Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. jún 2011

@lussy23 na 1.sv. prijimanie sa mi najviac hodi kalich s oplatkami a krizik, alebo zopate ruky, sviecka...nedavala by som holubicu, to je znak pre birmovku (zoslanie ducha svateho).
vinobranie - sudok, strapec hrozna
hudobne slavnosti - tak taku notovu tortu alebo nieco podobne...neviem, ci som pomohla ale budem drzat palce 🙂

lussy23
7. jún 2011

@mizulienka - ďakujem 🙂 Kiež by som si vylosovala ľahkú tému, napr. narodenie dievčatka, to by som vedela raz - dva =ˇ) Potom dám vedieť ako to dopadlo, aj tortičku sem prihodím, lebo si ich môžeme vziať domov =)

tica
7. jún 2011

ahojte baby tak som tu po oslave 60 musim sa pochvaliť že torta sa nerozpadla niejako cez noc stuhla a na oslave bola v pohode ... len oslávenkyňa ju nechcela pokrájať :D takže som veľmi rada že to tak dopadlo ... ste toho toľko popísali že som len pozrela obrázky a vážne samé krásne torty... :D ak budem mať čas tak si vás aj prečítam ...
inak davala som pod tortu klavír karton ale už to nikdy asi neurobím lebo keď som ho vyťahovala z chladničky tak mi torta na boku popraskala pretože sa mi ten karton ohýbal ... ako nebolo to nič hrozné no ale nechcem aby sa mi to ešte niekedy stalo.... vy to ako robíte s tými kartónmy viem že to bežne používate ale koľko vrtvy na seba dávate alebo skadial mate kartony?

tica
7. jún 2011

@lussy23 na 1 sv. prijimanie som robila anjelika a ruženec, no čo som pozerala tak vačšinou robili tie kalichy, na ms v hokeji bola teraz tema na torty od mamy a tam si nájdeš plno inšpirácii krásne torty tam su

babulinkab
7. jún 2011

poradíte mi prosím někdo?
koupila jsem maďarskou potahovací hmotu K2 na potáhnutí dortu, má trvanlivost jen do konce června, je možno to zamrazit a použít třeba v září? díky

anibas
7. jún 2011

@tica do 2 kg jednu vrstvu,
od 3 - 5 kg 2 vrstvy
a nad 5kg aj 3 vrstvy kartonu

mizulienka
7. jún 2011

dievcata,tie co ste robili s coko MMF, tuhlo vamto?
jasom ju robila asipred 3hod a stale je makka...budem z nej robit palmy na madagaskar tak ci mi to pojde...dakujem 🙂

lussy23
7. jún 2011

@tica ďakujem

lusil2005
7. jún 2011

@mizulienka ja ked som z nej robila napriklad usi na ten kosik, tuhlo to hrozne pomaly. ani cez noc to nevytuhlo dost... 😠

mizulienka
7. jún 2011

dievcence, ked si zakaznik pride pre tortu, ake mu ju vyuctujete? mate rozpisane vsetky suroviny, kolko co stalo? aj blocky? a mate tam napisanu aj ciastku za pracu? dakujem

tica
7. jún 2011

@anibas ďakujem za radu ten klavir mal 4 kg ale teraz nepamatam či som tam davala 1 alebo dva vrstvy ... a inak skadial beriete take veľke kartony ?

mizulienka
7. jún 2011

@lusil2005 dakujem, som si myslela, lebo zatial to vobec netuhne ako klasika MMF 😠

dadenka1
7. jún 2011

@daniz Ďakujem pekne...

jakelina
7. jún 2011

@lamps koláč vypadá mňam.

jakelina
7. jún 2011

@tica já používám sádrokarton, jde to dobře řezat. Ještě jsem teda na zakázku žádnou dortu nedělala, jenom je rozdávám jako dárky. 😀

bzucinka2
7. jún 2011

@fukylove 😀 😀 😀 to sa stava aj mne 🙂

bici
7. jún 2011

bici@renuna-farbila so práškovými,práve mi došli.Veľmi pekné sú perleťové.

