Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
3. jan 2012

@martinex ahoj, prave mi kurier priniesol 14kg smartflexu, tak prid 🙂

martinex
3. jan 2012

@mizulienka teeeeda to si pekne zasobena 😀
s tym som este nerobila,tak som zvedava...aspon vyskusam...
si doma tento tyzden? dosla by som bud v stredu alebo stvrtok,ked budem mat cestu do BA
a po kolko je kilo?

mizulienka
3. jan 2012

@martinex po 38 eur maju kg, vychadza po 5,4eur za kg.
ano budem doma, napisem ti do ip moje cislo, tak ptotom cinkni, ze ti vysvetlim kde sme presne.

weirdo
3. jan 2012

@mizulienka - Luci, ked robis ten mascarpone krem, co das po potahovku? Maslo s cukrom?

mizulienka
3. jan 2012

@weirdo ano, ja robim povacsine tieto slahackove, tvarohove kremy, takze stale musim dat pod potah maslo, cukor popripade davam este odrezky, vsetko zmixujem a tym natieram.

lamps
3. jan 2012

Sladké žienky, viete mi poradiť, kde sa dajú kúpiť obyčajné také strieborné drôtiky? Idem robiť dievčenskú tortu a chcem dať na ňu "lietajúcich" motýľov. Potrebujem, aby mi drôtiky motýľov udržali pekne hore, aby mi neodkvacli a u nás ich neviem nikde zohnať 😉

lifinka
3. jan 2012

ahojky všechny zdravím, jsem tu nová a chystám se péct dort mému synovi, má o víkendu 4 roky...Jenže problém, koupila jsem si hned 3 formy šestihranu(malá, střední, velká) a uoha 😀 brouzdám po netě a sháním korpusy, vláčné, dobré, jenže skoro všude je uváděno množství na kulatý formy a já jelikož jsm začátečnice nevím, jak to přepočítat na ty šestihranové formy, poradíte?
Krásný Nový rok všem a ať máte vydařené dortíky 😵

vecernicci
3. jan 2012

@lamps já jsem ty drátky koupila v tescu, když měli vše za 30 kč 😉 ale v baumaxu nebo v obi je mají stoprocentně 🙂

lamps
3. jan 2012

@vecernicci jeeeej ďakujem, tak Tesco by ma nenapadlo a Baumax u nás nie je 😉. A majú ich také tie pekne rovné, či len také navinuté na cievke?

vecernicci
3. jan 2012

@lifinka tady máš téma na výpočet těsta do formy, ale mně to moc nevyšlo 😝 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t...

vecernicci
3. jan 2012

@lamps já viděla jen navinutý, ale už je to dýl, co jsem je kupovala, nebo zkus květinářství
podle mě ono je jedno, že jsou navinutý, když z nich děláš spirálku, tak je stejně stočíš 😉

lamps
3. jan 2012

@vecernicci v kvetinárstve som už skúšala a nemali, ale mala som taký pocit, že im nechýbajú drôtiky, ale ochota predať mi zopár kusov 😒

martinex
3. jan 2012

@mizulienka parada...a ten smartflex ma nejaku prichut?

jakelina
3. jan 2012

@lamps někdy mají takové elektrikářské drátky potažené tím barvným plastem a vevnitř je krásný tenký rovný drátek. Manžel mi to jednou takhle sundal, ten barevný obal, už ani nevím na co jsem to potřebovala, ale myslím, že některé z dětí do školy. Tak zkus ještě poprosit manžela, jestli nemá něco takového doma.

