Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alenv
6. jan 2012

@mariann2 fakt krásné
@jakelina tak to se ti fakt povedlo!! Muselo dát makačku
@mizulienka moc pěkný

mia1111
6. jan 2012

@jakelina - už som si to dnes domyslela, keď som videla fotku, v pozadí dvere, tak mi došlo, že je to celá torta 🙂 . Si šikulka 😉

mia1111
6. jan 2012

@mizulienka - je perfektnááááá, určite sa bude páčiť 😵

yamahafazer
6. jan 2012

@mizulienka krasne sa ti podarila aj farby su super

mizulienka
6. jan 2012

dakujem dievcata, uz si pani bola a pacila sa jej 🙂

vecernicci
6. jan 2012

@mizulienka náhodou je krásná, se nedivím, že se aní líbila
já teď bojuju s autem škoda pick-up 😝 chtějí ho pro 6 letýho klučinu, který miluje starý rachotiny 😀

jakelina
6. jan 2012

@mizulienka no vidíš 😉

lifinka
6. jan 2012

pomooc potřebuji rychlou radu, forma 23cm a dělám mramorový korpus 1,5 dávky do 6cm vysoké formy jsem nějak za půlkou, těsto jetě mám nevím, zda mám pokračovat s dáváním těsta do formy, aby to v závěru nepřeteklo v troubě???? Z 6vajec a 375g mouky

mizulienka
6. jan 2012

dievcata ja vas obdivujem, ze dokazete urobit take auto, ja mam z toho hrozu 😕

jakelina
6. jan 2012

@lifinka to se mi zdá hodně ze 6 vajec do 23 cm

jakelina
6. jan 2012

@mizulienka já z toho mám taky hrůzu, jsem šťastná, že už si to odvezli a další už bych ani nikdy dělat nechtěla 😝

lifinka
6. jan 2012

@jakelina dobrááá takže to dám už radši do trouby 😕

mizulienka
6. jan 2012

@lifinka ja davam tak do necelej 3/4 vysky formy....zda sa mi, ze zo 6 vajec na 23 formu je vela...daj tak do 3/4 formy, to by malo byt ok

vecernicci
6. jan 2012

@jakelina to jsem říkala po prvním autě taky a teď je stejně udělám, když chtějí 🙂

lifinka
6. jan 2012

@mizulienka tak nějak jsem dala, no dělám prvně, tak mám strach a ještě to musí na zítřejší synovu oslavu klapnout, přijedou tchánovci 😕 😀 , teda s tím mramorovým těstem je piplačka strašně to trvá, než to nakydám po lžících do formy. Z toho zbytku jsem naplnila 6hran malou formu.A jak asi dlouho mám el. troubu?dík

jakelina
6. jan 2012

@lifinka já to dělám podle oka, na 160 stupňů asi 50 minut 26 cm formu, já menší nemám. Ale hodně záleží na troubě, píchni špejlí a uvidíš.

jakelina
6. jan 2012

Zrovna mi volala paní, že jsou z dortu unešení, ani ho nechtějí rozkrojit a přišli se na něj podívat všichni zaměstnanci firmy. Jeden by chtěl udělat černou hondu. 😀 😝 😀 😝 . To si ze mě dělají srandu ne 😝 Doufám, že jestli to fakt bude chtít, tak nejdřív za půl roku 😀 😀

79zuzana
6. jan 2012

@jakelina wow, to je snad najkrajsie auto ake som kedy videla 🙂
@mizulienka krasna torticka, urcite sa bude pacit, mne by sa pacila 🙂

baby ja mam abstaky, uz som od vianoc nic nepiekla ☹ a navyse mam dietu, tak nechcem piect kolaciky, lebo potom ich budem vyjedat 😝 😝 😝

jakelina
6. jan 2012

@79zuzana ty jsi kecka 😀 😀 , ale děkuju. 😉
Tak si upeč něco pro sebe 😀

lifinka
6. jan 2012

@jakelina jj, dala jsem špejli a ještě je spodek 1cm těsta, dla ajsem nahoru alobal a do 10min si myslím bude 🙂 ať se mi dílo vydařííííí 🙂

katulkaaaaaa
6. jan 2012

baby prave som dostala objednavku na velku tortu pre 100ludi...fuha aku spravit?poschodovu?ci radsej dve?netusim taku velu som nikdy nerobila....budem vdacna za kazdy nazor

jakelina
6. jan 2012

@katulkaaaaaa a na co to je, na svatbu??

mizulienka
6. jan 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀
to je super, tesim sa s tebou 🙂 a @vecernice asi bude mat pravdu, ze budes znova robit auto :0)))

mizulienka
6. jan 2012

@katulkaaaaaa Kati fuuha tak to urcite poshodovu, neviem, ci aj nie dve dvojposchodove 😕

katulkaaaaaa
6. jan 2012

@jakelina @mizulienka nie je to na svadbu torta je na velke stretnutie kamaratok mary kay,torta sa tam hned aj zje lebo sa rozkraja kazdej jeden kusok 🙂 bude cca 100ludi mozno o trosku viac co som nasla na nete tak cca 20kg aby mala

jakelina
6. jan 2012

@katulkaaaaaa tak to fakt asi dvě a poschoďové. S jednou se ti bude špatně manipulovat, nevejde se ti to do lednice. Raději dvě a nějak to sladit s tématem toho střetnutí.

lifinka
6. jan 2012

@jakelina tak to tak vyšlo na 170C a 50min 😀 korpus hotový hned jsem ho převrátila na plech, měl bouli 😒 v návodě paní píše, se těsto to má tendenci dělat, tak uvidíme jinak je pěkné, a bylo dobře, že jsem nedala více těsta, ještě, že mě ta moje hlavička funguje s druhým dítětem na mateřské 😀 😀 😀

lifinka
6. jan 2012

@katulkaaaaaa týýý brďo pro 100lidí, už teď se mi točííí hlava, ať najdeš ten správný nápad 😉

jakelina
6. jan 2012

@lifinka však počkej bude hůř. Ze mě si doma dělají srandu, že si musí držet pevně talíře, abych jim nepokrájela maso na malé kousky jako malému. Nedávno jsme jeli s manželem a ještě jednou známou autem přes přejezd a já celá nadšená volám. Jéééééééééé, jede vláček, dívej. Podotýkám, že s námi nebylo žádné dítě. 😀 😀 😝

mrka2
6. jan 2012

@jakelina wow, uplne perfektne! a tak si sa toho bala 🙂 vedela som,ze to zvladnes lavou zadnou. sikulka! 😉 😵