Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
14. dec 2011

@dada2007 zavisi aku budes robit plnku, ale myslim si, ze kazda plnka vydrzi 1 cely den v chladnicke, takze s kludom 😉

mizulienka
14. dec 2011

@79zuzana nahodou mas ich krasne, mneuz nevyjde cas na zdobenie, ale strasne sa mi pacia tie zdobene, snad buduci rok sa zadari 🙂

alenv
14. dec 2011

@jakelina tak to opravdu mramor je krásný

nedockava4
14. dec 2011

ahojte, ak je tu nejaka cukrarka z KE, nech mi napise IP: Potrebovala by som tortu s mackom Me to you alebo so Vcielkou Majou. Dakujem 🙂

jakelina
14. dec 2011

@mizulienka květ je na drátkách

dada2007
14. dec 2011

@mizulienka mica, chcem tú mascarpone s malinami 😵 ......hm......len ma napadlo.....že budem mať totál plnú chladničku na vianoce.........no uvidíme.....

dada2007
14. dec 2011

@79zuzana ty si zlatá.......ako si to napísala

79zuzana
14. dec 2011

@mizulienka
@dada2007 dakujem vam obom za mile pismenka 🙂 mne sa tiez strasne pacia tie ozdobene, ale asi len na obrazku 🙂 tieto moje pravdepodobne poputuju zajtra do skoly, bude tam christmas fair - taky vecierok a stale tam posielam kolaciky, tie si potom rodicia kupuju a peniazky idu na skolu 🙂 Takze nam upeciem asi tretiu davku 😝

lija15
14. dec 2011

pridavam ukazku mojej torty pre dcerku 😉

79zuzana
14. dec 2011

@lija15 jeeej... gratulujem malej lijuske k narodeninkam... aj my dnes slavime, ale o jeden rocik menej 🙂

lija15
14. dec 2011

@79zuzana tak aj vam gratulujem k narodeninam 😀

alex21
14. dec 2011

ahote, kocky chcem vas poprosti nemate niekto nejaky overeny recept do takehoto lisu : http://www.zasielkovyobchod.sk/eshop-lis-na-tes...
ten co bol na krabici bol dost o nicom a mama skusala nejaky zo starej kucharky a vratila mi lis ze ho uz nechce ani vidiet co sa jej nedarilo

jakelina
14. dec 2011

@alex21 já z toho dělám jenom z lineckého těsta a kolikrát to je taky o ničem ☹

daniz
14. dec 2011

@alex21 tak : 5 zlatých klasov,
650 g hl. múka,
2 hery,/palmarín,
250 g pr. cukor
1 vajce ak chceš do polky kakao.
Ja ich robievam, sú super dlho vydržia.

dada2007
14. dec 2011

@alex21 strojček som si kúpila minulý mesiac v Lidli, ked bol v akcii,,,,,,spravila som tieto a celkom sa vydarili.....vid moje foto......
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19591

.......ked som ich šla robiť teraz na vianočné pečenie, tak sa mi strojček v polovičke pečenia rozpadol 😠 😠 😠 .....takže idem reklamovať 😝

dada2007
14. dec 2011

........no a ked už hádžem foto...........tu je moje vianočné pečivo........plný, plnučičký karton 8 druhov zprava nakomplet hotových a zlava 2 druhy prichystané na plnenie a na tanieriku je jedenásty druh....nemám karton na dalšie vypekanie, musím zohnať..........tento rok sa chystám na cca 15-20 takýchto suchých 😉

artepf
14. dec 2011

@lusil2005
@reruna
@yamahafazer
holky díky za rady, vyzkouším a dám vědět 😉

yamahafazer
14. dec 2011

@dada2007 fuha,ale si toho uz napiekla sikula a to vsetko pojete?ja by som tolko nepiekla pre nas lebo by sme to nepojedli aj teraz dam aj mame co pecem a aj tak mame dost

jakelina
14. dec 2011

@dada2007 mňam 😉

dada2007
14. dec 2011

@yamahafazer delím na polovičku....pre nás a pre našich 😉 väčšinou robím z 1 alebo aj z polovičnej dávky.....máme radšej viac druhov na stole 😉

reruna
14. dec 2011

@jakelina krásný mramor🙂

jakelina
14. dec 2011

Holky děkuju za pochvalu dortíku 😉 Jste zlaté

mariann2
14. dec 2011

kočky, potrebujem radu, zase 🙂 mám urobiť kufor plný peňazí, ako mám urobiť, aby mi ten vrch držal akoby pootvorený ?

ttterysek
14. dec 2011

@vera_vila díky za radu, já ale myslela krém z másla, jestli se dá nahradit třeba herou...to vím, že jde udělat ze šlehačky nebo pudinku,ale známá mi říkala,že pro rodinu dělá krém a místo másla tam dává heru nebo stelu a že je to dobrý,ale chtěla jsem se zeptat tady,jestli to někdo zkoušel z něčeho jinýho než z másla a asi sem to blbě napsala a nikdo mě nepochopil 😀 ale přesto za radu děkuju 😉

ttterysek
14. dec 2011

@alenv díky,určitě ho někdy zkusím 😉

dnes jsem dělala poprvé tu hmotu z marshmelow a místo mandlové aroma jsem tam dala kokosovou a to je táááák dobrý 🙂 fakt moc super chuť lepší než vanilka 😉 snad se mi i dortík povede,tak mi držte palce a v pátek přidám foto 🙂

ttterysek
14. dec 2011

jo a chtěla jsem se zeptat, když ta hmota má z těch bonbonů takovou pleťovou barvu, tak když tam dám tu bělobu od Wilton, tak to pak zbělá??? ještě jsem s tím nedělala, tak nevím jestli je to jen na marcipán,kterej je lehce do žluta nebo to zbělá i když to má takovou barvu. Díky za odpovědi předem 🙂

simasa
14. dec 2011

Babulky, nemate nahodou nejake pekne predlohy na tortu s dialkovym ovladanim TV?

dadka212
14. dec 2011

@ttterysek nemusí byť iba maslový...ja som na začiatku dávala heru, ale proste velmi ju tam cítiť...napríklad margarín zlatá haná alebo tesco margarín nie sú také aromatické...tie dávam na potretie torty ak torta cestuje dlhšie, margarín znáša teplotu lepšie ako maslo, kvôli poťahovke...ale doma som raz robla zo zlatej hany krém lebo som zabudla kúpiť maslo a fakt som si ani nevšimla rozdiel...ale pre druhých ludí dávam vždy maslo 🙂
s tou belobou neporadím...mala si si kúpiť biele cukríky, lebo mmf hmota sa celkovo velmi zle farbí, ak dáš vela farby bude sa ti drobiť...

cestovatelkaandrea
14. dec 2011

@79zuzana dakujem, a tvoje medovnicky vyzeraju velmi pekne namalovane 😉