Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

raci
1. aug 2011

zdravím vás a přidávám své víkendové drobotiny 😅 s mimískem je pro moji neteřinku a s mašlí pro tetu jen tak (aby jsme na návštěvu nešli s prázdnou 😅 ) chtěla jsem zkusit čokotransfer ale tekly mi u toho nervy.. 😝 jinak nevím kdy dokoukám a olájkuju 😎 těch posledních milion stránek co jste sem popřidávali... 😲

lamps
1. aug 2011

@ikula2 ja som takto farbila kokos na tortu so šaškom. Farbila som ju práškovou zelenou a išlo to dobre. Tu je tá kokosová "tráva".

lamps
1. aug 2011

@ikula2 tu je vidieť tú trávu lepšie

katy1979
1. aug 2011

@ikula2 tak na tu tvoju golfovu si pockam tiez by som mala taku urobit ale to ostane v rodine. neviem ako by vyzeralo keby sa ten potah navrchu strihal noznickami. takym sposobom ako sa robia mackovia mee to you.

yamahafazer
1. aug 2011

@mizulienka ano vytlacim do toho a ked som robila predtym som na cokoladu zasa cez to krem natierala ako stencils ked pouzivas tak isto to robim

mizulienka
1. aug 2011

@yamahafazer wow tak to je aky zlepsovak 😉

mizulienka
1. aug 2011

@monika_123 kedy budes mat tie silikonove krajky, rada by som si to objednala 😉

yamahafazer
1. aug 2011

@mizulienka na mojom pc nemam ziadne foto ,ale pozrem na muzovom niekedy ci tam nemam nahodou este stych starsich toriet robene ked som to robila na cokolade to pekne ukazalo a aj na marcipanovu som to robievala len vtedy som robila iba hmotu zo suseneho mlieka a to este moja mama mala take decky tak uz ani neviem ako ma to vtedy napadlo lebo som to este tak nevidela robit a teraz sa da vsetko mozne vyuzit na tortu co najdes doma
😀

ikula2
1. aug 2011

@katy1979 juj ale to budes dlho cakat 🙂 mam to na september
@lamps dakujem lamps si zlata a ako to drzalo ten kokos aj si tam nieco potrela na potah?

Este sa chcem spytat dievcat co ste robili lalie ktore vykrajovacky a zilkovace su na tie klasicke lalie? Neviem najst sety iba jeden som nasla na stranke tusim mamaaja a tam vobec nechce pustit do kosika ani po registracii.

ikula2
1. aug 2011

opravujem sikovnamama.sk neviete ako sa tam objednava? mne to vobec nechce davat do kosika

lamps
1. aug 2011

@ikula2 nie poťah som nepotierala ničím, kokos som len tak jemne posypala kde som si myslela, že ho treba a hotovo.

lamps
1. aug 2011

@ikula2 aj som rozmýšľala, že poťah potriem, ale bála som sa, že mi ten kokos bude potom púšťať tú zelenú farbu na poťah.

reruna
1. aug 2011

@desmodka jednou jsem zkoušela podobný recpet na hodně čokoládový korpus, něco jako brownies to bylo, bylo to strašně mňam, ale jak je to vevnitř křehké, tak to nejde moc krájet, ale když potáhnout to šlo, jen opatrně s nanášením krému

reruna
1. aug 2011

@zdenallicka no paráda, už jsem si říkala, že jsi tu nedala dlouho žádný výtvor, všechny jsou moc krásné a pěkně vypracované a ty figurky, jsem zvědavá, kdy si na nějakou troufnu! super je ta zmenšená truhla, jak je dělaný ten strom u médi pů? A t pirátská vlajka je malovaná?

reruna
1. aug 2011

@yamahafazer krása!

zdenallicka
1. aug 2011

@reruna Děkuji..🙂 Strom je dělaný podle tohoto postupu http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=164&... . A pirátskou vlajku mi kreslil můj muž... 😵

reruna
1. aug 2011

@zdenallicka dík, to by mě nenapadlo, jednoduché a vypadá to efektně a tm je šikovný 😀

jakelina
1. aug 2011

@raci krásné dortíky a gratulujeme k Štěpánkovi, alespoň se bude mít tvůj Ondrášek s kým hrát.

lusil2005
1. aug 2011

@yamahafazer kraaaaasna torticka!!! milujem taketo elegantne "black & white" 😀

lusil2005
1. aug 2011

@ikula2 ja som si len nakreslila na papier lupen a vyrezavala podla neho. a nozom potom robila zilkovanie. ale uz som si kupila silikonovy zilkovac odtialto http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... tak nabuduce ho urcite vyskusam. kupila som odnich aj zilkovac na list.

kri
1. aug 2011

Ahojky holky dortařky, chtěla bych vás poprosit o radu. Sice sem nepřispívám, ale občas nakouknu. Pečete opravdu krásné dortíky! 🙂 Taky jsem se před nějakou dobou stala zapálenou dortařkou a teď mám za "úkol" kamarádce upéct dortík na svatbu. Už se na to těším, že se vyřádím, ale trochu mě děsí, že má být pro 60 lidí! 😕 Nemáte něktrá zkušenosti s tím jak by měl být cca veliký, či kolika patrový? Ještě se nerozhodli jaký tvar, ale obdélník nebo čtverec mi přijde lepší než kulatý. 🙂

zdenallicka
1. aug 2011

@reruna Muž děkuje..🙂

eliska22
1. aug 2011

@zdenallicka nádhera, neviem sa vynadívať 😵 😵 😵

ikula2
1. aug 2011

@lusil2005 ja tiez rozmyslam ci nekupit zilkovac a vyrezem rukou alebo si urobim vykrajovacku podla zilkovaca a kupovala si si aj piestiky?

mizulienka
1. aug 2011

@ikula2 ja mam tento set a je ozaj velmi dobry, mas v tom uz aj zilkovanie.

http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/hh-multy-...

ikula2
1. aug 2011

@mizulienka muzi som ho dakde aj zahliadla vyzera krasne, ale ta cena 😒 , s nim by to slo asi jedna radost, zvazujem ze co idem robit mam objednavku na svadobnu 😵 a neviem do akeho smeru sa pustit a tie lalie sa mi pacia. Ty uz mas nejake vyrobene z tychto vykrajovaciek?

dm1
1. aug 2011

@zdenallicka nadhera si tu veru dlho nebola som rozmyslala ze ci uz nepecies 😉

mizulienka
1. aug 2011

@ikula2 nie ja ich mam zatial odlozene v krabicke 😀 ale urcite ich niekde pouzijem, skusla som ich robit podla navodu od gabikanav, ta ma krasne kvety....pozri jej album na TOMe, mozno sa inspirujes.

dm1
1. aug 2011

@ikula2 ja mam ten isty co mizulienka. piestiky som najskor neupovala ale robila z dratkov ale potom som kupila je to bez roboty a ked si clovek zrata cenu tych dratkov a to prplanie s tym tak je to za jedno

jakelina
1. aug 2011

@kri no pro 60 lidí, by měl mít alespoň těch 6 kilo a víc, když počítáš deset deka na osobu. Myslím, že alespoň dvoupatrový bude muset být.