Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
29. aug 2011

@misulenka9 ja na poťahovanie používam pasta dama top špeciál v tomto teple a na kytičky a postavičky smartflex velvet...tieto hmoty ma najviac zaujali a zatial sa mi s nimi najlepšie robí 🙂

misulenka9
29. aug 2011

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.123676...

tady je něco málo z mého pečení...

mizulienka
29. aug 2011

@misulenka9 vidis, ze ja to presne robim s tym potahovanim od stredu k okrajom, som to citala niekde a odvt4edy to stale robim...ale asi nejak nie dobre 😉
ja na potahovanie a aj na modelovanie pouzivam smartflex velvet je super, ale teraz sa snazim naucit urobit aj MMF z americkych cukrikov z lidla aj ked zatial mi to nejak nejde.

zuzana124
29. aug 2011

@mizulienka rozumiem čo tým myslíš ale ako som teraz čítala vašu debatu tak už @vlada111 vlastne odpovedala aj za mňa, s tým nanášaním krému aby bol všade rovnako má pravdu, aj ja to robím presne tak ako ti radila 🙂

zuzana124
29. aug 2011

@misulenka9 ja na poťahovanie používam len MMF a na modelovanie a tvorbu kvetov zase smartflex flower
🙂

jajuuus
29. aug 2011

ahojte kočky, len v rýchlosti pridávam moje posledné výtvory 😉

tica
29. aug 2011

ahojte žienky tak pridavam moju dnešnu tortu mal to byť bobor no nakoniec z toho vyšlo taketo čudo 😅

jakelina
29. aug 2011

@tica
@jajuuus krásné 😉

79zuzana
29. aug 2011

@tica ze cudo... nadherny bobor je to
@jajuuus wow.... nadherne

pipka
29. aug 2011

@tica ved je perfektnyyyyyyy, co sa ti nepaci 🙂 ako živýýýýý 😵

lucula73
29. aug 2011

@vlada111 prosím ťa a tá pílka čo máš má aj zubky alebo je to len lanko?lebo som si kúpila minule u nás takú len s lanko´m bez zubkov a to nejde bohvieako teda 😒 ,stála tiež tak do 5 euro......

barbinka12
29. aug 2011

@alex21 ahoj chcela by som recept na tuto tortu ak by to bolo mozne tak mi ho posli na moj mail dakujem 🙂

vlada111
29. aug 2011

@lucula73 ja mám lanko, ale zatiaľ v pohode. Keď to nejde dobre, tak trošku stlačím korpus a ide to. Výborne sa mi reže mramorový a sacherový, horšie kakaová piškóta.

atiatko
29. aug 2011

Ahojte žienky - toto je moja veľmi obľúbená témička, kde chodím kuk na všetky tie krásne výtvory, ktoré dokážete vyrobiť 🙂 pridávam foto tortičky, ktorú k 5.narodeninkám nášho synčeka upiekla tiež jedna šikovná maminka ..... obdivujem, že máte také šikovné ruky a robíte tak oslavy nám menej tortičkovo zdatným maminkám krásnymi .... 🙂 prajem vám všetkým veľa krásnych a vydarených sladkých dielok 😉

lencza
29. aug 2011

ahoj všem

po týdnu zas nakukuju, dočítat vás nebudu 😉 😉
tak já v sobotu pekla dort k manželovým 33. narozeninám a budu asi jezdit péct k tchýni na chalupu, protože tak krásně upečenej a rovnej korpus jsem snad ještě neměla, úžasný...........a nemůžu si vynachválit ten otočný podnos, co jsem si koupila v Lidlu, s tím se potírá dort krémem úplně sám, poprvý mám vrstvy krému rovný po celý ploše dortu, dělala jsem krém z čokolády a kysaný smetany a přidávala jsem jahody a banány a musím říct, že je vynikající, ten krém je momentálně můj nejoblíbenější

@jajuuus ten kyperský dort je úžasnej, hned bych si lehla na nějakou pláž pod palmu

@jakelina tak ten tip na to, jak dát korpus zpátky tak, jak byl původně, si budu pamatovat, já to vždycky tak různě patlám, abych i naplněný korpus měla rovný a přitom je to tak jednoduchý ......super

jakelina
29. aug 2011

@lencza tak dej recept na krém, ať máme zase něco nového na vyzkoušení. 😉

lencza
29. aug 2011

@jakelina je to snad to nejjednodušší, co může být..........do rozehřáté tabulky čokolády se vmíchá 200 gramů kysané smetany přímo z ledničky, já tam dávám ty kysanky 2 a stejně je to čokoládový až běda a to já ráda, pro odlehčení se může dát i ušlehaná šlehačka, kdo rád čokoládu, tak mu to určitě bude chutnat, dá se to použít i jako poleva.........mně to hrozně připomíná čokoládový termix

jakelina
29. aug 2011

@lencza jenom vařechou zamíchat, žádné šlehání???

lencza
29. aug 2011

@jakelina jo jenom zamíchat, ono se to krásně spojí, žádnej cukr nic, jenom horká čokoláda a studená kysaná smetana

jakelina
29. aug 2011

@lencza mňam, tak to zkusím. A jde to i s bílou čokoládou???

lencza
29. aug 2011

@jakelina určitě jo, alespoň co jsem si přečetla..........mám ten recept z dortomanie.cz a tam to zkoušely i s bílou čokoládou, k tomu kakaovo-kávový korpus a prý to byla mňamka

jakelina
29. aug 2011

@lencza děkuju 😉

vlada111
30. aug 2011

@lencza ja si ten otočný z Lídla tiež neviem vynachváliť. Držím nôž a stojan sa krúti, no paráda 😀

jajuuus
30. aug 2011

@lencza ďakujem, ja som sa smiala, že vyzerajú, ako by ich práve vyvrhlo more "takovej vyvrženej vorvaň" 😀 😀 😀

reruna
30. aug 2011

@lencza čokoládu a kysanou smetanu dělám jako polevu, jako krém mě to nenapadlo, mě to připadalo dost řídké, neteče to pak z dortu?

reruna
30. aug 2011

@misulenka9 potahuju MMF, ozdoby smartflex velvet nebo smartflex flower, taky white icing je dobrá hmota. Kdyby ty hmoty nebyly tak drahé, tak jima i potahuju.

lencza
30. aug 2011

@reruna vůbec ne, ono to krásně zatuhne

gabika11
30. aug 2011

Ahojte, pridavam dozodbenu konecnu podobu torty Angeliny Balleriny a Parizsku tortu, ale nenaplnenu parizskym kremom, ale pozostavajucu: na spodku je mrkvovy korpus s tvarohovou plnkou, potom som piekla mandlovy koprus a plnila stred karamleovym kremom, a na vrchu kremom z bielej cokolady 😉

gabika11
30. aug 2011

@tica krasna je, mna caka asi na koniec septembra torta ryby, tak neviem ktora z vas rybku piekla, tak by som bola vlemi povdacna za kazdu radu ohladne formovania z puncoviny, alebo cohokolvek, aj namiesanim farieb a zrobenie supin a oci 😉

gabika11
30. aug 2011

a samozrejme ste urcite popridavali krasne torticky, uz sa neviem dockat, ked uz konecne najdem cas si ich poprezerat a poobdivovat. Majte sa krasne, bezim s malym k rodicom... A tvorivym napadom zdar! 😉