Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
2. aug 2011

@lusil2005 😀 😀 ty si nezmar 😀

yamahafazer
2. aug 2011

@lusil2005 prosim ta ty uz nic nerob ved este v kuchyni porodis 😅 a bolesti nemas ked mas silne kontrakcie?

lusil2005
2. aug 2011

@dadka212 no ale chapes? to sa mi zda byt divne aby desatkilova torta nevydrzala normalne naplnenie? si vezmi ze su aj 25 kilove co vydrzia a niesu suche...

lusil2005
2. aug 2011

@yamahafazer vobec! akoze - ztvrdne mi brucho jak slak, ale som myslela ze to sa len maly natahuje... 😅

dadka212
2. aug 2011

@lusil2005 teta chcela ušetriť inak si to neviem vysvetliť....alebo nevystužuje alebo čo ja viem...ja dávam krému tak akurát, teda podla mňa 😀 by ma zaujímalo kto to bol 😝

katulkaaaaaa
2. aug 2011

baby ta torta nieje moja to mi kamoska poslala ze by taku chcela 😝 poradte ako to spravit?ja netusim ☹

ikula2
2. aug 2011

@lusil2005 kontrakcie no tak sup este jednu tortu a bude porod, drzim palce nech to vsetko dopadne super 😵

dada78
2. aug 2011

@lusil2005 ešte stále si tu 😉 to maličké bude isto cukrár alebo cukrárka 😉 😉 😉
pre kamarátkinú malú som robila tortičku - akože rozprávková knižka a ona si povedala aké zvieratká chce 😉 mala 6kg 😕 😅

dada78
2. aug 2011

@mizulienka čo som poťahovala jednotku, tak bola pečená z medových plátov, akoby si robila ten rez, na veľkosti plechu a potom z neho si vyrezala jednotku.Celkom fajn to držalo 😉

ikula2
2. aug 2011

@katulkaaaaaa no ja neviem iba tak dumam co by som urobila, a keby si si vyrobila tie znaky z niecoho a potom len natierala farbou a otlacala. 😕

yamahafazer
2. aug 2011

@katulkaaaaaa ja som niekde videla bol na to navod ako sa to robi len teraz neviem kde to bolo

katulkaaaaaa
2. aug 2011

@ikula2 akoze myslis spravit si pismenko z hmoty nechat vyschnut a nafarbit a odtlacat?

ikula2
2. aug 2011

@katulkaaaaaa aj to ma napadlo a keby si vedela este co vsetko akozo odpadnes, ale ano asi z hmoty co mas staru nechat zaschnut to by slo? Alebo najst take nieco ako stencils iba vykrojit ten tvar a stetcom prekryvat. A to by sa dalo z neviem ako sa to vola taka folia tvrdsia

katulkaaaaaa
2. aug 2011

@ikula2 nasla som toto je to nizsie....http://liraone.livejournal.com/9563.html
alebo baby ze zo zemiaky vyzerat a odtlacat?

zdenallicka
2. aug 2011

@marci2305 Různě.. Někdy i do dvou do rána..🙂 A mockrát děkuji!!!

katulkaaaaaa
2. aug 2011

alebo
http://www.tortyodmamy.sk/sablonka-na-vuittonku
asi skusim cez nejaku sablonu to spravit 🙂

yamahafazer
2. aug 2011

@katulkaaaaaa viem,ze to normalne len pisu fixou alebo maluju stetcom alebo si aj niaku sablonku z plastu na to spravili a prikladali a malovali

zdenallicka
2. aug 2011

@mizulienka Já jsem si upekla dva pláty ze 4 vajec na plech (mramorovaný korpus), vyřezala dvě jedničky (nahoru a dospod) a prostřední parto jsem vyskládala ze zbytků těch dvou plátů.. 🙂

mizulienka
2. aug 2011

@katulkaaaaaa aj ja som pocula iba o tom, ze maluju stetcom...ale ta sablonka sa mi zda najlepsia.

@zdenallicka dakujem 🙂 a ako sa potahuje jednotka? da sa?

ikula2
2. aug 2011

@katulkaaaaaa no sak ja som tiez na zemiak myslela ale bolo mi blbe ti to napisat 😀

jakelina
2. aug 2011

@lusil2005 moc na tebe myslím a jestli už rodíš, tak přeju rychlý porod. 😉

katulkaaaaaa
2. aug 2011

@lusil2005 rychli porod a zdrave babetko,tesiiiime sa na teba a na foto 😉

mizulienka
2. aug 2011

@jakelina dakujem aj ja som to teraz nasla, tak podla toho by sa to dalo, snad 😉

akme
2. aug 2011

@mizulienka ja som robila dcerke jednotku z troch plátov normálne upečené na plechu a vyrezaná jednotka a z odrezkov som urobila punčovinu ale takú fajnú veľa orechov sušeného ovocia kusky čokolády ......čo máme radi, a to som tiež navrstvila do torty bola fajn

marci2305
2. aug 2011

@zdenallicka Preboha a spíte vôbec..🙂
No za tú námahu fakt stoja..🙂

daducha
2. aug 2011

@lusil2005 aj ja som si v den pôrodu myslela ze mi len na skusku brucho tvrdne,behala so satrsim po ortopedii a to som rodila 😀 .Ale stihla som dobehnut 😉

@katulkaaaaaa ja som citala, ze si to baby daju vytlacit na jedly papier, a uz iba vstrihuju a lepia na kabelku 😉

marci2305
2. aug 2011

@katulkaaaaaa Baby vy máte nápady...🙂 Super!!!

dm1
2. aug 2011

@lusil2005 ty si nezmar dievca 😅. Ty skutocne porodis v kuchyni 😅 . A myslela som ze ma zachvilku dobehnes tymto tempom v pocte upecenych torticiek ved si ich za mesiac aj kustik urobila 20 tusim 😕. Co sa tyka prevedenia uz si ma davno dobehla 😉

dm1
2. aug 2011

@katulkaaaaaa s knihou sa pridavam k vam a este napisem 2 kockam co chceli pripomenut 😎