Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
29. jún 2011

@majkas - náherná, neverím, že je prvá=) Tamarke prajem veľa zdravíčka a úsmevu

desmodka
29. jún 2011

mali by ste niektora zaujem o takuto 14 dielnu sadu??? IP

mizulienka
29. jún 2011

@desmodka a da sa aj samostatne? ak nie, tak cela sada za kolko>

desmodka
29. jún 2011

@mizulienka samostatne nie, lebo to je len zle objednane (drahy objednaval) a chcem sa toho celeho zbavit a za 80 eur s postovnym 🙂

mrka2
29. jún 2011

@lussy23 pre deticky do skolky 🙂 ako si dopadla v skole??? 🙂

kvojtanikova
29. jún 2011

ahojte, chcem sa spytat - aku abecedu pouzivate na torty? Mne by sa pacila nejaka takato http://www.webareal.sk/cukrarskysvet/eshop/16-1... aleneviem ci sa s nou dobre robi. Kedze som zaciatocnik, radsej by som mala nieco s cim sa nenatrapim. Mama mi volala ze u nich v obchode maju za 26E (co sa mi ale zda dost drahe) nejaku abecedu aj s interpunkcnymi znamienkami aj cislami vraj je to vsetko ulozene v akejsi doze ci co. Mate s tym skusenost? Pripadne mi daco odporucite? Dakujem a zelam krasny den.

dm1
29. jún 2011

@kvojtanikova to co si dala je ale len na otlacanie tak neviem co hladas. Abecedu za 26 E by som veru nekupila ani keby bola zlata 😝 . Ja mam 4 rozne abecedy pouzivam podla toho kde sa hodi a kazda stala od 4-7,5 EUR. taketo nieco si pozri http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c10... alebo http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/lista-c11... . So vsetkymi tymito abecedami sa robi rovnako - vyvala sa na tenko da sa medzi mikroten a vykroji a aj s mikrotenom na tortu

mizulienka
29. jún 2011

@dm1 urobila som z 1 bielka a dala som asi 180g cukru, co som neskor zistila, ze bolo asi vela...ked som chcela urobit tie haky baky, tak sa mi ta poleva trhala, ako keby sa robili take nitky...no dost hruza...takze nakoniec torta bola bez haky bakov...ale velmi sa mi paci to zdobenie, uz len sa naucit ako na to 😒

dm1
29. jún 2011

@mizulienka jj ked sa trha to uz je moc cukru. kludne si tam mohla kvapnut par kvapiek citr.stavy alebo horucej vody a zriedilo by sa to

mizulienka
29. jún 2011

@dm1 vidis to ma nenapadlo 😒 nevadi, urcite este vyskusam, tebe to hned islo take pekne? mne to vychadzalo take dost skarede...take capate, no proste nie pekne.

dm1
29. jún 2011

@mizulienka ako myslis capate? podla mna si mala uz moc hustu polevu tak sa to trhalo a nebolo to pekne. Kludne si skus ked miesas polevu spravit ciary a podla toho uvidis ci este treba. Chce to len pevnu ruku

jakelina
29. jún 2011

@mizulienka já zdobím perníky a když se to trhá, tak to je fakt moc cukru. Příště to bude lepší a vychytáš to. 😉

mizulienka
29. jún 2011

@dm1
@jakelina dakujem dievcata, nabuduce uz bude snad lepsie 😵

petusko
29. jún 2011

@kvojtanikova ja mam presne tu abecedu, co si dala link, je paradna, mne sa s nou dobre robi hlavne, ked nemam vela casu vyrezavat pismenka. V pondelok som robila tortu pre synovca do skoly a chcel tam 18 mien, to islo jedna radost. Len som ju zabudla odfotit ☹

cicimotinka
29. jún 2011

...pridávam moju dnešnú, teda tak, ako sa mi nedarilo dnes, to tu ešte nebolo... akosi sa mi šikmo rozkrojil korpus, potom som robila tú šľahačku s čokoládkou Kofilou, nevyšľahala sa mi do tuha a po pridaní masla vznikli hrčky a voda... seklo sa to a neviem prečo!!!!... zachránila som to, ale je to viac maslové, tak tá kofilová chuť nič moc... z klasickej torty ostala len toť taká hrudka, akože tiež som nepochopila, prečo sa ten korpus tak stiahol... a navyše sa mi rozpadli kvietky, čo som včera robila, tak som ich tam lepila po lupienkoch... ale výsledok nakoniec, že sánka dolu, šéfe... ľúbila sa a chutila... 😀 😀 😀

Ako robíte ten krém - šľahačku prevariť s čokoládou, druhý deň vyšľahať a dať maslo... dala som 1 šľahačku, 2 kofily a 1/2 masla...

