Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
11. nov 2011

@gagarinka sice dělám mléčný marcipán, protože kupovanou hmotu nikdo nechce na dort, ale taky přidávám mandlové aroma a vůbec se to nijak netluče, většinou dospělí potahovku nejí a děti zase ojídají ojídají hlavně potahovku, toť moje zkušenost 🙂 😉

yamahafazer
11. nov 2011

stale TOM nejde 😠
ja idem robit teraz dve torty a jednu si budem len piect to bude mojmu muzovi

katulkaaaaaa
11. nov 2011

ahojte moje torty prsia 3kg a minnie 3,5kg...neviem co sa mi deje ale tento tyzden som fakt nespokojna s tortami,nic sa mi nedarilo este jednu mam na sobotu robit

dadka212
11. nov 2011

@katulkaaaaaa tiež idem robiť na zajtra minnie ale baby, tiež ako keby nakreslenú, tak som sama zvedavá ako dopadnem, už mám šablónu rozstrihanú 😝

jakelina
11. nov 2011

@katulkaaaaaa vždyť jsou krásné, tak proč nejsi spokojená???

reruna
11. nov 2011

@vecernicci v Praze určitě podáš ty věnce minimálně za 300 a ty malé perníčky, jsou krásné zdobené, takže 5 kč za kus určitě není moc, u nás se taky na trhu takhle prodávaly a nebyly vůbec nazdobené, jen holé a větší zdobené byly kolem 30 kč

ziizii
11. nov 2011

@vecernicci dakujem mockrat,ja som este neskusala jogurtovu,jogurt biely sladky? jak velky?ovocie mozem dat aj zavarane?

vera_vila
11. nov 2011

@vecernicci já také do mléčného marcipánu přidávám mandlové aroma a je to úplně super... teď jsem to právě dávala na dort těm svým klukům a chutnalo jim to...

Holky, zkoušela jste některá do mramoráku dávat koňakový máslový krém? Já bych to chtěla zkusit bráchovi, ale nevím, jestli ten světlý krém to mramorování moc "nepotrhá"... Všude jsem to viděla jen s tmavým krémem...

vecernicci
11. nov 2011

@ziizii normálně bílý jogurt neslazený, když se ti to bude zdát málo sladký tak můžeš cukr přidat a je to ten 500 g nebo 400 g, jak který výrobce 🙂
@reruna jé ty máš novou fotku 😉

bzucinka2
11. nov 2011

@katulkaaaaaa ved su pekne, co sa ti nepaci? 😉
@vera_vila ja do mramoroveho davam aj biely krem a vsetko je v pohode, 🙂
no torty mam dokoncene, este ich pofotit a vyupratovat byt 🙂

vera_vila
11. nov 2011

@bzucinka2 Děkuji za odpověď... Tak já tam zkusím ten koňakový... Vaječáku máme doma dost 🙂 Snad bude bráškovi chutnat... I když, možná bych mohla udělat dvoubarevný - koňak i čokoládu 🙂 No, uvidím, promyslím... Jdu se vrhnout na pečení...

adrianai
11. nov 2011

@pristela
@pristela ja dávam do formy dole papier, ale boky nevysypávam, takže sa mi neodlepujú 😀 nabudúce skúsim tak a uvidím.... a skúsim skôr vybrať z formy...

inak tu moja nepodarka, dúfam, že ma neukameňujú 😀 😝

akme
11. nov 2011

@dm1 Danka prosímŤa čo máš na FB tortu štvorcovú s 5 ružovými orchidejkami máš ich na drôtiku alebo len tak prilepené na torte, ja som teraz robila podla gabikanav s Floral sadou na jednom drôtiku a neviem ako tam ten drôtik dať aby držal lebo chcem aby bola orchidka nastojato a nie naležato dakujem

vera_vila
11. nov 2011

@adrianai Co je na tom nepodařeného??? Je úžasnej...

