Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
24. okt 2011

@lucula73 Luci dakujem 🙂 krasne ti vysla ta tvoja 🙂

daducha
24. okt 2011

@mizulienka ja aj maly mame alergiu na mlieko a na narodeniny som mu robila traseny mandarinkovy krem a pouzila som sojovu smotanu.Nie je taky pevny ako z klas.smotany,ale bol v posch.torte a v poho.Je to ale poriadne drahe,tak na to upozorni zakaznicku,ale ak maju tento problem tak o tom bude vediet.Pouzila som dve 220 ml a bolo to 5 Eur.Krem bol vyborny.Pozor, rastl.slahacka obsahuje mliecnu bielkovinu a ak ma maly tento problem tak ju nemôze.Co sa tyka masla,tak ja pouzivam Alsan, je to z palmoveho tuku, cisty rastll.produkt,kupuje sa v bio potravinach,250 g tu u nas stoji 2,50.

daducha
24. okt 2011

@reruna krásna fialka 😵

mizulienka
24. okt 2011

@daducha jeej si zlata, dakujem velmi pekne za infosky 🙂

mizulienka
24. okt 2011

@daducha a keby som chcela robit iba pudingovy so sojovym mliekom a do toho horku cokoladu a to ich maslo, to by sa tiez dalo nie? pani vravela, ze oni este nikdy smotanu nejedli, ze radsej by sa chcela tomu vyhnut.

yamahafazer
25. okt 2011

@dm1 tak budes predvadzat postavicky?super
a o kolkej asi mas v plane ist aby si tam na tu 9 bola aby som si prisposobila vlak alebo autobus.Diki
ja sa chcem naucit kvetinky tak si zoberiem hlavne take pomocky a ked mi budu dratiky chybat daju sa dufam kupit tam ked tam budu aj vselico predavat

yamahafazer
25. okt 2011

@vecernicci jej to je super navod takto alobal pouzit,ale teraz to nebudem potrebovat lebo ta postel je hladka hneda koza nie pokrcena,ale navod si ukladam 😉

yamahafazer
25. okt 2011

super tak sa tam viacere stretneme 🙂 dufam,ze vas spoznam aj ked budu menovky ja to zabudam tie mena 😅

yamahafazer
25. okt 2011

baby a ta snehova hmota na medovnicky kolko vydrzi v chladnicke?

dajna11
25. okt 2011

@mariann2 nopresne táto,ja som ju videla niekde aj na nete,niečo také,len neviem kde som si to uložila...je krásna,dakujem.

mizulienka
25. okt 2011

@daducha pani napisala, ze do plnky pouziva palmarin, myslis, ze to v pohode stuhne ako maslo? moze to ist do plnky? dakujem 🙂)

jej vam v dobrom zavidim to stretko, nebude nejake stretnutie aj tu v okoli BA dievcence?

jakelina
25. okt 2011

@dajna11 tady tu jsem dělala a mně se taky strašně líbila 😉 Udělala jsem si ji k narozeninám, protože takový dort nikdo nechce 😒

anibas
25. okt 2011

@dm1 ja zoberiem svoju PDT - z tejto viem urobiť sediace postavičky - macko Pooh, Pat a Mat, Kitty, princezny z kornutku, Mc Quina z horalky, možno Garfielda, .... zoberiem kopec obrázkov a uvidím čo pôjde mi 😉

mariann2
25. okt 2011

kočky, prosím vás, nemá niekto vyskúšaný recept na orechovo - kávovú tortu?

anibas
25. okt 2011

@reruna krááásna - ako ozajstná 😨 😨 😨 😨

dajna11
25. okt 2011

@jakelina no ja som ju hned zaregistrovala...tiež každý cche len pre deti 😀 😀 ale teraz brat že by cchel velký kamion pre jednu kočku...to som zamietla že sa nemám do patku kedy s tým hrajkať,tak že nejakú kvetovu...toto je super...len neviem či poschodovu by chceli...a ani ju nemám kde mať v chladničke 😀 😀 😀 ved uvidíme.

daniz
25. okt 2011

@anibas , prosím ťa, neviem či ty, alebo Danka ste mi posielali link na tie tenisky nakrstiny, len som ich doma akosi nenašla-teda šablónky, ak by som mohla poprosiť ešte raz. Musím si ich zväčšiť, lebo budú pre teenagerku
ku kabelke. Ďakjem moc.

anibas
25. okt 2011

@mizulienka mňa čaká v piatok samostatná futbalak, zo šľahačky a ani nemám čas aby ztuhla, celý štrvtok nie som doma - zapichnem do nej slamku, a bude taká 4/5 a dole dám trávu 😉 😉

anibas
25. okt 2011

@mariann2 ´dakujem za foto torty od Jakeliny - niečo ma práve napadlo 😀 😀 😀

daniz
25. okt 2011

@dm1 ja neviem, vždy keď bolo strertko, mm bol v práci - smola - tak som sa tešila s detičkami doma..
A ver , že Vám prajem len to naj..a hlavne šťastnú cestu 🙂 🙂

anibas
25. okt 2011

@daniz stačí takto - či na e-miala ? do kelu - nemá to koncovku jpg 😠 😠 😠 😠 napíš adresu do IP a pošlem ti e-mailom

mizulienka
25. okt 2011

@anibas ved ja by som tiez urobila taku 3/4 ale ona mi poslala obrazok samostatnej celej futbalky a ze uplne presne taku istu...myslis, zeby si vsimla, ze bude iba 3/4??? 😀 😀 😀 😕
mozno jej navrhnem, ze mam cas iba taku 3/4 😝 😝

mariann2
25. okt 2011

@daniz také si myslela? a to máš požiadavku na tenisky, lebo mám aj šablónku na lodičky 🙂

jakelina
25. okt 2011

@mariann2 sem dala fotku dorty .Holky ta dorta není moje, to je jenom předloha podle které jsem tu moji dělala, tak dobrá nejsem. Ten originál je fakt nádherný, já jsem jenom kopírovala. 😀

zuba
25. okt 2011

@dm1 Ako podľa mňa sa jej na rovinu opýtaj, že ako to bude s hmotou, podľa mňa by ti mala dať na to takú akú si vypýtaš, veď ty jej robíš službu za čo ťa zaplatí obedom ale hmota a farby nie sú lacná vec.

reruna
25. okt 2011

@jakelina ta tvoje je taky krásná a moc daleko teda k originálu nemá 🙂

dajna11
25. okt 2011

@jakelina ale ved sa podobaju a su obe krásne 😀 ..ako si robila kvietky?

dajna11
25. okt 2011

moje postavičky na tortičky....snád sa deti potešia...

reruna
25. okt 2011

@dm1 no já myslím, že i kdybys vzala svoji hmotu, tak postavičky ti pak zůstanou a použiješ je na dorty.... holky já vám to stretko závidím, u nás paní v Kroměříži v tom dekordort.cz taky občas pořádá kurzy, tak třeba někdy tam s holkama z Čech.... 🙂

dajna11
25. okt 2011

juj ale mám na foto čierne ruky..to nemám špinavé,pozor!!!ja sa umývam 😀 😀 😀 to je od fialovej gelovky 😀 😀