Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
15. jan 2012

@pristela a ten nad parou mas ake pomery prosim? dakujem

mizulienka
15. jan 2012

@pristela aj ja by som najradsej robila ten mascarpne alebo ten tvarohovy vyborny...len sa bojim, ci to vydrzi, ked to urobim v stredu a v sobotu ho az budu jest, ale myslim, zeby sa tomu nemalo nic stat...
na druhej strane, ide to pre 70 rocnu pani a tak si myslim, ze starsi ludia maju radsej tieto klasicke kremy, ze tie slahackove ani velmi nie, joj dilema velika 😀

a ty ked robis tortu, tak do jednej torty davas 2 plnky? ci to len vynimocne takto robis\\\\\? lebo ja davam 2 len ked robim poschodovku

mima1311
15. jan 2012

@vecernicci dakujem , no neviem ci to zvladnem 😀 ja som hladala po nete a nic som nenasla

vera_vila
15. jan 2012

Ahoj holky zkušenější, které pečete i svatební dortíky... Kolik byste si řekli za dva dortíky (viz obrázky) za každý? Kytky budou na obou dortech stejné, jako jsou na tom velkém... Váhu si netroufám odhadnout... Krémy zjišťuju, je to na léto... Ale na tak vysoký dort bych možná měla strach dávat smetanové (šlehačkové, tvarohové, jogurtové) krémy...

mizulienka
15. jan 2012

@vera_vila to tusim robila @anibas, ta ti poradi najlepsie 😉

mima1311
15. jan 2012

@vera_vila boooooze , ten je nadherny a este v mojej farbe ....uzasne nieco , to si robila ty ? 😲

dada2007
15. jan 2012

@vera_vila to srdce môže mať niečo cez 3-3,5kg............a ten poschodový.....fúúúú..hádam aj 6, ak nie viac.....takže kilá krát toľko, čo berieš za kg(u nás na SK je to cca 10e-nie baby? 😕 )

pristela
15. jan 2012

@mizulienka do jednej davam vzdy len jednu plnku-by sa mi nechcelo piplat s dvomi a tiez mne to tak moc nechuti sa mi to pak miesa dokopy 😒 ted idem robit jednoposchodovu chceli cokoladovu tak som ich nahovorila ze je dobre ked jedno poschodie bude inej plnky
ja robim coko podla receptosu este z detstva, ale je to to iste ako holky, ked potrbujem viac davam vajicok aj cukru od oka a cokolady davam viac nez v recepte 😅 ak chces presny recept napis, bo musim pak zdvihnut zadok a ist pre pisanôčku 😀

dada2007
15. jan 2012

@mizulienka tak z vlastnej skúsenosti ti poviem, že tortu som mala hotovú v sobotu, v nedelu sme mali oslavu a v stredu mi mamina hovorila, že ešte majú ku káve 😀 😀 😀 😀 takže bola ešte dobrá na 100% hovorím o tej mascarpone plnke.......

mizulienka
15. jan 2012

@pristela rada by som recept, ale nemusis teraz dvihat zadok, staci mi aj vecer aj zajtra 😀

vera_vila
15. jan 2012

@mima1311 nn, to si mám rozmyslet, jestli si něj troufnu pro švagrovu sestru na svatbu...

vera_vila
15. jan 2012

@dada2007 No, já právě na tu váhu vůbec nemám odhad, tak velký dort jsem ještě nedělala a popravdě ani netuším, kolik vážil můj svatební 3-poschoďový... U nás je to tak 300 za kg u profi cukrářek...

vera_vila
15. jan 2012

@mizulienka Děkuji, zkusím se u @anibas poptat 🙂 Já na ty květy nemám ani vykrajovač, ani žilkovač, ani neumím drátkovat, tak koukám mám co trénovat 🙂

pristela
15. jan 2012

@mizulienka dvihla som 😀 potrebujes schudnut 5kg 🙄 🙄
čoko plnka: 3cele vajcia, 150g kr. cukru, 1čoko horka na varenie, toto slahat nad parou az to zhustne , vychladnut, pak pridat 250g masla- aaale ja do nej davam 200g coko tu lidlacku, cukru viac nedavam - tuto plnku nam robievala vzdy mama do tort ked som bola uuplne krpata, vtedy som ju zbožnovala, teraz uz som rozmaznana tvarohovymi a slahackovymi 😅 😅

dada2007
15. jan 2012

@vera_vila to bol len môj amatérsky typ 😀 😀

pristela
15. jan 2012

a holky , ktora ste tu spominali, ze ste robili coko tortu na sutaz? tie foto su este tajne? nemaju sa zverejnovat? ja som tak zvedava co vsetko zienky vykuzlia 😵 😵

mizulienka
15. jan 2012

@pristela si poklad 😕 dakujem krasne.

