Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
8. aug 2011

@mizulienka prosim ta a na tej najvacsej je rozpatie kridel ake velke? Ten rozmer 4,5 je cely motylik?

ikula2
8. aug 2011

@tica asi ten kosik sa aj mne pozdava a rozme druhy taky sviezy letny 😉 to by bolo pekne

mizulienka
8. aug 2011

@ikula2 ten najvacsi ma rozpatie kridel v tej nasirsej casti 6, na vysku ma 4cm
ten najmensi 2,5x2
stredny 5x3
merala som to narychlo, takze plus minus 1mm 😉

ikula2
8. aug 2011

@mizulienka mizu velmi dakujem 😵 si zlata

vejinka
8. aug 2011

@tica http://www.vierau.com/search/label/Narodeninové

no je toho dost uz si vybrat 😉

vejinka
8. aug 2011

ja letim spat zasa je moc hodim..bru kocky

lucula73
8. aug 2011

@lenocka23 no zajtra sa pohrám s tými farbami 😉 ,ďakujem

mizulienka
8. aug 2011

@ikula2 nie je problem 🙂
baby mate niektora tento patchwork, ako sa s nim robi? to sa iba pritlaci ta mriezka na uz potiahnutu tortu?
ja som si to v slabej chvilke kupila, ale este som to nepouzila...na sobotu mam krstinovu, velmi by som to chcela pouzit 🙂 dakujem

mia1111
8. aug 2011

@dadka212 - tak vyzerá to, že korpus bude jedlý 😀 😀 😀 . Kúsok som zvrchu zrezala, lebo sa mi málinko vydul a okoštovala a je to fajné 😵 . Tak už ho nechám vychladnúť, zajtra ho predelím na pláty a budem bojovať s plnkou 😅

broucek2
8. aug 2011

@lucula73 tak já dělám tento: 1 vejce, 30 dkg cukru, 20 dkg polohr. mouky a 10 dkg mletých ořechů a nikdy nezklamal. Na 26 bych to viděla na takových 10 vajec.
Umíchá se sníh z bílků, pak se vmíchá cukr, žloutky, mouku a ořechy.

daducha
8. aug 2011

@martinex skus sa opytat v kvetinarstve.Sice nebudu obalene paskou, ale na skusanie ti urcite postacia.Aj ja som ich uz otravovala 😀

lucula73
8. aug 2011

@broucek2 ďakujeeeem 🙂 ,idem opísať,ďaľší do zbierky 😉

mrka2
8. aug 2011

@daducha aj ja som sa bola pytat u nas v kvetinarstve, mne este aj pasku dala 😀

broucek2
8. aug 2011

@jakelina chci taky u vietnamců nakoupit, musím však zjistit, jak se dá do Sapy dostat a pak bych mohla něco poslat i vám. Dnes toto měla paní na farmářských trzích a dělala i s prodavačem chytrý a strašně se tvářili, jak mají super ceny, ale stálo to u nich 2x tolik, tak jsem se na cokoli koupit vykašlala

lucula73
8. aug 2011

@broucek2 teraz čítam.....to si myslela na 1 vajce?potom asi nie dkg ale gramy taam mali byť,nie? 😕 😕

broucek2
8. aug 2011

@lucula73 a pokud chceš jen piškot, dej místo ořechů stejné množství polohr. mouky a trochu citr. kůry

broucek2
8. aug 2011

@lucula73 jojo, promiň, je to v gramech

tica
8. aug 2011

baby ďakujem no neviem košik som už robyla chcela som oskúšať niečo iné ale ten košik je asi taky najoriginalnejši tak neviem ako sa mam rozhodnuť
a ešte bola jedna požiadavka k tej torte aby bola taka vačšia ... tak neviem či okruhla bude stačiť ...
joj najradšej som keď povedia čo chu presne lebo keď to nechavaju na mne tak mam toho plnu hlavu a neviem sa rozhodnuť ...
kvety mi veľmi nejdu takže musim niečo prešpekulovať aby to vyzeralo dobtre aby to nebolo malé a tak ... 😒

@mizulienka inak som pozerala spatne do zadu tak že si lameš hlavu nad svadobnou tortou ja mam robyť svoju prvu svadbonu v novembri a tiež už teraz pozeram po nete ako šalena a hľadam a hľadam a dumem ... ma to byť ako svadobny dar od nas ... kedže si taku priležitosť nechcem nechať ujsť aby som si vyskúšala svadbonu tak už sa na to tešim ale aj obávam 😅

lucula73
8. aug 2011

@broucek2 ok,prepísané.... 🙂

mizulienka
8. aug 2011

@tica prave pozeram do tvojho pasu, aj ty si spisacka 🙂)) sa nas tu zbera 🙂 ja sice teraz trocha mimo, ale srdcom spisiacka 🙂

lencza
8. aug 2011

@broucek2 jsem koukala na stránky tý Sapy a to je tedy pořádně velkej prostor, to je tak na celej den si to tam projít..........má to 250 tisíc metrů čtverečních 😲 😲 😲 😲

ikula2
8. aug 2011

@mizulienka tak aj ty dumas nad svadobnou no tak sa pridavam, len ja uz neeemam casu vela

mizulienka
8. aug 2011

@ikula2 sme sa nejako rozsvadobnili, fajne 😉 😵 😵 😵 joj isla by som na svadbu 🙂

jakelina
8. aug 2011

Můj zrovna dodělaný, špatně jsem nalepila písmenka, pořád jsme měla strach, že tam nevejdou a pak už byly přilepené a nechtěla jsem je strhávat. 😒

mizulienka
8. aug 2011

@jakelina krasna torticka 😉

tica
8. aug 2011

@mizulienka ano som :D a odkial pochadzaš? a ešte kto patri ku nam spišačkam?

mizulienka
8. aug 2011

@tica no @mrka2 je spisacka a ja som z Domanoviec 🙂

broucek2
8. aug 2011

@lencza no to je, ale právě vím, že kdysi tam chtěli živnosťák, což nevím, jestli ještě platí. Musela bych ho dohledat, aby mě tam pustili.

katy1979
8. aug 2011

@jakelina krasna je a tie pismenka tiez nemam odhad

baby ak budem robit lalie kolkatky drotiky si mam objednat? lebo netusim co znamenaju tie cisla