Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
13. jan 2012

babenky, mám na vás dve otázočky....
...ked sa ma niekto spýta, že do koľkých dní má zjesť tortu z mascarpone krémom, aká bude moja odpoveď? 😅 😕
a druhá otázka...
....keby ste teraz začínali a ceny vo vašom okolo za kg torty by sa pohybovali okolo 9-10eur......kolko by ste si ako začiatočníčka dala????????

dada2007
13. jan 2012

@pristela kokos.......to sú iné zázraky............ved tu sa naskytá otázka, to aj ide? waaaaaaaaaw

dada2007
13. jan 2012

@miciatko doniesť plnku na koštovku? fníííííha.......to kde videla? v ktorom filme? minule bol taký jeden 😀 😀 😀
.........no a typujem mascarpone?

vera_vila
13. jan 2012

@jakelina @alenv Holky, tak já už asi vím, proč mi ten piškot nevyskočil tak, jak bych čekala... Já jsem tam dala totiž víc cukru a víc mouky, než jsem měla... To je tak, když někdo neumí spočítat, kolik je 7*40 a vypočítá to na 320... Ty dodatečné korpusy už mám správně spočítané, tak uvidíme, jestli to fakt bylo tím množstvím mouky, nebo je to v rukách

mrka2
13. jan 2012

ahojte, pridavam mojho Shreka 😀 no a mam hotovo 🙂
dakujem vam milionkrat za lajky, velmi si to vazim a vzdy sa velmi tesim 🙂 teraz mi mala chce stale pomahat a to sa tak neda pracovat 😠 no ale co neurobim pre svoje dietatko.. 😵

miciatko
13. jan 2012

@dada2007 uz som vysie pisala, bola to nutelova
@vera_vila inak mne sa nikdy poriadne nepodarili korpusy ako som pridavala prasok do peciva tie lacne,z tesca, z lidlu, odkedy pouzivam dr. Oetker tak ich mam krasne

mrka2
13. jan 2012

@dadka212 ta je krasna, vesela! velmi sa mi paci 😵

jakelina
13. jan 2012

@mrka2 hezounký dort, krásná zelená se ti povedla, od originálu k nerozeznání 😀 😀

reiva
13. jan 2012

Ahojte 🙂 ja som vždy obdivovala krásne marcipánové torty 🙂 tak som sa pokúsila urobiť jednu takú mojej princezničke... no a tiež som mala problém s korpusmi, zatiaľ som robila korpusy z netu, čo som si vygooglila, ale nebola som spokojná, tak neviem v čom to bude, mne sa väčšinou korpusy mrvia, keď ich prekrajujem 😅

reiva
13. jan 2012
vera_vila
13. jan 2012

@miciatko Já mám právě teď piškot úplně bez prdopeče, jinak používám buď Oetkera nebo Varoma.
@jakelina @alenv Tak tou moukou to asi nebude... Ani ten další korpus mi nevyskočil...

mrka2
13. jan 2012

@miciatko 😲 no este to tak,aby som robila plnky na ochutnavku 😝 a ocividne ma pani vycibreny jazycek na lahodky 😀 🙄

mrka2
13. jan 2012

@jakelina 😀 😀 no co si... 😝 ja strasne obdivujem tie zienky,co vedia vytvarovat normalne lica, ocne bulvy a proste vsetko tak dokonalo... no ale tak robila som,co som mohla 😀 ale dakujem 🙂

misa1982
13. jan 2012

Ahoj holky potrebuju radu objedala jsem si potahovku smartflex velvet prislo mi to v kibliku jak se s tim pracuje je to nejake tvrde.....dekuji za rady

dadka212
13. jan 2012

@mrka2 jéj ten shrek je paráádny 😵

dadka212
13. jan 2012

@misa1982 kýblik si obráť, celú hmotu vysyp von, a po menších kúskoch odkrajuj a v rukách rozpracuj, pekne povolí 😉

misa1982
13. jan 2012

Aha dekuji a pracuje se s tim dobre ja jsem si ji koupila poprve vanilkovou chtela jsem jeste tresnovou ale pani mi volala ze neni na sklade jak se s ni potahuje?

dadka212
13. jan 2012

@misa1982 mne sa s tým pracuje velmi dobre 😉

misa1982
13. jan 2012

Tak uz se tesim doufam ze budu taky spokojena 🙂 🙂 do ted jsem potahovala jenom mlecnym marcipanem.....

misa1982
13. jan 2012

chci se jeste zeptat v nedeli budem slavit staci kdyz dort dneska naplnim a zitra dopoledne potahnu?

dadka212
13. jan 2012

@misa1982 to by malo byť v pohode 😉

hejdita
13. jan 2012

@mizulienka je promin ja sem sla delat kfítka na dort a ted sem skoncila on je ten sirup pruhledny tak ze by videt nemel pokud myslis ten kukuricny myslim ze uz si to ale poresila tak treba priste 😀

a pridavam ten muj dnesni na kamaradovu zitrejsi svadbu 🙂

alenv
13. jan 2012

@vera_vila jéé to je škoda... no kde je zakopanej pes..

misa1982
13. jan 2012

A kolik te hmoty budu potrebovat na potazeni kopacaku?

miciatko
13. jan 2012

baby zohrievala som nad parou bielu cokoladu a asi mi tam natiekla voda , da sa to neak zachranit ci nee 😢

akme
13. jan 2012

@pristela noo tie torty sú hotové diela ale mne sa zdajú až preplácané, ja mám radšej jednoduché a čisté, lebo veď o je vlastne koláč, namakáš sa nezaplatené a skončí to .... niečo aj v koši lebo je to moc sladké

katmi
13. jan 2012

@vera_vila no o vlacnosti sa nedalo moc hovorit.. 😖 pomer bol 125g suseneho mlieka, 250g praskoveho cukru, 1lyzica cera, 1PL medu a 40ml voda... ked som dala presne tento pomer, priserne sa mi lepil,tak som pridala cukor.. zas bol prilis tuhy, ked som ho stlacila,tak sa uplne sypal.. kamoska ho ma vzdy ako plastelinu,ja som ho mala od plasteliny na mile daleko..neviem stale, kde robim chybu,ale kym som to urobila,tak som prisla o vsetky nervy,co mam 🙄 😅 😀 ale aspon torta je na svete..

katmi
13. jan 2012

@reiva ja robim korpus ako klasicky piskot.. ty nejak inak??

mia1111
13. jan 2012

@vera_vila - a nebude to tým, že si nepoužila prášok do pečiva? Ja som ho zatiaľ dávala do všetkých korpusov, čo som robila a ťuk-ťuk - všetky mi v pohode narástli 😉

jakelina
13. jan 2012

@misa1982 stačí