Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 ja mam tento rada preto, ze ziadne slahanie bielkov s cukrom a tak. proste to vsetko naraz hodim do miesica, a miesim 😀

jakelina
20. okt 2011

@lusil2005 a jak velké jogurty prosím dáváš??? Děkuju, už si recept píšu.

adul67
20. okt 2011

@lusil2005 super dakujem tak môžem vyskušat 😵

lusil2005
20. okt 2011

@jakelina u nas maju 140 - 150gramove...

a vyslahate slahacku, pridate jogurty, a do toho rozrobeny stuzovac s vodou podla navodu na stuzovaci 😉 ked to chcem mat uplne najovocnejsie, nerozrobim ho vo vode ale v kompotovej stave.

mia114
20. okt 2011

@lusil2005 kraaasne perniky, ja by som to chcela skusit tiez tento rok, ale pokazde ked som skusala zdobit mi to neslo 😅

@dm1 musim skuit najist taky daky sacok aky spominas ty, a skusit 😅

mia114
20. okt 2011

@lusil2005 dakujem mo tak ja to teraz vyskusam snad sa mi to podari aby bola husta, ked tak pre istotu si kupim este veci na traseny keby s ami tento nepodaril 😀 a jogurt mam dat cisty? alebo daky iny?

lusil2005
20. okt 2011

@mia114 nieee jogurt ovocny. ja davam dobry tata. je taky husty, smotanovy. a neboj, bude to huste jak slak. ked sa ti to bude zdat moc riedke po pridani stuzovaca, daj to na 5-10 min do chladnicky a az potom s tym pln. dlhsie to nenechavaj pred plnenim v chladnicke, nech ti to neztuhne moc.

jakelina
20. okt 2011

@lusil2005 děkuju, už jsem si opsala i ty perníky, já teda taky peču, ale není se čím chlubit. 😒

mia114
20. okt 2011

@lusil2005 aha, dakujem, tak skusim kuknut bten jogurt v obchode 🙂

lusil2005
20. okt 2011

@mia114 @dm1 dakujem za pochvalu! 😅 ja zdobim takymi tymi uzatvaratelnymi sackami. co maju hore ako keby "zips". tie su pevne, ked ich uzavriem, poleva nevyschne a nemaju za zvarom ziaden igelit.

danciacik
20. okt 2011

Ahojte snažím sa vás dočítať,

@lusil2005 tie bielka šľaháš nad parou alebo nie? Lebo ja mám veľký rešpekt pred surovými vajíčkami 😒

dm1
20. okt 2011

@lusil2005 tak zdobime rovnakym sackom 😉 . Ja som nidky nemala nervy na to tak dlho to slahat ked som to rucnym mixerom teraz to tam picnem a budem tych 15 min. a dufam ze poleva bude este lepsia 🙂

dm1
20. okt 2011

@danciacik ja neslaham nad parou. Ak sa bojis bielok surovych tak si skus kupit hmotu royal icing. zdobia sa tym medovnicky a aj torty

jakelina
20. okt 2011

@lusil2005 perníky jsme obdivovala teď, moc krásné i ty věnce, svícny. Jsi šikulka. Já taky rozdávám a všichni si už na to zvykli a čekají, že zase dostanou i na vánoce a velikonoce a já pak sedím týden do půlnoci u stolu a zdobím a zdobím. 😒 😀 😝

lusil2005
20. okt 2011

@danciacik nie neslaham nad parou. keby si toto mnozstvo cukru vyslahala s jednym bielkom nad parou, mala by si to strasne tvrde. a keby si vyslahala nad parou akurat mnozstvo cukru, schlo by to cely den na tych medovnikoch... a neviem ci by to potom nepraskalo.

