Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
2. júl 2011

@vladka1 to je moc milé, děkuju. 😉

dm1
2. júl 2011

@jakelina ta je super!

dm1
2. júl 2011

@mizulienka poslala som ti to na mail
@lusil 😵

mizulienka
2. júl 2011

@dm1 dakujem 😉

janulkamartinko
2. júl 2011

@katy1979 ahoj,nie len ty ale aj ostatne zeny,kedy spite? vela Vas tu pise ze peciete po nociach,mate moj obdiv 🙂

tica
2. júl 2011

baby potrebujem poradiť mam upiecť podkovu a nemam ani formu ktoru by ste mi odporučili tu veľku podkovu alebo tu malu
a ešte jedna otazka mala by to byť podkova zhruba pre 20 ľudi koľko kg by mala mať koľko sa asi počita na osobu? 😒
@dm1 veľmi pekne ti Ďakujem za poštu určite mi to veľmi pomože
ps: krásne tortičky ste napiekli
ja ešte dnes idem piecť pre mojeho tatina

alicc
2. júl 2011

@jakelina nadherna torta, si sikulka 😉

jakelina
2. júl 2011

@tica já jsem podkovu nedělala tak neporadím 😒
@dm1
@alicc děkuju

tica
2. júl 2011

@jakelina no veď to že ani ja som ju nerobila a to ešte rozmyšľam že ako ju potiahnem a či sa mi oplati kupiť rafik lebo podkova nieje taky žiadany tvar na torty
len ak by som už kupila tak nechcem kupiť blbosť takže preto sa pýtam či malu alebo veľku formu

katy1979
2. júl 2011

@tica ja by som ju asi len vyrezala na jeden krat sa asi neoplati kupovat podkova.

@janulkamartinko no my spime v noci 😀 teda niekedy. nie je to az take zle. aj tak chodim spavat o polnoci tak ked peciem tak vacsinou sa do postele dostanem medzi 2:00 a 4:00.

petusko
2. júl 2011

ahojte, pridavam aj ja moje tohtoyzdnove, jednu som zabudla odfotit ☹

lamps
2. júl 2011

@petusko si veľká šikuľka, tortičky sú všetky úúúúúúúúúúúžasnéééééééééééé 🙂 🙂 🙂 🙂 A inak nechápem ako ich môžeš za týždeň toľko upiecť. Ja som tento týždeň piekla dve a mala som čo robiť. Takže máš u mňa veľký obdiv 😉 😉 😉

katy1979
2. júl 2011

@petusko ty mas doma nafukovaciu chladnicku ci radsej ani nevaris lebo to nemas kam dat?

petusko
2. júl 2011

dakujem baby, no ono ani nebol problem to upiect, ale presne ako @katy1979 hovori s uskladnenim 😅
ale ked viem, ze mam takto viac, tak varim len tolko, co v ten den zjeme.
Mam kapacitu na 4 torty + este prinajhorsom vyberiem aj tie spodne kosiky, v ktorych je inak narvate uuuplne vsetko, masla, jogurty, syry 😝

mrka2
2. júl 2011

@tica urob si sablonu a vyrez z korpusu,co upecies klasika na plechu. 😉

jakelina
2. júl 2011

@petusko nádhera 😉

ikula2
2. júl 2011

@yamahafazer ved aj preto som nechcela potahovat tu nasu, lebo ja to tiez nejem a uz mi to ide aj za usi tak som chcela tu trubickovu. A chut tej TPD ja som spokojna oproti K2 je menej vyrazna, K2 je neskutocne mandlova.

katulkaaaaaa
2. júl 2011

naaadherne torty ste pridali,uzastne ja obdivujem ake ste sikovne @petusko krasa @jakelina no ze waaaau ten florbal odpadavam 😝 @dm1 nadhera a dakujeme za link na ruze vyskusam 😉
ja som prave dorobila pre kamarata k 30tke so znakom auta mazda..ten sice nic moc,ale lepsie mi to neslo

ikula2
2. júl 2011

@jakelina uz som dlho kukala po tvojich vytvoroch, lebo si pisala ze nerobis na zakazky tak som uvazovala ze mate vela sviatkov v rodine 😀 , ale tuto si mala na zakazku vsak? Si sikulka velmi krasna sa ti podarila. Ako si nakoniec urobila tu lopticku z dvoch casti?
@dm1 prosim ta tu bordovu farbu si miesala cervenu s hnedou? ALebo este nejaku si pridala, lebo sa ti neskutocne vydarila 🙂

katulkaaaaaa
2. júl 2011

@katy1979 nadherny somarik 🙂
baby mam ciernu wilton farbu cela tecie,no onicom budem musiet kupit extra ciernu gelovu lebo tato je skor seda ako cierna...a zistujem ze mi este tolko veci chyba 😀
@mrka2 krasna lienka 🙂
@lusil2005 aka bola torticka?mnam tiramisu by som si dala hned

lussy23
2. júl 2011

@dm1 - nádherné @dadka212 @mizulienka - ďakujem za rady @yamahafazer - krásne a rozkošné @lamps - krásne torty @janulkamartinko - prekrásne @pandysek - prekrásny oslík
@vinka - krásna
@dadka212 - dokonalé postavičky i torty
@ikula2 - prekrásne tortičky

lussy23
2. júl 2011

@jakelina - krásnučké
@katy1979 - krásne
@lusil2005 - krásna torta, čo je to zeesen?
@mrka2 - parádna torta, zlatučká @katulkaaaaaa - krásna @petusko - Nádherné

katulkaaaaaa
2. júl 2011

baby prosim vas neviete ako casto su v lidly tie americke cukriky?mam posledni balicek 😒 tak by som potrebovala,buduci tyzden tri torty a netusim z coho ich spravim

jakelina
2. júl 2011

@ikula2 ano tato byla pro švagrovou jejímu synovi k šestnáctinám. Pekla jsem jí už druhý dort, má děti o týden od sebe narozené a jenom za suroviny. Jinak první zakázka byla jednoduchá, jenom triko a moc se líbilo. Balonek jsem udělala na polokoulích co se na nic pečou perníky a naděrovala brčkem. Potom jsem ty dvě vyschlé koule slepila ředěnou bílou potahovkou, aby nebyl vidět spoj. 😉

jakelina
2. júl 2011

@katulkaaaaaa jenom jak jsou v akci a to je párkrát za rok.

katulkaaaaaa
2. júl 2011

@jakelina ☹ tak to si ma nepotesila ☹ skusi mi moj otec pozret v lidly v nemecku ak nezozeniem mozem kupovat nase jojo a orezavat ach jaj...nabuduce vykupim cely lidl 😝

dm1
2. júl 2011

@ikula2 dakujem je to cervena + cierna

adrianai
2. júl 2011

ahojte baby, robila som konečne mmf, myslím, že sa mi aj vydarila, len sa chcem spýtať - robila som ho podľa receptu na 1 str., ale cukru mi zobrala tak 500 g - viac som už nechcela dať, zdalo sa mi to už moc tuhé...a 1 dávku som farbila a tá sa mi dokonca začala drobiť..je to tou farbou, alebo som dala moc cukru? ďakujem 🙂

eliska22
2. júl 2011

ahojte, pridávam svoje dnes dokončené tortičky 😉 tá kvetinková je robená zo zbytkov marcipánu a pokazeného korpusu, celý sa mi potrhal, ale je pre nás, čakáme návštevu 😉 druhá torta je moja prvá s lietadlom 😀 to lietadlo som robila dve hodiny 😝 ani to nie je vidieť 😀

eliska22
2. júl 2011

@jakelina krááááááááááááásna 😵 😵 😵