Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
19. okt 2011

@dm1 pri tom druhom odkaze neviem najst cenu,som asi slepa ze http://beonhelmets.en.alibaba.com/productgroupl...

miciatko
19. okt 2011

@mili01 mala je krasna ,ako princezna a taktiez mesiac dozadu som si myslela ze sak ja viem piect a prdlajs,ked som prisla na tuto stranku a videla baby co dokazu vytvorit,tak som sa postavila pekne do kutku a sledovala a sledujem a ucim sa a obcas si tak nesmelo hovorim ze by som to mohla skusit,jaj baby taka som rada ze som vas nasla, mm mi hovori ze som si nasla noveho partaka akoze pc,ale ja hovorim ze ich je viac a ze su uzasne ,ked vecer pride tak spolu hikame nad vasimi tortickami

pristela
19. okt 2011

@miciatko jeeemine , tam by som toho tooooolko chcelaaaa 😅

miciatko
19. okt 2011

@pristela aj ja

danciacik
19. okt 2011

ahojte kočky, ja teraz pár dní abstinujem s pečením a doháňam DPH-čko ale mám otázočku. Včera som si kúpila takúto vykrajovačku http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh... ale vôbec netuším načo je tá vecička vľavo dole, to v pravo dole je asi piestik alebo také niečo. No som z toho jeleň. Neviete mi poradiť ako to vyskladať. Lebo ani obrázok čo je na tej stránke mi veľmi nepomohol. A strašne by som to chcela skúsiť.

@pristela písala som ti správu na FB 😉

lusil2005
19. okt 2011

@danciacik to vlavo dole je forma na susenie toho piestiku. teda uz aj s tym listkom piestikovym. urobis piestik,urobis piestikovy listok, obtocis okolo piestiku a das vysusit do tej formy...

jakelina
19. okt 2011

@lusil2005 a ty máš tady tu vykrajovačku???Dělá se s tím dobře???

miciatko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
19. okt 2011

@miciatko máš to tam

danciacik
19. okt 2011

@lusil2005 ten piestikový lístok myslíš ten najširší však? pýtam sa hlúpo ja viem ale tak to strašne chcem vyskúšať. A ďakujeeeeem 🙂

alenv
19. okt 2011

tak holky co jsme si včéra psaly, žádná šestá nemoc.. dneska jsem našla zub! 🙂
prosím všechny nemáte nějaký dobrý recept na tvarohovou nápln do dortíku?

danciacik
19. okt 2011

@miciatko máš 🙂

lusil2005
19. okt 2011

@danciacik ano ten.
@jakelina ano mam 😅 kupila som ju len minuly tyzden, a robila som s tym tri orchidky. islo to super, strasne som sa z nich vytesovala 😅

danciacik
19. okt 2011

@lusil2005 super ďakujem a nemáš foto tých ktoré si ty robila?

jakelina
19. okt 2011

@lusil2005 já právě dělám takové ty klasické na drátku a tu co děláš ty tak to je bez drátku???Jenom se to lepí??? A jak je to asi velké. Já dělám tady tu.

mizulienka
19. okt 2011

@alenv ja mam takyto a je vyborny 🙂
Uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

mizulienka
19. okt 2011

@jakelina tie su nadherne, ja som teraz uplne upustila od robenia kvietkov, nejak na nich nemam cas a druha vec, ze sa mi strasne nechce....ale dufam, ze sa donutim v najblizsej dobe 🙂

lusil2005
19. okt 2011

@danciacik nemam, ale mozem dnes urobit a cvaknem ti ich. je to sup sup. aj dm1 robi s touto vykrajovackou.

lusil2005
19. okt 2011

@jakelina da sa robit aj na jednom drotiku, aj kazdy lupen zvlast na drotiku. ked je kazdy lupen zvlast, je to krajsie.

jakelina
19. okt 2011

@lusil2005 taky se těším na fotku, kdyby to bylo jednosušší, než ty drátkované, tak hned koupím taky.

lusil2005
19. okt 2011

@jakelina a ja mam tu M size, a je to mozno trosicku mensie ako ta tvoja...

lusil2005
19. okt 2011

@jakelina ja to robim tiez na drotikoch, ja nemam rada lepene. nikdy mi to nechce drzat 🤐

jakelina
19. okt 2011

@mizulienka děkuju, já pořád na nich něco vidím špatně, nějak to neumím utrefit a když to pak upravuju, tak to polámu 😒

jakelina
19. okt 2011

@lusil2005 aha, tak to jo, já jsem právě myslela, že se tady ty dělají bez drátku.

jakelina
19. okt 2011

Mně se ty lepené taky dělají špatně, musím udělat hned nějakou navíc, protože se mi lámou. 😒

mizulienka
19. okt 2011

@jakelina @lusil2005 podla akeho postupu robite tie orchidee na dratikoch?

danciacik
19. okt 2011

@lusil2005 supeeer teším sa, bola by si zlatá, ja ju chcem vyskúšať na drôtiku aj keď nemám páru o tom ako, lebo som s drôtikmi ešte nerobila. ale chcem skúsiť

alenv
19. okt 2011

@mizulienka jé ten vypadá dobře, ale potřebovala bych něco lehčího, bude to papat 2leté dítě

mizulienka
19. okt 2011

@alenv ved tam nie je nic tazke, ja to bezne robim do toriet pre rocne deti, ved tam ide iba puding, tvaroh a cukor, maslo, to su vsteko veci, co 2 rocne deti podla mna mozu...ja neviem 😒