vecernicci
3. jan 2012

@jakelina no vidíš to je dobrý nápad, manža je původní profesí elektrikář a drátků máme doma hafo, stačí oholit bužírku (to je odborný výraz elektrikáře 😀 ) a je to 😉

jakelina
3. jan 2012

@mizulienka no vidíš, po tebě chtějí šlehačkové a po mě pořád jenom máslo a máslo. Když chce dort někdo mladší, tak jim nabízím ty lehčí krémy a nechají se ukecat, ale ta starší generace snad zná jenom máslo s pudinkem a nic jiného nechtějí 😒 Nedávno jsem nabízela 70 leté paní do dortu krém z Mascarpone a ona mi řekla, že to u nich nežere ani pes, takové novoty 😀 😀

jakelina
3. jan 2012

@vecernicci a zase jsme ušetřily, co 😀 😀

lifinka
3. jan 2012

@vecernicci jj, to jsem právě také našla, jen mám strach, chtělo by to něco odzkoušeného, ale díky 😉

brumka
3. jan 2012

ahojte, riadne vela prispevkov, nemam to ani kedy citat, ako sa da vyrobit marcipan vie dakto poradit a ako sa farbi a robi s nim, nikdy som nepiekla tortu a chcem dcerke k 2 rokom spravit.

jakelina
3. jan 2012

@brumka na první straně této diskuse máš návod na hmotu z bonbonů a jinak se dá udělat mléčný marcipán nebo koupit hotová hmota.

brumka
3. jan 2012

@jakelina hej hladala som ale kopa prispevkov a tiez bombonov mi nechutia. chcela by som original marcpan, kupila som 100g od qetkera ale neviem ci to staci ako farbit nic, neviem ci sa do toho pustat, ako vravim nikdy som tortu nepiekla a prvu marcipanovu tortu som jedla pred 2 rokmi na svojej svadbe.

mizulienka
3. jan 2012

@martinex ja mam ceresnovy.

vecernicci
3. jan 2012

@lifinka tak když bude korpus náhodou menší, tak ještě domrskneš jeden ze dvou vajec a bude to,no 😉 není se čeho bát a když se ti bude zdát, že máš těsta nějak moc, tak část dáš upéct vedle do mističky a budeš mít na punčovinu 🙂

mizulienka
3. jan 2012

@jakelina to bude asi tym, ze ja skoro vsetky torty robim pre deticky 🙂) ja zasa nemam objednavky pre 70 rocne panie 🙂) ale ved mne nevadi 🙂

katy1979
3. jan 2012

@brumka ked chces pouzit ten od oetkera tak si nakup este zopar balikov 100g je nic. a netusim ako sa s tym potahuje ci sa ti to trhat nebude.

brumka
3. jan 2012

@katy1979 vsade citam ze ten kupovany je dobry na ozdoby ale ako neviem a pravy mandlovy sa ako robi, uz som tu precitala kopu stran ale len cukriky

katy1979
3. jan 2012

@jakelina ja som este z pudingu krem nerobila. po mne chce vacsina parizsku slahacku asi preto ze ho nemusim 😀

mia1111
3. jan 2012

Babulkyyyyyy, prosím vás, idem robiť mojej babke narodeninovú tortu, chcem skúsiť nejaký orechový korpus a netuším aký krém, myslela som, že orechový, ale nebude to splývať? Poraďte... babka pečie výborne, torty síce nepečie, ale tak nečakám, že ma vychváli do nebies, len ju chcem prekvapiť a možno trošku urobiť radosť...

katy1979
3. jan 2012

@brumka pozri na tortyodmamy tam asi re0cept bude. ja mam iod lusil kupeny na potahovanie leboi s tym klasickym co je v obchode vela nepotiahnes. potom sa predavaju hotove potahovky ale pravy marcipan to nie je. si si ista ze svadobna bol pravy marcipan?

brumka
3. jan 2012

@katy1979 snadobnu sme nemali marcipan ale dostali sme jednu od znamych a vraveli ze bol velmi drahy a chutovo velmi naozaj velmi dobry super mandlovy a potom som jedla od znamej ten s tych cukrikov a to bolo hnusne, len sami cukor som citila, ja nemam rada sladke. potom dcerka mala akurat marcipanovu kupenu na 1narocdeniny a bol chutny. rozmyslam aj aku lnku vsetko, nemam rada maslo ani margariny.