Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anjelikbambulka
22. júl 2011

tu je niekoľko mojich dielok:

jakelina
22. júl 2011

@anjelikbambulka samé krásné, ty jsi teda šikulka 😉

dadka212
22. júl 2011

@marci2305 farba je biela...konzistencia je iná, aj chuť...treba skúšať, ja som objednávala WI po jednom kg na začiatku a to vyjde 6,50eur a teda kvalito WI vyhráva nad K2 ...PDT špeciál je tvrdšia ale na leto perfektná, nerozteká sa mi a keď to vyrátam tak mi kg vychádza cca na 4eura...

anjelikbambulka
22. júl 2011

@jakelina ďakujem 😉

yamahafazer
22. júl 2011

@monika_123 a kedy asi tak budes mat smartflex prosim?a kolko asi bude cena dakujem

mizulienka
22. júl 2011

@anjelikbambulka vitaj medzi nami 🙂 rozrastame sa 🙂

anjelikbambulka
22. júl 2011

malá už vstala, musím ísť... určite sa ozvem... zatiaľ ahojte

monika_123
22. júl 2011

@yamahafazer kedy presne ti este neviem povedat, pretoze na sk to dovazaju iba 1x za tyzden a neviem kedy teraz najblizsie pridu a cena bude okolo 37,50-38€

reruna
22. júl 2011

Tak právě dokončený dort pro kámošku, ty orchidejky mě ale potrápily i při tom lepení na dort, jak je to zatvrdlé, tak se to moc láme.... ten SFV je docela křehký... snad to bude držet hodinu cesty autem 😲 potah je mmf z karamelových bonbonů, není to barvené, vyzkoušela jsem si otlačit struktur folii, ale moc to nešlo a při uhlazování se mi to na některých místech smazalo, tak příště raději ne na celý povrch, ale jen na nějakou menší část.....
A te´d se jdu podívat, co jste vytvořily vy 🙂

mizulienka
22. júl 2011

@reruna krasna torta, ozaj velmi pekna 🙂 a ake to su karamelove MMF? 😕

dadka212
22. júl 2011

@monika_123 ja mám jeden dotaz na stránku 😅 keď si pozerám napríklad valčeky, tak aby som videla aký to má vzor musím na každý zvlášť kliknúť, nedá sa to spraviť tak, že stačí že tam myškou ukážem a to sa zväčší, alebo apsoň napísať, že aký vzor je tam...sú to prkotiny ja viem 😅

reruna
22. júl 2011

@mizulienka dík. Byly jednou v Lidlu v akci, jindy je nemají, nebyly to ale haribo, jiná značka, byly podobné jako ty rubino, ten karemelový cukr by se z toho dal umýt a vevnitř ještě měly vanilkovou náplň, chutnaly dobře a potah je z toho béžový

reruna
22. júl 2011

@anjelikbambulka krásné dorty!

motylek
22. júl 2011

Díky za lajky 😉

tinka349
22. júl 2011

@lussy23 ja robim z tych marshmallow cukrikov, cize ta modra je z toho, a dozdobovala som takymi hotovymi pastami od Dr.Oetker

tinka349
22. júl 2011

kocky drzt emi palce, vecer sa chystam zdobit 3 poschodovu torticku pre moju princeznicku na zajtrajsiu oslavu, uz je naplnena 😀 spodny koprus je jahodova plnka s jahodami, stred je parizsky krem cokoladovy s bananani, a vrch je smotanova s dzemikom jahodovym 😀 plnky sa mi vydarili, snad aj potahovanie pojde od ruky

jakelina
22. júl 2011

@tinka349 já dnes dělám první svatební, ale jenom dvoupatrovou. Povezeme ji autem a i tak mám strach. Už chystám výstuž a večer to dodělám. Pak dám fotku. 😉

reruna
22. júl 2011

@tinka349 ségra měla na svatbu třípatový větší rozměry, než máš ty o něco, úplně bez výztuh, krásně drželo....

dajna11
22. júl 2011

@anjelikbambulka krásne,dnes dokončuejm prvého tomáša,tak ma aspon inšpiruješ🙂

jakelina
22. júl 2011

@reruna tak myslíš, že to nemám vyztužovat???

katy.m
22. júl 2011

holky,vždy tady obdivuji Vaši prácičku,opravdu tleskám 😉 Dorty máte nádherné.Nemůžu se s Vámi srovnávat,ale já prvně dělala potah z MMF na dort synovi k svátku a dopadlo to takto.Kupodivu i chutnal 😀

marci2305
22. júl 2011

@dadka212 Ďakujem...Veľmi ste mi pohomohli...🙂

reruna
22. júl 2011

@jakelina není horko, tak by to mohlo vydržet, jaký děláš krém? ségra měla mramorový korpus akrém salkový a v pohodě drželo a bylo více teplo, než dnes a stálo to tam docela dlouho na stole a ty jsi už dvoupatrový myslím dělala bez vyztužování ne?

tinka349
22. júl 2011

@reruna no ja dufam ze ta moja nerupne 😀 😀 😀 alebo ked mala bude sfukovat sviecku tak padne cela torta nabok 😀 😀

marci2305
22. júl 2011

@katy.m Vééééľka....krásna...To asi muselo byť dosť náročné... 😀 😀

tinka349
22. júl 2011

@katy.m je krasna 🙂 taka jemnucka, neprecackana, krasna 😵

dm1
22. júl 2011

@monika_123 ano priamo tam v Zellandii

marci2305
22. júl 2011

@anjelikbambulka Nemám slov....Nádhera.... 🙂 😉

dm1
22. júl 2011

@reruna si sa pytala na tie orchidejky. Prave som robila tiez jednu s nimi. Ja rovno skladam na seba necakam kym zatvrdnu to by sa mi polamalo veru. Len ten stred dam na chvilku do formovaca a zbytok skladam na seba do misky z alobalu co mam spravenu ale ja mam iny druh orchidejky tam su tie lupene jedla seba. Potom zachvilku dam ten stred a podlozim to kuskom alobalu alebo sacku a ked zatvrdne dam prec

katy.m
22. júl 2011

Děkuji 🙂 A můžu se zeptat,jak ty dorty potahujete(spíš jak ten potah válíte),že je máte bez těch záhybů?Ať jsem dělala co mohla,stejně mi tam jeden zůstal,tady na detailu to jde líp vidět