Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. aug 2011

@mizulienka je to pro kamarádku a její mamku a chtěla tam hodně kytiček a růžový dort. Tak můj šálek kávy to není, ale co chtěla to má. 😀

tica
8. aug 2011

@mizulienka ano o mrke viem ona je o jednu dedinu ďalej odomňa :D
no a z Domanoviec mam kamošku :D a kde si sa presťahovala?

jakelina
8. aug 2011

@katy1979 já tam asi zítra za to ještě dám malinkého motýlka, ale teď už se mi nechce a jdu uklidit kuchyň. 😝

mizulienka
8. aug 2011

@tica teraz sme v Rovinke, to je 2km od Bratislavy 🙂

martinex
8. aug 2011

@mizulienka to si kusok odo mna-ja som v Samorine 😵

tica
8. aug 2011

@mizulienka no tak to si poriadne odskočila od nas :D

mizulienka
8. aug 2011

@martinex ano 🙂 ako dlho uz pecies?

lencza
8. aug 2011

@broucek2 a ještě jsem koukala, že jedna holčina psala, že na Skalce někde pod Albertem je taky Vietnamec a ten prý tam taky něco má.......tak nevím, co je pro tebe blíž........psala to 1.srpna, tak snad to všechno neprodali 🙂 🙂 🙂

mrka2
8. aug 2011

@tica no dovol,my sme mesto! 😀

martinex
8. aug 2011

@mizulienka peciem dva roky,ale tak aktivnejsie je to posledny rok,aj ked s prestavkami pocas druheho tehu 🙂
a ty?

mizulienka
8. aug 2011

@martinex ja som len zaciatocnik, peciem od februara tohto roku 🙂 takze sa mozem od teba ucit, si skusenejsia 🙂

martinex
8. aug 2011

@mizulienka no to by som nepovedala....ale kludne mozeme spravit stretko s detmi,tie sa zahraju a my mozeme tvorit 😀

tica
8. aug 2011

@mrka2 no tak vi ste mesto a my kolonia :D

dm1
8. aug 2011

@martinex jaj tak to potom ano skus tie kvetinarstva ako baby radili ale aj pasku potrebujes a to neviem ci maju v kazdom kvetinarstve bez pasky sa ti to bude spustat po dratiku dole

mizulienka
8. aug 2011

@martinex som za 🙂

martinex
8. aug 2011

@dm1 uz som problem vyriesila,dakujem 😉

martinex
8. aug 2011

@mizulienka ok,tak by sme to mohli cez nejake uprasane dni spachat...sak tych je teraz viac ako dost 😠

mrka2
8. aug 2011

@dm1 pasky by mali mat, ze vraj s tym robia svadobne kytice 🙂
@tica 😀 😀 asi tak

broucek2
8. aug 2011

@lencza Sapu mám 5 min autem, Skalku taky. No u nás taky má, ale jen asi 1 vykrajovátka, takže nic moc. Navíc proti Sapě mají dvojnásobné ceny, což je jedno, protože kdybych nemusela ztratit čas tím prolízáním toho velkého komplexu, tak bych byla ráda. Dnes paní na těch trzích chtěla za kaly cca 130,- a za gerbery skoro 300,- a to ještě se zkoušela tvářit, že jsou to originál PME a jak jsou proti internetu levní. Celkem mě tím přístupem naštvala

mizulienka
8. aug 2011

@martinex oki, akurat teraz ideme za dedom na moravu, ostaneme asi 2 tyzdne, tak potom sa dhodneme 🙂
2 tyzdne bez modreho kona neviem ako zvladnem 😀 😀 😕 😕

lencza
8. aug 2011

@broucek2 a našla jsem popis cesty, jak přímo k tomu krámku, kde ta paní nakupovala.....ta to má tedy i s cestou MHD 😉 😉 😉

na hlavním nádraží nasedne na metro a pojede na kačerov, tam hned u metra nastoupí na autobus 113 vystoupí na zastávce sídliště písnice a bude stát přímo před sapou

když vejde do Sapy tak po pravé straně bude dlouhá lajna obchodů a po levé straně vyvysene na kopecku taky.....pujde rovne az narazi na prvni odbocku do leva kde budou proutene kosiky....tak stale pujde rovne a odboci az na druhe odbocce doleva, vyjde maly kopecek a pujde uplne dozadu asi 200 metru......bude jí to pripadat jako konec sveta a po prave strane bude mit akvaristiku a hned naproti je ten obchod drogerie domaci potreby atd...... a tam je to asi treti regal z leva skoro az na uplnem konci

martinex
8. aug 2011

@mizulienka heh,aj ja mam rodinu na morave 😵 tak si to uzite,ja zatial natrenujem tie kvety

broucek2
8. aug 2011

@lencza moc děkuji, jsi zlatá, asi příští týden to zkusím

lencza
8. aug 2011

@broucek2 nemáš zač, aspoň to nemusíš dlouho hledat a můžeš si to pořádně prohlídnout a dát nám pak info

jakelina
8. aug 2011

@broucek2 hlásím se jako zájemce 😀

broucek2
8. aug 2011

určitě dám vědět, případně mohu někomu něco koupit a poslat. Docela mě mrzí, že už mám hodně vykrajovátek koupeno samozřejmě za normální vysoké ceny. Snad aspoň dýl vydrží

katulkaaaaaa
8. aug 2011

baby to len ja mam takeho manzela ,,kritika"?????
dorobim tortu cela happy ze ako som to rychlo zvladla a on povie...no ujde....ide ma roztrhnut od nervov 😠 aj torty vsetci chvalia a on povie dobre....ale hlavne ze kazdu si foti a chvali sa v praci...asi je to ten typ co nevie povedat je to krasne 😒 tak som sa vam vyzalovala a mozem ist spat 😉

katy1979
8. aug 2011

@katulkaaaaaa ja mam doma zasa ten typ co frfle ze je stale zadrbana kuchyna a ze to pre tie moje torty a ze stale nieco peciem takze frflania pocuvam dost a potom mi pride sms ze ci mu mozem poslat foto tej torty ci vyzveda ze ci uz mam spatnu vazbu ze aka bola

vlada111
8. aug 2011

@lenocka23 aj ja musím z dediny 🙂

mizulienka
8. aug 2011

@katulkaaaaaa nic si z toho nerob, moj muz kym si zvykol, ze sa tolko venujem tortam, frflal a frflal ach jaaj...a tiez bol mojim najvacsim kritikom prave on....ale musim povedat, ze to bola konstruktivna kritika, ma dobry vkus, takze niekedy padla kritika na urodnu podu 🙂
ale teraz mi uz torty krasne pochvali, ukazuje vsetkym, minule jednej pani v banke, ked vybavoval nejake veci, pani bola nadsena, ze prae potrebuje svadobnu tortu (ale to nie je ta, co budem piect) 🙂