Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
14. nov 2011

@eliska22 aku abecedu zhanas?

karaa
14. nov 2011

ahojte, prosim poradte kde v BA kupit klasicke tortove sviecky. Ma ich byt na torte 50ks a nechcu tie uplne najmensie. Dakujeeeem 🙂

mizulienka
14. nov 2011

@vecernicci ta je krasna, dakujem,ukladam ako inspiraciu 🙂
@lusil2005 ta orchidea je dobry napad, ale mne na tom vadi, ze z toho nenakrajas vela kuskov torty, ale pre oko to je krasny darcek.

mizulienka
14. nov 2011

@karaa konkretne neviem, ale skus nejake papiernictva alebo niekedy aj v drogerkach to zvyknu mat.

lusil2005
14. nov 2011

@mizulienka to je ako s tou barbinou... ta je tiez skor do vysky.

dm1
14. nov 2011

@mizulienka
@lusil2005 orchidejka sa da spravit krasna v kvetinaci aj na okruhlej torte ako poschodie a na ten spodok sa da obrus a je to vyriesene 😉

eliska22
14. nov 2011

@lusil2005 kurzíva veľké 😝

mizulienka
14. nov 2011

@dm1 aha no vidis, toto ma nenapadlo a je to super napad, aj pre oko aj do brucha 🙂

broucek2
14. nov 2011

přidávám první čokoládovou s pařížským krémem a čokotransférem. Teda než jsem zjistila, jakou cca teplotu by měla mít čokoláda, aby se dobře ohýbala kolem toho šestihranu, tak mi první část popraskala, pak jsem si to ještě v jenom místě pokazila fénem, protože jsem chtěla víc srovnat horní plochu. No není to nic moc, ale příště už budu chytřejší.
Včera jsem si připravovala těsto na perníky a mám tu ještě trochu koření v hmoždíři a voní to celým bytem, tak konečně mám pocit, že se blíží vánoce. Mám hrozně ráda jejich vůni a nesnáším to šílení po dárcích apod. kolem.

broucek2
14. nov 2011

tak ještě to foto

lusil2005
14. nov 2011

@dm1 super napad!!! len - oni chcu trojkilovu. do toho asi aj spodok aj kvetinac nezmestim 🤐

gumkacka1
14. nov 2011

babulky, ake kvety sa hodia z fialovej farby? Mam urobit biele srdce s fialovymi kvetmi, len neviem, aky druh kvetov by to mal byt.

yamahafazer
14. nov 2011

baby vy tu toho pisete ja nestacim registrovat jedine fotky toriet popozeram ked stiham
teraz najnovsie zas ja rozmyslam nad svadobnou tortou ma byt moderna ,srdiecko biele a do 20 eur

jakelina
14. nov 2011

@broucek2 já jsem taky včera a dnes pekla perníky, už mám i něco nazdobené. Večer už jsem na to utahaná a houbelec na to vidím a přes den mi do toho malý sahá a snědl všechny autíčka co jsem pro něj zdobila na mikuláše 😒 😀

mizulienka
14. nov 2011

@jakelina mas to nadherne 🙂

jakelina
14. nov 2011

@broucek2 dort vypadá super, já jsem se minulý týden taky poprvé zkoušela poprat s čokoládou. Chce to asi cvik a zkušenosti, měla jsem to všude a výsledek nic moc. 😒

jakelina
14. nov 2011

@mizulienka děkuju, jiné roky se s tím víc vyhraju, ale letos jsem nějaká shnilá a raději dělám dorty než perníky. 😀 ☹

mizulienka
14. nov 2011

@gumkacka1 pozri si tu, mozno nieco vyberies 🙂

http://www.google.sk/search?q=torta+s+fialovymi...

dm1
14. nov 2011

@jakelina jeeej krasne ich mas 😵

dm1
14. nov 2011

@gumkacka1 mne sa paci ibistek ked je fialovy 😉

mizulienka
14. nov 2011

@jakelina ja mam uz cesto v chladnicke, ale pochybujem, ze sa dostanem k zdobeniu, budem rada, ked ich stihnem upiect :0)

dm1
14. nov 2011

@lusil2005 no ak spravis spodok maly priemer a len 3 korpusy a vrch iba taky nizsi kvetinac tak by to mohlo vyjst

lusil2005
14. nov 2011

@dm1 aj mne sa paci ibistek 😅 http://tortyodmamy.sk/vyroba-ibistekov
inac - este rozmyslam nad krabicou a v nej polozena vetvicka orchidei... to by sa zmestilo do troch kil... 😕 sakris!

lusil2005
14. nov 2011

@dm1 myslis? 😅 no ja to asi skusim... strasne to chcem skusit, takze ak by to aj malo trosku navyse, bude to na mna 😀 a hovorila som jej ze je to tak +/- 0,5 kila, takze do 3,5 by to mohlo byt... nie? 😅

jakelina
14. nov 2011

@mizulienka no hlavně, aby jste to těsto nejedli syrové 😀 😀 Vždyť děti to sní, nemusíš zdobit. 😉

mizulienka
14. nov 2011

dievcata, ked uz tolko rozpravame o tych medovnickov, som si prezerala albumy a natrafila som na neskutocnu nadheru

http://www.tortyodmamy.sk/svadobne/cibulovy-vzo...

vsetky torty do jednej nadherne

mizulienka
14. nov 2011

medovnickoch 😉

pipka
14. nov 2011

@karaa ja som take klasicke biele dlhsie sviecky na tortu videla aj na Dlhych dieloch v cukrarskych pomockach 😉 ale mavaju to aj v klasickych drogeriach aj v papiernictvach 😉

broucek2
14. nov 2011

@jakelina chci udělat z této dávky pro tchýní, naše a možná pro sourozence adventní věnce a další dávku asi až za 14 dní. Chaloupku letos nedělám a asi udělám jen pár kouliček na stromeček, které nazdobím. U nás totiž mají všichni nejraději perníky bez zdobení. Dnes asi ani vykrajovat nebudu, asi až zítra.
@mizulienka viděla jsem podobně udělané šupiny na kaprovi, který sloužil jako adventní kalendář a fakt jsem nechápala tu trpělivost

adrianai
14. nov 2011

žienky, hľadám a nemôžem nájsť recept na karamelovú šľahačku - videla som ho niekde , ale koza neuložila 🙄 bolo to na spôsob parížskej šľah., len namiesto čoko sa pálil karamel - tušim 6PL, ale nie som si celkom istá...nemáte ho niektorá uložený?