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 inac minule ked som slahala krem 30 min nad parou, som si zaspominala na casy mojej babky, ked nam s cistym svedomim davala sisky s penou co bolo surove bielko vyslahane s dzemom 😀 sladka nevedomost! 😅

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 ja to iste! rucne som nikdy nemala nervy na to. teraz to supnem do robota a idem kuknut internet 😀 😀 😀

danciacik
20. okt 2011

@dm1 a tá hmota je asi aká tuhá ako klasická poťahovka? ešte som s ňou nerobila.
😅

@lusil2005 a vôbec sa neobávaš surových bielkov. Mne to strašne chutí ale neviem či by som mala odvahu na surové

danciacik
20. okt 2011

@dm1 a nemôžem ju nájsť ani u kamky ani na pečenie hrou 😒

reruna
20. okt 2011

@danciacik když se šlehají bílky na parou tak pak nejsou syrové....

@lusil2005 taky jsme jako děti jídávali jahodovou pěnu ze syrových bílků - jen ušlehaný sníh s cukrem a jahodama, mňam to byla lahoda, dneska už bych si to nedala...

pristela
20. okt 2011

jeemine, kto to tu pýtal ten tvarohovy krem ?? ja nevedela ze mam , ale ted si idem odpisovat lusil recept a aho ho na celu stranu napis 😅
chuti ako pribinacik-skoro
500g tvarohu vymiesat s krystal cukrom a vanilin.cukrom podla chuti. Vyslahat slahacku pridat k tvarohu, pridat 1pochutkovu smotanu. 1 praskovu zelatinu /dr.oetker/ pripravit podla navodu.
Do zelatiny pridat asi 1/3 kremu, zmiesat a potom vysypat do zvysneho kremu

mia114
20. okt 2011

@reruna hehe, ja som si minule robila tie bielka uslahane s cukrom a jahodami na sisky, a v pohode, len davam domace vajcka, a predsa trosku snad neuskodi, hmmm 😅

anavila
20. okt 2011

ahojte žienky...chcela by som nejaky rychlokurz na tieto torticky, kto ste z Prešova a okolia a boli by ste ochotné, prosím ozvite sa mi...samozrejme nechcem to zadarmo 🙂 mne by to stacilo prkrat vidiet ako sa take torty tvoria 🙂 učím sa rýchlo🙂

mia114
20. okt 2011

@pristela no tento mame mi najradsej doma 😝 😝 aj ho dost robim do toriet, len aj vela ludi zas ze nema rad tvaroh, ked robim tento krem do torty vzdy robim navyse bo potom ho zjeme s muzom a detmi s piskotami a cucoriedkami 😀 😀

dm1
20. okt 2011

@danciacik napr. tu to maju http://www.formicky.sk/formicky/eshop/12-1-Hmot.... je to ako poleva zaraba sa prasok s vodou. Ja sa akosik vajec nebojim surovych lebo rovnako sa moze zaniest salmonela aj ked chytim nakazene vajce a potom pernicek ved pri peceni to ide jedno z druhym a neviem si predstavit take sterilne podmienky abysom sa tomu vyhla 😝

lusil2005
20. okt 2011

@dm1 dani, do tej kavovej plnky davas potom este aj nejake ovocie alebo s cim to zvyknes kombinovat?

dm1
20. okt 2011

@lusil2005 s nicim nedavam ovocie mne sa to akosik ku kavovemu nehodi 😝 . Len klasika korpus ktory polievam este kavou s rumom mnam 😝

danciacik
20. okt 2011

@reruna ja viem, len kočky povedali, že nie nad parou tak preto 😉
@lusil2005 a tie perníčky tvoje treba nejak špeci skladovať? Ja čo som doteraz robila tak boli vždy tvrdé a museli byť v tme a pri nich krajec chleba aby zmäkli.
@dm1 super ďakkujem 😉

lusil2005
20. okt 2011

@danciacik nie, tieto su makke hned. potom ich len skladujem v sacku aby neobschli.

sanm
20. okt 2011

já marcipán naprosto miluju, a ačkoliv péct celkem umím, tak do marcipánu jsem se ještě nepustila. Trochu se toho bojím, ale asi brzy neodolám a vyzkouším 🙂))