ci orchidejku keby nenechas zatvrdnut na vzduchu tak by si ju nikdy neurobila veru

jajuuus
26. máj 2011

@lusil2005 @dm1 som v práci a nemá mi to kto vybrať ☹ najskôr až o 15:00 zavolám drahému, nech to vytiahne... a o cca 20:00 ju odovzdávam, tak dúfam, že to stihne aj obschnúť aj zatvrdnúť... 😒