Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bambi2
20. dec 2011

@mizulienka nie plnit ju nebudem... potrebujem taku tortu vyskusat na fotenie...

@jakelina ale maslove sa netopia rychlo??

bambi2
20. dec 2011

objednala som tuto formu ale je to iba cisto na fotenie deti... je to jednoduche akurat ta dekoracia, tu musim nieco vymyslet... http://www.dimecodeko.ch/ch/produkte/tortenform...

mrka2
20. dec 2011

@lusil2005 ja som minule videla v obchode FRESH, niekedy to bola Bala,ale to bolo este okolo Mikulasa,teraz neviem,ci to este maju...

bzucinka2
20. dec 2011

@lusil2005 u nas ich mavaju v cukrikovom obchode a v obchodnej sieti delikateso, pripadne v obchode s luxusnejsimi sladkostami 🙂
a za minuly tyzden som nejako pozabudla na fotecky 😀

bzucinka2
20. dec 2011

@daducha ja by som tiez brala tie artistri 🙂

lusil2005
20. dec 2011

dakujem babulky, volala som do metra, a vraj tam maju este par kuskov. tak ficim tam...

jakelina
20. dec 2011

@bambi2 máslová se topí asi nejmíň a jediná může pod marcipán, jestli teda budeš tu dortu potahovat. Jogurtové a šlehačkové krémy nebo nějaké tvarohové ty ti na tom boku asi nebudou tak dobře držet. 😒

jakelina
20. dec 2011

@bambi2 tu formu vidím poprvé, já se chodím fotit do ateliéru a tam má paní dort z polystyrenu 😀

bambi2
20. dec 2011

@jakelina z polystyrenu?? 😕 to si neviem ani predstavit... a teraz mam otazku. ak upeciem korpus, treba dat pod marcipan plnku?? 😕

jakelina
20. dec 2011

@bambi2 ano, jinak se ti to nepřilepí. Nesmí v tom krému být nic tekutého, nejlepší je máslo a cukr

jakelina
20. dec 2011

@bambi2 ten polystyren je potažený marcipánem a alespoň se nezkazí 😀 😀

bambi2
20. dec 2011

@jakelina aha, tak to som nevedela... diky za radu 😉
no tak to bude piplacka zajtra... mate niekto nejaky taky standard krem recept, ktory by som mohla pouzit?
este tu je jedna stranka, viete mi niektora povedat co su to za kremy... vyzera to strasne cukrove!!!!!!!!!!!!! http://mysweetindulgence.com/index2.php#/galler...

bambi2
20. dec 2011

a este jedna otazka, do kremov sa marcipan nepridava aby bol krem hustejsi?? 😕

mizulienka
20. dec 2011

@bambi2 ja do kremu mracipan nepridavam, mozno su nejake recepty kde sa dava...
ked tu tortu nechces plnit a ani sanebude jest, potri celu tortu iba maslom zmiesanym s cukrom a to potiahni marcipanom....ako ju budes zdobit?

bambi2
20. dec 2011

@mizulienka no ona sa bude jest urcite... ako ju budem zdobit?? to este neviem, nad tym rozmyslam. chcela som asi slahackou ozdobit... nejako prifarbim potr. farbami na ruzovo az to pojde... a bud tym marcipanom alebo kremom potiahnem. hladam nieco na nete... tak uvidime...

bambi2
20. dec 2011

@mizulienka nasla som nejake mukove kremy, mozno vyskusam ten...

vecernicci
20. dec 2011

@lusil2005 já si je nakoupila v tescu a měli je i v kauflandu, ale nevím jak u vás na Slovači 😀 a v cukrárně je mají taky,ale tam je to za 2kč za kus

vecernicci
20. dec 2011

@bambi2 já bych tam dala máslvo pudinkový nebo šlehaný nad parou, ten je tuhý 😉, ale když ji nebudeš vůbec plnit, tak je jedno když to potřeš jen máslem s cukrem a máš to skoro bez práce

eliska22
20. dec 2011

@bzucinka2 krásne......tá s tou minnie sa mi páči 🙂 čo to tam máš okolo tej torty? to nie sú tie perličky, že?

pristela
20. dec 2011

@vecernicci u nás na Slovači neni nikdy ništ 😀 a ked predsa, tak len za drahô 😀

holčiny , ktore medovnikujete, prosím vás kolko by ste pýtali za takéto chalupy ? 😕 ide to pre kámošku, ale tak preda musím niečo vypýtať 🙄

gumkacka1
20. dec 2011

babulky, neporadite mi nejaku inspiraciu na tortu s motivom marihuany alebo nicoho takeho? 😅

zuziq
20. dec 2011

@pristela ja som kupovala pernikovu chalupku od znamej tusim za 6 eur minuly rok... ale nebola tak pekne ozdobena takze mozno by si mala pytat viac 😕

mizulienka
20. dec 2011

@pristela ja nemam potuchy, kolko sa pyta za taketo chalupky, ale ja osobne by som nevahala dat aj 15 eur za tak krasne ozdobenu chalupku, nadherne to je.
ty vies urobit uplne vsetko a este takto krasne.

pristela
20. dec 2011

@zuziq ejha to si dobre nakupila, to sa mi zda malo, tieto dve mi vyšli z dvoch davok medovnikov a desne ma to nebailo 🙄 tu co som robila prvu pre nas , taku vacsiu ta ma bavila, ale uz robit nieco zaseeee to ee pre mna.

@mizulienka ale kdeze by som vedela, ani z daleka, som sa s tym zdobenim na nich veru nepiplala, aj to tak vypada 😒 ale fakt akoze zdobit medovniky nic pre mna, ono je to dril, ktory malokto oceni a hlavne zapalti 😒 , zlate to ženy , ktore sa zivia medovnickami !

saronka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vecernicci
20. dec 2011

@pristela já bych si řekla 250 kč podle toho jak je velká, fotka zkresluje 😉 možná i víc
vidíš a mě perníčky strašně baví, kouliček jsem už letos dělala 80 kusů🙂

lenocka23
20. dec 2011

@pristela no minimalne 10-12 ako pre kamosku... cudzim aj 15... (ja by som teda 15 za tu chalupku dala...) 😉

maxjolie
20. dec 2011

Pekný večer šikulky, už pár dní sa tu niečo vypytujem tak si idem po radu aj tento krát, kamarátkina dcérka bude oslavovať tri roky a chcem jej urobiť tortičku... upečiem normál okrúhly korpus, zrežem ju do mierneho ováliku a z okrajkov chcem urobiť punčovinu - z čoho sa ešte skladá? dosť zásadná vec 😀 ... takisto, tou pounčovinou docielim aj to, ak chcem aby povrch torty nebol úplne rovný ale mierne vypuklý? treba punčovinu pred nanášaním poťahovanej hmoty zachladiť? 😉

jakelina
20. dec 2011

@maxjolie přidáš krém, marmeládu, rum, nugetu, oříšky, prostě je to jedno, to co máte rádi. Ochutnáš a dosladíš podle chuti, kdyby se ti to zdálo málo sladké. Nemusíš ji chladit, hned můžeš dát na naplněný a vychlazený dort, uhladit a pak před potažením ještě potři krémem.

pristela
20. dec 2011

holky , kujeeem vam , ste pokaldíky 😉