Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dada2007
16. jan 2012

....baby, ja mám muža stolára......ale teda mňa nenapadlo spraviť podložky zo sololituúúúúúúú.......dík za nápad 😅 😅 😅 a ešte..čim to obalujete? normál farebným baliacim papierom a ešte niečím? na niektorých foto to vyzerá ako celofán(či ako sa to volá) čo používajú v kvetinárstvach............

lusil2005
16. jan 2012

@kvojtanikova daj ich obidvoch sediacich a nedavaj jej stetoskop ale daj vedla nej zdravotnicky kufrik...

lusil2005
16. jan 2012

@dada2007 ja davam baliaci papier a na to celofan, alebo davam tu metalizovanu foliu, predavaju tiez ako baliaci papier, ale je to leskle cize na to uz ziaden celofan... napr tutot to mam:

lusil2005
16. jan 2012

@dada2007 ehm - tam to zrovna neni moc vidiet 😅

dada2007
16. jan 2012

@lusil2005 dakujeeem.......a tú metalizovanú foliu kúpim normal v papierníctve? či v tescu?

lusil2005
16. jan 2012

inac ja uz davam pod torty len tiet vrdene kartony, co su z nich krabice na ovocie a zeleninu. vzdy si pri nakupe odnesiem z tesca tak 2-3, a dno rezem na podlozku. a ked chce niekto bednicku, tak im to do tych krabic aj davam. unesie to fakt aj osemkilovu uplne v pohode - jedna vrstva. je to pevne jak fras. a zadarmo 😅

lusil2005
16. jan 2012

@dada2007 ja som ju kupila u vyrobcu, ale on predava s minimalnym odberom 100 harkov. ale mavaju ju aj v papiernictvach alebo takych tych baliacich obchodikoch.

mima1311
16. jan 2012

@desmodka vsak v pohode , aj ja ..len som chcela vysvetlit situaciu , az nevypadam ako leniva krepa 😀 😀 😀 ...inac z mojho maleho bude PC technik , vidi klavesnicu a az slinta blahom ..a este raz dik , receptos schovany , na konci mesiaca sa don pustim , tak snad sa bude aspon trosku podobat 😝

daducha
16. jan 2012

@lusil2005 neviem ci sa to tak vola, tu je foto.

A este moja jedina torticka z minuleho tyzdna

daducha
16. jan 2012

@kvojtanikova no , mne by sa pacili keby sedeli,teda neviem ci planujes poschodovu,tam to lepsie vynikne,s nohami spustenymi dole,no a ked nie stetospok,tak lekarsky kufrik vedla nej .Da sa to, sikovna cukrarka to urobi 😉

reruna
16. jan 2012

@dada2007 podložku mám udělanou ze sádrokartonu a obaluju balícím papírem a celofánem

jakelina
16. jan 2012

Holky hlásím se k těm, co mají po vánocích pokaženou váhu 😀 😀 .
@daducha to vypadá jako sololit

daducha
16. jan 2012

@jakelina aj moja vaha je straaasne zla 😠 😠 😀 😀 .A ako naschval mi drbla na zem aj elektronicka na pecenie,tak ta sa fakt pokazila ☹ .

anibas
16. jan 2012

@katulkaaaaaa túto polevu som robila - akože dobrá riedka, ale nestuhne 😉

anibas
16. jan 2012

@pristela @katy1979 @lusil2005 @mizulienka dobré ste, môj muž včera plakal, že odkedy robím torty tak v nedeľu nemáme ani bábovku - u nás to bola tradícia 15 rokov a teraz ništ 😀 😀 😀 😀 no ja som po tortovom maratóne KO a radšej kúpim keksy 😕 😕

ajca123
16. jan 2012

Ahojky babulky 🙂 mám maly-veľký problém :(
Potrebovala by som niekoho kto mi spravi tortu pre synov k narodeninám 🙂 lebo ja nemám čas ju spravit a vôbec nie som ten talent čo vie robiť torty :(
Som z Bratislavy a synovia budu mat 6r. A druhy 2r. a chcela by som auticko cars 🙂
Dá mi niektora ponuku a je ochotná mi spravit tu tortu ?
Ďakujem ked mi niekto odpíšete..

katy1979
16. jan 2012

@anibas to ani u nas. tiez obcas chodi ze krem ti neostal a korpus. teraz mal ale narodeniny synator bude mat meniny tak som musela. ale tiez som schopna kupit si radsej v cukrarni ci ja skor si kupim cokoladu

emily_666
16. jan 2012

@ajca123 ak sa ti nikto neozve, skús pozrieť na torty od mamy, tam nájdeš pekárky v BA
a gratulujem k bábätku, želám všetko dobré

miciatko
16. jan 2012

no baby ja neviem ci som uz uplne osprostela ale uz asi 10 minut som sa snazila urobit papierovy kornutok a dalsich 10 minut ho googlila , ak mate niekde postup nan tak prosim zachrante ma ☹

lusil2005
16. jan 2012

@miciatko 😀 😀 😀 😀

lusil2005
16. jan 2012

ja som teraz dokoncila jednu malu ferrari torticku... je uplne jednoducha, ale som strasne nedockava co povedia na tu kokosovo-ananasovu trasenu plnku 😵 chceli nieco s ananasom, tak dufam ze bude chutit...

cestovatelkaandrea
16. jan 2012

Ahojte, aj napriek tomu, ze mi je strasne zle, ked vidim a citim sladke odkedy som tehotna, prekonala som sa a manzelovi som urobili sexi mufiny na narodeniny do prace. Tortu by som asi nezvladla. Dokonca ani moc torty tu na stranke teraz pozerat nemozem, lebo mi je tazko, takze ani vase torticky moc nepopozeram teraz.

jakelina
16. jan 2012

@lusil2005 krásný koník, nádherně jsi to vyřezala.
@cestovatelkaandrea krásné, je to málo vidět, škoda 😒

desmodka
16. jan 2012

@lusil2005 prosim ta kolko vysli tie metalicke folie??? asi si idem objednat 🙂, mal ten pan aj nejaku podmienku ze kolko kusov??? dakujem

jakelina
16. jan 2012

Můj obr dort, to jsou zakázky, to by se jeden zbláznil. Vyfocený vedle másla, ať je vidět jak je velký. 😀 😀 😀

dada2007
16. jan 2012

@jakelina skoro som sa počúúúúúúúúúúúúúralaaaaaaaaa.....................to bola normál zákazka? kolko mal kg?

dada2007
16. jan 2012

@lusil2005 tortička s ferari super......ten kôn je vyrezávaný? či?

lusil2005
16. jan 2012

@jakelina na porazenie... ale krasne! 😀

@dada2007 hej hej, vyrezavany. dakujem! 😅
@desmodka tusim 0,23 eur jedna stala, a minimalny odber bol 100 harkov alebo tusim 100 metrova rola.

lusil2005
16. jan 2012

zienky, potrebujem suuurne radu! robim plnku. vraj ma ujo rad marlenku, tak nejaku taku. tak robim salkovu (salko+maslo) s mletymi orechami. ale mam dve dilemy...
1 - mam niecim natriet alebo pokropit korpus? ovocne mi k tomu akosi nic nesedi...
2 - tie orechy mam do toho zamiesat, ci posypat vrch? 🤐

larah
16. jan 2012

@jakelina to asi nebudu mat ziadneho hosta je to len pre tu malu Julinku 😀