pristela
15. jan 2012

@mizulienka nieje zac aj na buduce, som tam mala preklep, ze potrebujes schudnut 😀 malo tam byt potrebujeM jaaaaa 😀 😀

mizulienka
15. jan 2012

@pristela hehe aj ja potrebujem 😀 takze ok

anibas
15. jan 2012

@vera_vila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tá 3-poschodová je ozaj moja - váha cca 9kg - spodok 26x26, kruh priemer 22 cm a vrch 16 cm výška 16 cm, plnka všade čoko+karamel bez ovocia - kvety som robila dopredu cca 2 týždne a vyzeralo to takto

anibas
15. jan 2012

@pristela čoko súťaž je od 23.1 do 1.2. foto by malo byť ozaj tajné 😀 😀 😀

vera_vila
15. jan 2012

@anibas No, tak to je fakt náhoda 😀, ale o to líp... Oni prý budou chtít čoko krém, případně další příchutě, pokud bude pudinkový... Já jim tedy předám info 🙂 A ty květy jsi dělala nějakou formou? Nebo jsi jen vykrojila slzičky a kosticí zvlnila? A jak silný jsi používala drátek na ty květy?

mariann2
15. jan 2012

baby, tie čo robíte poschodové svadobné torty, na aké podložky ich kladiete, aby tú váhu uniesli?

jakelina
15. jan 2012

@mariann2 já jsem dala na sádrokartonovou desku. Vážil skoro deset kilo, tři patra

lusil2005
15. jan 2012

@mizulienka ono to do soboty vydrzi, ale ked to nezjedia v sobotu, tak neviem neviem ci si to v stredu este budu moct dat ku kavicke 😀 😀 😀 ja by som urcite robila coko slahanu nad parou... aj preto ze je to pre starsiu pani, aj preto ze to musi dlho vydrzat...

pristela
15. jan 2012

@anibas jaj az teraz mi to doplo 😅 holky budu vkladat foto od 23.1. akoze tajne bez podpisov? a 1.2. sa pod ne podpisu ,ci ako 😕

inak ja dnes skusala tu čoko mmf , ale z bielej cokolady, teda holky to je uuuzasne, ted z nej skusam kvety zatial som len frezie ale s tym sa taak dobre robiiii, zafarbila som uuplne v pohode, same mmf sa mi robi tazsie to sa hned lame 😠 ale toto bez podsypavania , aach 😅 ale este neviem ci to uschne 😀
a este mam tu nejake drotiky z nasej TO predajne , su made in japan 😀 na nich cenovka 3€ a pod nimi druha s 39kč 😠 😠

lusil2005
15. jan 2012

@anibas ta torticka je fatk uzasna. ja na nu stale chodim mrkat do tvojej galerky 😀
ja mam teraz na sobotu robit dvojposchodovu svadobnu, a od samej radosti netusim aku im mam spravit!!!! nechali to uplne na mna 🤐 ale mam silne nutkanie urobit taku tu tiez od @anibas, s tou riasenou hmotou z poschodia na poschodie a bielymi ruzickami 😅

lusil2005
15. jan 2012

@pristela coko mmf schne dost blbo 😒 a naco si robila bielu coko mmf? 😕 ved to je ako hmota nie? ci myslis cokoplastelinu?

pristela
15. jan 2012

@lusil2005 coko mmf je zlozenim uuuuuuuuuuuuuuplne ina nez bezna mmf , ooovela lepsia na modelovanie , ak dobre zaschne tak modelovat budem iba s nou 😀 teda okrem cisto bielych veci , na coko plastelinu este nemam odvahu, uz dost ze som sa dokopala k tomuto 🙄

lusil2005
15. jan 2012

@pristela fakt? mne sa nezda taka odlisna... teda je odlisna, ale nezda sa mi byt lepsia 🤐 ale bielu som este nerobila, mozno je ina ako hneda.