jakelina
11. nov 2011

@adrianai je krásný, určitě se bude líbit 😉

pristela
11. nov 2011

@adrianai aka nepodarka??? 😕 ved je uuuuzasna !!! Aj ja robim ako ty , dole dam papier a na boky nic, nevysypávam a vzdy sa od bokov korpus oddelí 😉

vera_vila
11. nov 2011

Holky, je lepší koňakový krém pudinkový, nebo čistě jen máslový bez pudinku?

mariann2
11. nov 2011

@vera_vila máš recepty na koňakové krémy? idem taký robiť začiatkom decembra a neviem aký, ak vyskúšaš, tak mi prosím daj vedieť, ako to dopadlo 🙂

dadka212
11. nov 2011

@adrianai že nepodarka, nádhernáá je 😵 tiež sa mi kraje neodlepujú vo forme, ja to nožíkom orežem 😉

adrianai
11. nov 2011

@pristela to vážne? tak to nabúdúce nechám dlhšie v trúbe a uvidím, či nezhorí alebo sa umúdri a odlepí 😀
@vera_vila @jakelina @dadka212
inak ďakujem kočky 🙂 ale trochu sa mi nepodaril korpus 😠 , tak preto...

vera_vila
11. nov 2011

@mariann2 Recepty mám dva... Jeden právě čistě jen máslový - zkrátka máslový krém s přidáním trochy vaječného koňaku... Ten druhý mě láká víc (máslové krémy moc nemusíme), ten je právě pudinkový... Tak ho asi zkusím... Pak dám vědět 🙂

vera_vila
11. nov 2011

@adrianai ale to zvenku vůbec nejde vidět... A pokud se Ti nesrazil, jen se trochu přilepil na formu a zamaskovala jsi to krémem, tak tím bych se netrápila...

adrianai
11. nov 2011

@vera_vila 😀 to máš pravdu, že zvonku nieje vidieť 😀 ale vo vnútri to neošálim 😀 v spodnej časti korpusu mi zostal taký mokrý, nenadýchaný, ťažší, alebo ako to mám opísať...u tohto receptu sa mi to stáva inak veľmi zriedkavo...@pristela ešte ma napadlo, či to nemôže byť kakaom - to je predsa ťažšie, nie?

katulkaaaaaa
11. nov 2011

@dadka212 @jakelina @bzucinka2 baby tie prsia su male chcela som take mega,len som mala malo puncoviny a uz som sa ponahlala.....a ta minnie no mohla by vyzerat aj lepsie
@dadka212 ako sablony?ja som len pozerala na obrazok a podla toho som skusala stale dokola

pristela
11. nov 2011

@adrianai hej kakao je tazsie, ja dam vzdy o tolko menej muky kolko pridavam kakaa/na vahu/ mna este napadlo mas dobre vymiesane bielka? ja do nich cukor nemiesam , prosto vyslaham len cisto bielka s troskou soli/lepsie sa vymiesaju a su pevnejsie/ vyšlaham ich az uplne na "skalu" 😀

vera_vila
11. nov 2011

@adrianai dělala jsi mramoráč? No, tak ten jsem minule měla taky takový lepavý zvrchu (jak jsem to vyklopila z formy, tak ze spodu)... Ale je fakt, že minule jsem měla blbý postup u šlehání bílků... Dneska to snad napravím a už to takové nebude...

dadka212
11. nov 2011

@katulkaaaaaa ja som si vytlačila obrázok, ktorý sa mi páčil, rozstrihala som ho podla farieb a pojdem podla toho hmotu orezávať, potom to spojím...hádam sa mi podarí 😀

akme
11. nov 2011

@dadka212 aj ja to tak robím 🙂

dadka212
11. nov 2011

baby teraz som čítala na tom-e a našla som ten valček s ktorým robí Mayra tie ryhované mašle majú ho vraj len v www.korunaplus.sk medzi valčekmi na druhej strane hliníkový valček s drážkami 🙂

adrianai
11. nov 2011

@pristela hmmm...múku som ani veľmi neodobrala, teda nie podľa váhy, len tak odoka...a do bielok vmiešavam aj trochu cukru a potom do tuha...možno to budú aj tie vajcáá 😅