Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
7. okt 2011

@bzucinka2 ty nás napínáš, já si něco tak obrovského ani neumím představit, to musíš mít průmyslovou lednici ne??? 😀 😀 A pro kolik je to lidí???To bude na jednoho řádná porce jestli jich ovšem není sto. 😀 😀

katulkaaaaaa
7. okt 2011

@bzucinka2 tak to som velmi zvedava na tu tortu 😕
ja nemam tento vikend ziadnu tortu asi po dvoch mesiacoch 😀 tak peciem zakusky,teda skusam,parizske rohlicky jedna davka mi zhorela,druha vysla....a puncovy rez ale v nasom super obchode nemaju punocvu aromu,tak musim cakat nez mama v meste zozenie....a este nejaky si vymyslim mm ma dnes narodeniny tak nech si da nieco dobre 😉
@lusil2005 perfektna inspiracia z netu! 😀 😉 😝

lussy23
7. okt 2011

@anibas - je krásna
@zdenallicka - krásnučké
@dada78 - nádhera
@lusil2005 - krásnučká

mizulienka
7. okt 2011

@katulkaaaaaa Kati ides to skusit s tymi zakuskami? ako si sa rozhodla? hmm take parizske rozky mnam 😉

lussy23
7. okt 2011

@vlada111 to je krásny kvietok

mizulienka
7. okt 2011

@lusil2005 ze narychlo, je krasna 🙂
Luci ty ako dlho nechavas schnut tu krajku? a ty @dm1 Dani? dakujem

katulkaaaaaa
7. okt 2011

@mizulienka lucka skusim ci vobec dokazem zakusky pre nas upiect kolko mi to zaberie casu atd 😉 a podla toho uvidim ci by som sa na to dala 🙂

lusil2005
7. okt 2011

@mizulienka mne vtedy vyschla cez noc, ale dm hovorila ze to strasne zalezi od vlhkosti a pocasia. ze uz jej uschla za tri hodky, ale aj za cely den.

jakelina
7. okt 2011

@katulkaaaaaa to se pomějete, co pak s tím budeš dělat. Rozdáváš nebo to stihnete sníst 😀 😀

mizulienka
7. okt 2011

@lusil2005 akurat dnes muselo zacat prsat 😠 mame dost vlhko, no tak uvidim, ono by to malo byt potom na dotyk suche, ked to bude hotove?

vlada111
7. okt 2011

@mizulienka škoda, lebo sme tu o tom s dajna11 dosť diskutovali, škoda, že si si to nevšimla. Keď bude niečo nabudúce, hodíme to sem.

dm1
7. okt 2011

@mizulienka presne ako lusil pise raz mi ani za 15 hodin neuschla a inokedy za 2 hodky uz som ju davala dole. Ja to skusam tak ze odcapnem trosku rozteky a ked to ide pekne od rozkov tak vtedy vidim ze je to uz suche dobre.

katulkaaaaaa
7. okt 2011

@jakelina nas je vela 😀
zanesiem svokre,babkam a uz aj nic nebude

😉

dm1
7. okt 2011

@mizulienka ale neboj ked sa budes dost ponahlat tak staci dat krajku na par minut - mozno 2-3 aby nebola moc horuca len zohriata do otvorenej truby na najnizsie. Vybrat chvilku nechat a zase druhym koncom dovnutra a ked to parkrat zopakujes mas ju suchu hned. A este ked budes skusat tie rozteky tak ich nezabudni zatlacit naspat do tej formy lebo mozu uschnut a zlomit sa

anibas
7. okt 2011

@mizulienka u vás prší ??? u nás ešte leto 😅 😅 😅

jakelina
7. okt 2011

Holky paní z MMB má i tady ty kostice. http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49004107&ta... je super cena ne???

mizulienka
7. okt 2011

@dm1 dakujem Dani, uz sa susi 🙂 zatial iba v spajzi, tam mame sucho, len som urobila vela tej hmoty, az zo 100g som si nevedela predstavit kolko sa mi z toho urobi 😒
ale citlaa som, ze sa to da dat do chladnicky, nevies, v com by sa to malo skladovat? v uzavretej nadobe nejakej, asi ano, ze?

lusil2005
7. okt 2011

@mizulienka ja som to dala do sacku - takeho toho uzatvaratelneho. mam ich vela - zdobim nimi medovniky...

mizulienka
7. okt 2011

@lusil2005 dakujem 🙂
@anibas u nas leje

yamahafazer
7. okt 2011

moje dnesne len ma stvu tie fotky tak naprd sa mi tu foti este vonku prsi a mne to uplne hnusne foti pod lampou a ta fialova farba mne vzdy ukaze na fotkach ako prasiva 😠 a v skutocnosti je taka pekna aj trblietka su tam a mne to vobec poriadne neodfoti a na svadobnej ta krajka je bledo ruzova len tiez mi to naprd odfotilo 😠

katy1979
7. okt 2011

@yamahafazer skus bez blesku a popr. to fotit ako macro.
neboj my si to tam vieme predstavit

yamahafazer
7. okt 2011

@mizulienka mne na jednu krajku staci zarobit niake vyse 6g prasku len sa to naprd slaha tak malinko

yamahafazer
7. okt 2011

@katy1979 len my mame taky fotak,ze som rada,ze vobec foti to by chcelo este profesionalneho fotografa 😀

dajna11
7. okt 2011

@jakelina no super cena je to...velmi dobrá

jakelina
7. okt 2011

@yamahafazer jsou krásné

jakelina
7. okt 2011

@katy1979 já jsem taky analfabet na focení, to macro je jaká funkce??

lucula73
7. okt 2011

ahojte kočky
nemáte niektorá to babatko modrú silikonku?chcela by som vedieť,aká dlhá je tá formička,prípadne dlžku babatka.mne dnes prišiel balík od kamky a to zelené babatko sa mi vidí moc malé.....neviem 😕 😒

mizulienka
7. okt 2011

moja vcerajsia 🙂

jakelina
7. okt 2011

@mizulienka krásná dortička, ty jahůdky jsou boží 😉

yamahafazer
7. okt 2011

@lucula73 ja mam to modre a to babo ma 6cm