lamps
7. jún 2011

@jakelina on aj je mňam, je trochu od veci dať medzi marcipánové torty, rebarborový koláč, ale on je úplne fantastický 😀 . Robila som dva plechy a jeden už nie je 😉 😉 😉

lamps
7. jún 2011

... tak som sa chcela aj takto s vami podeliť, veď vy tu rozdávate veľmi užitočné rady 🙂 🙂 🙂

mrka2
7. jún 2011

@tica ja kupujem malej plienky z DM-ka, a aj svagrine,tie plienky su v krabiciach no a z toho ja mam tie kartony,vzdy zlepim 2 ks pre istotu. 🙂 tak ale ked uz mala vyrastie z plienok,tak si budem chodit do zelovoca,alebo do nejakeho obchodu po skatule,tam ich maju habadej, povystrihujm a budem mat 🙂

mrka2
7. jún 2011

dievcata,nemate nejaky napad na den otcov? ja vobec neviem,co pre chlapov upiect... mam taku ziadost,ze dve muchy jednou ranou pre manzela a pre otca v jednom,no ale vobec netusim... vravela som sice zakaznicke,nech porozmysla,ze co,ale tiez nevie... 😖 😖 😖 no a ja mam vediet? ved si ich pozna lepsie ako ja... 😀 😝

weirdo
7. jún 2011

Ahojte baby,
chcela som sa spytat, ked valkam hmotu, ci uz WI alebo K2, robia sa mi tam bublinky. Je vymiesena ... kde robim chybu? Dakujem moc

katy1979
7. jún 2011

@mizulienka ja poviem sumu a keby skaredo pozreli tak im kludne spravim ten rozpis lebo mne sa vacsinou stava ze ked si to vypocitam tak zistim ze som v podstate na nule a bez zaplatenej roboty,

katy1979
7. jún 2011

v cukrarni ti to tiez nevypocitaju polozkovite. nablokuju cenu za tortu a basta. bud zakaznik suhlasi s cenou alebo nwesuhlasi nemam preco sa im spovedat a dokladovat.

katy1979
7. jún 2011

@weirdo mne sa tiez robia ale ked ju prenasam a potiahnem tak je to v poriadku.

katy1979
7. jún 2011

baby idem robit na velky plech tortu s parizskou plnkou. kolko slahaciek by ste dali? 3 ci 4? a budu stacit 3 korpusy? lebo ma byt pre 30ludi

weirdo
7. jún 2011

@katy1979 - dakujem. No ono su to take povrchove bubliny, nemam ich vela na torte, ale aj tak by ma zaujimalo, ci nieco robim zle ...

katy1979
7. jún 2011

@weirdo jaj tebe to ostane aj na torte? lebo mne sa to zatial nestalo. mozno bby budu vediet trik aby to nerobilo

lencza
7. jún 2011

hezký večer přeju

měla bych prosbu, dělala jste některá už otevřený notebook? chtěla bych ho udělat manželovi a jeho synovi k svátku, ale nejsem si přesně jistá jak na to.........našla jsem pár návodů, kde se dělá z oplatek, ale já bych chtěla dělat jen z korpusu, myslíte, že kdybych ho sestavila a opřela stejně jako je to v tomhle odkazu, že se mi to nezlomí?
http://i.mimibazar.cz/s/bc/9/101110/14/k132418.jpg

jajuuus
7. jún 2011

@tica ja zbieram všetky krabice a kartóny, čo vidím... už si občas pripadám ako taký bezdomovec 😀 pol izby sú len škatule a kartóny... teraz mám super, taký dvojitý, naši si kúpili satelit a bolo to v takej velikej a hrubánskej krabici, že z nej stále ukrajujem a ešte stále mám 😀