Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
11. okt 2011

To jsem ještě nikde neviděla, ale nevím jestli se to využije???http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=49198122&tab=0

anibas
11. okt 2011

@vlada111 okrem Štefánika tam nepoznáme nikoho 😉

dm1
11. okt 2011

@jakelina hodilo len na hlavnu stranku MMB 😕

dm1
11. okt 2011

@lucula73 no ja som nedavala ale bolo to pre nas a drzala. Robila som z nej parizak pravy

jakelina
11. okt 2011

Ještě chci poprosit, kdo pečete v silikonové formě jakéhokoliv tvaru. Já mám asi špatný recept na těsto, jde mi špatně vyklopit. Mám velikonoční vajíčka, takové jako bábovičky, srnčí hřbet a srdce a musím trochu vytřít olejem a ty větší i vysypat. Nevím co dělám špatně 😠 Nechám po upečení trochu vychladnout, opatrně odlupuju z krajů a snažím se vyklopit a někdy se mi to roztrhne. Jestli máte někdo osvědčený recept, ale bez kakaa, světlé těsto napište mi prosím. Zrovna dnes se mi to nepovedlo a byla jsem naštvaná, že to není tak hezké jak má být. 😒

jakelina
11. okt 2011

@dm1 aha, tak jsem špatně okopírovala.

zuba
11. okt 2011

@vlada111 neskutočná torta - na tvoje sa vždy teším - sú dokonalé

ja som dnes dorábala kvietky ( @dm1 dani vykrajovačky zajtra donesiem na tancovanie ) mala som robiť tortu ona budúci víkend, ale bude už na tento - idem robiť pre svokru na 65 - no a on ami dnes dovalí domov kupovaný korpus z kauflandu 😖 - a to už som tento korpus raz od nej odmietla a mám ho tu znovu, ale aj tak ho nepoužijem 😀

No a ešte babule prosím vás nemáte nejaký dobrý odskúšaný recept na orechový krém alebo korpus, ešte uvidím čo bude orechové, nakoľko svokra doniesla aj orechy

dm1
11. okt 2011

@jakelina stale mi to ukazuje len hlavnu stranku nechapem

jakelina
11. okt 2011

@dm1 Kamila tam měla formu na fotbalový míč a už to tam není, tak asi proto. Dívala jsem se a zmizel. Možná měla jenom jeden kus a někdo už koupil. Jo a má tam pilku na dort.

vlada111
11. okt 2011

@anibas 😀

jakelina
11. okt 2011

@dm1 já taky nechápu, byla to malinká forma na míč o průměru 10 cm a když jsem kopírovala, tak jsem rozklikla ten odkaz. No jsou někdy divné věci mezi nebem a zemí. 😒

anibas
11. okt 2011

Žienky dobrú noc - zajtra ťažký deň 😝 😝 😝

dm1
11. okt 2011

@jakelina ale viem asi aku myslis minule som to u nej videla

jakelina
11. okt 2011

@dm1 aha, tak já jsem si jí ještě nevšimla až dnes.
Já jdu taky dřív spát, nějak se nemůžu dostat už týden do postele dřív než o půlnoci 😒

dm1
11. okt 2011

@zuba oki ideme aj ked nezdrzim sa tam dlho zatancujeme pozriem burzu a letim piect mm ma poobednu tak nafigu musim upiect kym odide do prace 😝

zuba
11. okt 2011

@dm1 no to ti blbo vyšlo, ale tak som rada, že aj tak prídete 😉 - máš veľa tortičiek na tento víkend?

dm1
11. okt 2011

@zuba no mam jednu malu na svadbu, jednu malu s patom a matom a jednu velku 3-poschodovku svadobnu stvorce 😝

zuba
11. okt 2011

@dm1 no tak to máš čo piecť 😝

vlada111
11. okt 2011

@lamps verím ti, ja mám čo robiť s jedným. Ale manžela mám tiež dobrého, tak možno si trúfneme aj na tri 😉

swiss
11. okt 2011

@pristela moja starká robí dobošku bez maslového krému, my jej hovorím "pravá doboška", lebo nikto z nás nemá rád tie krémové z cukrárne. Ak chceš pošlem Ti recept, ale ja sa v ňom nevyznám, na mňa moc zložité, ale zožrala by som toho za pekáč. 😀

