Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
21. jan 2012

baby,ake krasne torty ste opat popridavali... ja som teraz piekla len tak z nudy s malou. sme sa trosku hrali. ale nervy mam v ... 🙄 az na tyzden mam 2 torty 🙂

martinex
21. jan 2012

@jakelina to mas recht...ale predsa len stetcom od wiltonu verim kusok viacej ,ako kupenym niekde v papiernictve ci u rakosnika 😎

mrka2
21. jan 2012

a baby.. vsimnite si... mam novu vykrajovacku silikonovu na tie kvietky 😀 som ich dala tak dopredu,aby som sa pochvalila 😀 krasne su, mne sa velmi pacia 🙂

eliska22
21. jan 2012

@79zuzana vymakaný drak 😵

lussy23
21. jan 2012

@lenocka23 krásnučká
@vecerniccinádherná lienka @dajna11 perfekt 🙂 @mizulienka - nádherná tortička a tie zvieratká su zlatulinké @79zuzana - nádherný drak @martinex krásne tortičky @janulkamartinko veľmi krásna tortička, a som rad,a že tu vidím aj inú rozprávkovú postavičku ako je Kitty, disney alebo tá ovečka 🙂 @ajka82 krásnučká tortička
@yamahafazer krásna
@gumkacka1 parádna torta

lusil2005
21. jan 2012

@mrka2 kraaasne! ako sa s tym robi?
@mizulienka kokoz, ta farma je bohova! krasne modelovanicko...
a aj vsetky ostatne - kraaaaaaaaaaaaaaaasne torticky!!!! 😵

lussy23
21. jan 2012

@eliska22 krásnučké tortičky
@romcag krásnučká prvotinka
@dm1 parádne tortička
@erika107 - nádherné tortičky
@yamahafazer - krásna tortička
@reruna nádherný klobúk
@mrka2 krásnučká

jakelina
21. jan 2012

@mrka2 je krásná, kytičky moc nevidím. 😒 Máš to z té silikonové formičky??

mrka2
21. jan 2012

@lusil2005 super sa s tym robi. kvietky som mala raz dva, odpada zilkovanie,tvarovanie, no parada... toto to je,len ja mam ten vacsi kvietok http://www.cakedecorations.eu/cakedesign/eshop/... 🙂

dm1
21. jan 2012

baby inak ten kosik som povodne myslela ze urobim malu torticku a na to vyplet ale tam by bolo moc hmoty keby sa to jedlo tak som to urobila tak trvacne - ohla som nad parou tortovu oplatu na spodok hmotu a potrela nutelov a vypleet na to. Takto si mozu cely kosik nechat na pamiatku. NIekedy to urobim aj s kvetmi. Naviac to nevazi vela takze aj to je super

mrka2
21. jan 2012

@jakelina ano, hodila som link lusil 🙂 tak z tej. ale som si vsimla,ze si mi dala lajk na FB,tak tam ich pekne vidno 🙂

eliska22
21. jan 2012

@lussy23 ďakujem 😉

mariann2
21. jan 2012

ahojte, práve som sa vrátila zo stretka s kamkou, bolo veľmi dobre, omnoho lepšie ako minule, bolo to riešené trochu lepšie, robilo sa pri viacerých stoloch a dalo mi to omnoho viac aj atmosféra bola osobnejšia, popozerala som vaše nádherné tortičky, olajkovala a pridávam svoje tohtotýždňové 😉 magarétková je inšpirovaná @lamps, ale nie je ani zďaleka aká pekná ako jej, tie lienočky som tiež od niekoho okukala 🙂

jakelina
21. jan 2012

@mrka2 už jsem je viděla na FB a tam je to krásně vidět. Vypadajá hezky. 😉

mrka2
21. jan 2012

@eliska22 krasne su tie torty. zlatucke 🙂 ja robim len s PDT a nedam na nu dopustit. treba ju premiesat so solamylom,ked ju mas velmi lepkavu,alebo makku.

