Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
14. júl 2011

@janulkamartinko neboj, som na tom uplne rovnako!!! 😀 a nie len s pecenim. vsetko co robim mi drahy takto ofrfle, a v podstate ma pravdu 😅

mizulienka
14. júl 2011

@lusil2005 z coho si prosim ta robila tu stvortcovu cast na ciapke? 😉

katy1979
14. júl 2011

@janulkamartinko tak tto vycitanie mam aj ja doma. a podobne vyhrazky ze opovaz sa za tu tortu pytat menej. ja mam pocit ze som stale na nule. lebo vsetko ide zasa na nove suroviny. ci zasa treba potahovku ci nejaku drobnost.

lusil2005
14. júl 2011

@lussy666 ale hmota nemusi byt v chladnicke predtym! praveze ju musis dobre rozpracovat, pripadne dat na par sekund do mikrovlnky ked ju vytiahnes z chladnicky. aby bola pekne elasticka.

lusil2005
14. júl 2011

@mizulienka dve tortove oplatky spojene nutelou 😉

lusil2005
14. júl 2011

@lussy666 a puncovinu pod potahovku nedavaj! do puncoviny ide aj krem, pripadne rum a ine dobroty. pod potahovku len maslo s cukrom, pripadne do toho rozmiesat aj cisty korpus ked ti ostane...

lussy666
14. júl 2011

@jakelina @lusil2005 super, dakujem vam....a farbi sa to az tesne pred pouzitim? normalne sa hanbim za take otazky 😅 😅 😅

jakelina
14. júl 2011

@lussy666 můžeš zabarvit i předem, nevadí, klidně se ptej. Já jsem taky nevěděla vůbec nic a spoustu hodin jsem četla toto téma a učila se.

lussy666
14. júl 2011

@jakelina no, ja vas uz nejaky ten tyzden citam a dnes som si nakupila vsetky tie veci prepotrebne....a co myslis, co by som mala spravit na zaciatok, nieco jednoduche? taku nejaku obyc kruhovu tortu?

jakelina
14. júl 2011

@lussy666 asi kruh a uvidíš, že ti to půjde. 😉

lussy666
14. júl 2011

@jakelina oki...este raz dakujem, idem po tom 😀 dam vediet, ako to dopadlo....

bzucinka2
14. júl 2011

@yamahafazer no to potesi ☹
@jakelina krasne zavidim, ze mas cas takto skusat si 🙂

eliska22
14. júl 2011

@jakelina žiadne chybičky som nenašla, fakt to máš krásne 😉
kočky práve som dostala sms a torta sa previezla v úplnom poriadku 😵 išli s ňou 3 hodiny, mali ju položenú na zadnom sedadle v termotaške a obloženú ľadom 🙂 ešte aj počasie prialo, lebo dnes bolo celý deň zamračené, tak nevypekalo tak to slniečko..... 😝

bzucinka2
14. júl 2011

@janulkamartinko ja by som povedala, ze zarobkova cinnost to urcite nie je, ale tak ja som si uz nasetrila na dovolenku a chladnicku, ale zase to nenasetris z par torticiek, treba ich vela vela piect a ja mam zvlast penazenku na torty kde si odkladam zarobok a z toho si aj vsetko zvlast kupujem a nemiesam to do klasickych mesacnych vydavkov 🙂a nastastie moj vobec nefrfle, este mi aj pomaha ked treba 🙂

jakelina
14. júl 2011

@eliska22 tak to je super zpráva, tak to se ti ulevilo. 😉

dadka212
14. júl 2011

@janulkamartinko Mne nadáva, že málo pýtam a kamarátom, že robím za suroviny, aby som si pýtala aspoň niečo za robotu...ale on je zlatý, napríklad vždy sa ma pýtal, kolko som zarobila myslela šom, že preto, lebo je zvedavý kolko miniem, ale on mi to odkladal a teraz mi to dal, že nech si nakúpim pomôcky 😵

broucek2
14. júl 2011

@jakelina krásné kytičky.

Budu teď dělat jednu rychlovku pro tchána a vůbec mě nenapadá, jak ji nazdobit. Na potak dám asi pravý marcipán, protože ho mám doma na vyzkoušení. No uvažuji o zahrádce s kytičkama, protože zeleninu a ovoce už na zahradě nemají, ale zase se bojím to moc barvit a ani potah asi barvit nebudu. Tchán je trochu jiný, nemá rád nepřírodní a zdravé věci a asi barvy by se mu příčily

jakelina
14. júl 2011

@broucek2 no já taky nevím nikdy co pro chlapa vymyslet. 😒 Jestli na zahradě odpočívá, tak ho udělej jak leží na lehátku a čte noviny 😉

broucek2
14. júl 2011

@jakelina to mi taky neprojde a hlavně je strašně usedlý a nemá smysl pro humor, tak se bojím něco vymyslet

jakelina
14. júl 2011

@broucek2 aha, tak jedině nějaký jemný proužkovaný nebo melírovaný potah s nějakou světlejší barvou zkombinovat bílou, aby tam neměl ty barvy, když se bojí barev a nahoře jenom nějaké číslo nebo jméno. A čokoládovou by nechtěl???

katulkaaaaaa
14. júl 2011

baby prosim vas asi blba otazka ale sestrenka ma dnes pozvala na oslavu nedelu skoncila v skole ako bakalarka....chcem jej spravit tortu ...takze skratka bc?u nas nikto v rodine na vysku nechodil tak ja tymto ich skratkam vobec nerozumiem 😝

broucek2
14. júl 2011

@katulkaaaaaa jojo Bc.
@jakelina no uvidíme, čokoládu zase nejí, je tam moc cukru a jiných věcí

eliska22
14. júl 2011

@broucek2 tak to je radosť robiť tortu 😅 😝

broucek2
14. júl 2011

@eliska22 no stejně ji možná nakonec nebude jíst, protože přece do sebe nebude dostávat cukry navíc, když je jich dost i v normálním jídle. Hold si to dá zbytek rodiny

mizulienka
14. júl 2011

baby zohnala som iba 30% smotanu...bude dobry parizsky krem?

lussy23
14. júl 2011

@jakelina - rozpadli sa mi a zlepiť sa už nedali. =( WI je dobrý na poťahovanie a ruže. A,le asi je lepšie keď modelujem postavičku a hned ju dám na tortu
@weirdo čo je to zeesan?

lussy23
14. júl 2011

@jakelina - nádhera
@lusil2005 - krásne
@anjelicek26 - krásna tortička

weirdo
14. júl 2011

@lussy23 - ja som to este osobne nepouzila, ale taky prasok, ktory sa pouziva ako stuzovac a ma prichut 🙂

Ahojte baby. Prosim Vas, poradili by ste mi, keby chcem 3-poschodovu tortu, aky krem mi odporucate, ze je najtuhsi? Dakujem 🙂

eliska22
14. júl 2011

kočky prosím Vás, nemáte niektorá uložený fotopostup na malý vláčik Tomáš celého z marcipánu? už to hodinu hľadám na nete a nemôžem nájsť 😒 díkes

jakelina
14. júl 2011

@weirdo karamelový, nutelový a takové ty máslové