pristela
11. okt 2011

@swiss ooo, prosíím, prosííííím, ty si poklad !!! 😉

mizulienka
11. okt 2011

baby vidim, ze tu dnes vladne vesela nalada,pridam aj ja vam jedno strasidielko 🙂 strasne narychlo som ho musela urobit, lebo aj moja mala je dnes nejaka chorlava 😒 maly mi vravi, mami aku peknu srnku si urobila, ked to este neboo potiahnute...ach jaaj, toto nie je nic pre mna...ale aspon som sa dobre nasmiala 😀 😀 😀

mizulienka
11. okt 2011

dievcata este som sa chcela spytat, ako robite puncovinu? ja som dala odrezky, krem, lekvar a trocha sirupu, ale videla som, ze potahovka hned zvlhla od toho...a mne sa nikdy neurobi puncovina taka uplne hladka a riedka...co tam mam dat viac toho sirupu alebo coho, aby bola tak dobre rozotieratelna, ta moja sa mi strasne lepila na ruky 😠

lucula73
11. okt 2011

@mizulienka 🙂 .ja nespravím ani takého,náhodou sa ti celkom podaril,je pekný , možno trošku smutný 😀 ,ale určite to je pes 🙂

mizulienka
11. okt 2011

@lucula73 dakujem, ale mne sa nepaci 😉 ja nerada robim veci, ktore nie su na 100%, to je moja choroba 😎 takze radsej ostanem pri tych detskych tortach 😀

swiss
11. okt 2011

@pristela Ak sa v tom vyznáš, tak si fakt dobrá. 🙂 Je to originál recept podľa ktorého pečie, keďže je vyučená kuchárka (asi aj cukrárka, neviem či sa to kedysi oddeľovalo), tak je to asi aj tak napísané, ale hádam pomôže.

Dobošky
1/2 kg múka hladká
10 dkg smetol
15 dkg cukor práškový
1 celé vajce
1 káv.lyž. sódy bicarbóny /nie kopcom/
trochu mlieka

vypracovať cesto, aby sa dalo rozvalkať. Rozdeliť na 4 diely, môže byť aj 5.

Plnka:
5 pol.lyž. cukor kryštálový upáliť na tmavo
2 dcl vody /kávy/
až sa to rozpustí, potom to vliať
do 1/4 l mlieka,
17 dkg cukor práškový
1 ks vanilka
nechať prejsť varom
5 pol.lyž. múka hrubá do
1/4 l mlieka - rozrobiť a uvariť kašu

Nechať vychladnúť a pridať
12 dkg masla a
2 pol.lyž. kakao
rumová aróma

Takže smetol=palmarín, to ešte viem čo je, ak by si náhodou nevedela. 🙂 Tak už len držím palce. Možno ešte toľko, že aj s tou plnkou je to nízke, tak max 2 cm.

79zuzana
11. okt 2011

@mizulienka aky pekny havo sa ti podaril.. tak ja si na 3D este netrufam...si sikovnica 🙂

lusil2005
11. okt 2011

@mizulienka ja robim len korpus + plnka. a pod potah davam len ked je plnka bez mlieka alebo ineho rozpustadla 😀

lusil2005
11. okt 2011

juj mame tu dalsiu davovu psychozu!!!!! 😀 😀 😀 myslite ze este ostal v europe stat ktory nevie kto a kde je slovensko? 😀

pristela
11. okt 2011

@swiss no rozumiet rozumiem uz len skusit , a aby sa aj podarilo,joj taka som rada, kujeeeeeeeeeeeem 😉

@mizulienka jeeeej, vobec to nieje srnka!!! povedz synovi, že sa absolut nevyzna! je to krasna malá myska 😉
nahodou je super, ja sa desim toho , že si u mna raz niekto objedna nejake zviera 3D 😕 takze klobuk dole, si macher! 😉

Inak som ted vybehla z pracovne na wecko a na sedacke moj najmensi kukal discovery 😠 som mu to vypla, že nech ťaha uz aj do postele , a on, že co robííííííím, ved tata mu nic nepovedal 😠