vecernicci
21. jan 2012

@martinex já jsem koupila celou sadu štětců u vitnemců, jsou tam silnější i úplně tenoulinké asi tři, dělám s nimi očička a píšu s nima spz na auta a je jich tam 9 a stály 99 😉 a na těch pár tahů je myslím jedno, jestli je to dělané v Číně a prodávají to vietnamci, anebo je to značka a vyrobená taky v Číně
@pitruskaskarolinkou barvičky v drogerce, anebo třeba v tescu mají barvy kovandovi, ty nejsou slané jako ty z drogerky

eliska22
21. jan 2012

@mrka2 díky, no nabudúce skúsim tak 😝

lusil2005
21. jan 2012

ach teraz som sa zobudila po booombovom trojhodinovom spanku... juj to je jaka vec! ked v noci vobec nespite, a potom si poobede lahnete na takehoto dlheho slofika. mnam! 😀
no a tu je moje ponocovanie...

mrka2
21. jan 2012

@mariann2 jeej, super torticky. idem sa ta opytat, to srdiecko.. to si tak obrezala,aby bolo take pekne gulate,alebo mas na to formu?

dm1
21. jan 2012

@mariann2 uff si sa riadne namakala nadherna praca! kosik kvetov som uz obdivovala na FB. Nemozem si pomoct ale takyto vyplet sa mi paci na torticke ovela viac ako otlaceny z podlozky 😝 . A aj so stretkom si ma potesila dufam ze aj v TN to teraz bude lepsie 😵

mariann2
21. jan 2012

@mrka2 obrezala som ho 😉

dm1
21. jan 2012

@lusil2005 krasne su 🙂. Ja som spala asi 4 hodiny len som uz nedospavala cez den 😝 . Inak taketo vypekanie ked uz chodim do prace je o drzku este si to vobec neviem zorganizovat 😝

nicky007
21. jan 2012

Čaute kočky! Mrkla som sem a paráda! Musím Vás všetky pochváliť, aké ste šikulky!!!! Obdivujem Vás. Prajem veľa vydareného! Pa.

dm1
21. jan 2012
mariann2
21. jan 2012

@dm1 dúfam, že ho "kamka" také urobí aj u vás, pýtala sa nás, či sa nám to páčilo tak ako to bolo teraz, či tak, ako pred tým, mne jednoznačne teraz, ale boli baby, ktoré namietali, že nemohli vidieť všetko, že to premietanie bolo lepšie. mne sa to páči takto, je to osobnejšie, môžeš sa s tou predvádzajúcou kočkou aj porozprávať, treba katke navrhnúť, že to chcete takto... a ďakujem za pochvalu, mne sa ten vypletaný košík tiež páči viac, ale makala som na tom výplete 2,5 hodiny 😝

mamina1978
21. jan 2012

@adka_praha Ta je tak kraaasna 😵 😵 😵 nema chybu 😵

dm1
21. jan 2012

@mariann2 no ja som to dala uz po prvom stretku ako pripomienku len bohuzial tu je limitujuci priestor je to tam male na nieco take. jedine zeby nas bolo menej. Inak ved nech kludne snima dalej aj kamerou ale nech je tych pracovisk viac kto chce pozera cez platno a kto nie ide inde. Ved aj v TN kamerovala vzdy len jednu a robili sme 3 naraz. Veru pracnost vypletu mas pravdu ja som to na tom malom kosicku teraz robila cez hodinu!

mariann2
21. jan 2012

@dm1 teraz to navrhla jedna z predvádzajúcich priestory boli tie isté ako vtedy a kočky robili pri našich stoloch, len sme ich spojili, chodili sme od jednej k druhej a keď niekto chcel, mohol si skúšať

mrka2
21. jan 2012

@dm1 jeej, dakujem 🙂 no tak nejako som si to predstavovala,ze sa to robi.. musim skusit, velmi sa mi take srdiecka pacia 🙂

79zuzana
21. jan 2012

nadherne torticky ste znovu popiekli 🙂 dakujem tiez vsetkym za vase lajky, stale ma to velmi velmi povzbudi k dalsiemu tvoreniu 😉