@dm1 kostice sa mi zdali fajn, používala som len 3...

debbie
29. jún 2011

@desmodka ahoj aka by bola cena sady?

andriss23
29. jún 2011

@cicimotinka ja šľahačku prevarím s čokoládou,už som dávala všelijaké...večer,cez noc to nechám v chladničke a potom vyšľahám,žiadne maslo nepridávam 🙂

andriss23
29. jún 2011

@debbie nižšie máš napísané 80 €

cicimotinka
29. jún 2011

@andriss23 veď ja som to tiež robila deň predtým, ale koľko to cca necháš vrieť? Ja som našla, že to nemá vrieť, tak som to prakticky asi len zohriala, myslím, že to bolo málo, inak si to neviem vysvetliť...

andriss23
29. jún 2011

dievčence,potrebovala by som poradiť 🙂 idem robiť fľašu v krabici,fľašu mám už premyslenú,snáď mi to vyjde podľa predstáv 😀 ,ale čo tá krabica? ako na to? ďakujem 🙂 🙂 🙂

andriss23
29. jún 2011

@cicimotinka do šľahačky nalámem čokinu,dám na šporák a miešam pokiaľ sa čok.neroztopí,nechám chvíľu prebublať,ako sa to začne dvíhať,vypínam plyn a nechám ochladnúť,občas premiešam a až ochladnuté dám do chladničky... a potom chodím okolo a upíjam... 😀

cicimotinka
29. jún 2011

@andriss23 ďakujem, skúsim to takto variť... na sobotu robím mamine a babke... k narodkám, tak hádam sa zadarí... 😀 😀 😀

cicimotinka
29. jún 2011

@andriss23 inak videla som fľašu v krabici a tá bola len ako keby torta obložená tortovými oblátkami...boli trochu vyššie a pôsobilo to dobrým dojmom...aj farba je fajn a okolo bola saténová stuha...

ikula2
29. jún 2011

@mizulienka chcem sa spytat na tu torticku s trubickami, davala si ich na polovicu, alebo cele su po vyske. Chcem urbobit taku rychlovku pre otca a brata k meninam a trubickova vyzera super. Napises mi aky rozmer si mala formy? Dakujem

jakelina
29. jún 2011

@cicimotinka krásná dorta, není vidět, že se nedařilo

cicimotinka
29. jún 2011

@jakelina ďakujem, veď hovorím, sánka dolu...ľúbila sa, chutí tiež... ale keď si predstavím, že som to skoro švacla do smetí... a tie kvietka ma tak nas.ali, no nevadí... a to som si na víkend vymyslela košík so štrikovaním... 😀 😀 😀

katy1979
29. jún 2011

@cicimotinka a nemala si roznu teplotu kremu a masla ked ti to seklo? ten kosik a strikovanie nooo 😅 to by sa mi veru nechcelo

mizulienka
29. jún 2011

@ikula2 ahoj, robila som v 26 forme, ale predtym aj v 23.
Trubicky som davala neplnene, u nas v obchode ich maju v takom velkom sacku a nedavala som ich na polovicku, take som ich dala cele ako boli v sacku.

mizulienka
29. jún 2011

@dm1 ty si robila ihrisko s loptou, mozem sa spytat, z kolkych platov si robila ihrisko? a kolko vajec si davala na jednotlive platy? mala si klasicku velkost plechu? prepac, ze tolko otazok, ale neviem sa nejako odpichnut 😕 dakujem

alicc
29. jún 2011

ahojte,
ste uzasne, vsetky 😉
pridavam jednu tortu, ktoru som robila na zelanie na narodeniny, chceli zltu a kvietkovu a boli velmi spokojni, tak sa tesim 🙂
tie cisla nie su celkom podla mojho gusta, ale ine vykrajovacky nemali u nas v obchode a nestihala som ine objednat z netu 😒