Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
26. jan 2012

@abriela taky bych se raději domluvila dopředu. Já třeba nic barveného nejím, potahovku vyhazuju a korpus nebo krém bych barevný nejedla.

abriela
26. jan 2012

@lusil2005 robila som svoju prvu tortu pre bratovho syna. Jeho suseda videla len cast, ochutnala a tak moja tretia torta v zivote je tato - na objednavku pre bratovu susedu 🙂. Hovori, ze ked objedna z cukrarne, stale ma rovnaku chut.
Vsetko nechala na mna, cize zariskovala 😀.
A kolko mam za nu pytat, ani netusim.
@lenocka23 uz robim. Jedna plnka je tvarohova a druha maslovo-pudingova. Ale ako napad je to fajn.

miri.b
26. jan 2012

ahojte cukrarky, prosim s akou mmf sa lepsie pracuje, cerstvou alebou odstatou? Ja s nou stale nejako bojujem 😒

abriela
26. jan 2012

@jakelina potahovku vyhadzujes 😨 ??? mnam, ved to je z torty to najlepsie 😅. Uz ako dieta som z tort mala najradsej kvietocky a ozdoby.
@lusil2005 @lenocka23 Jedna plnka modra, druha kavova - dala som do nej 3v1. A pre istotu som volala bratovi, co hovori na to, ze plnka bude modra 🤐
@miri.b Mne sa lepsie robi z cerstvou MMF

jakelina
26. jan 2012

@abriela já to nemám ráda, někdy si dám jedno sousto a to je všechno a to musí být bílý potah 😀 😀

iwulka23
26. jan 2012

ženušky 🙂) toto je moja prvááááááááááá..uplne prvá..neskusená Ivanka urobila takúto tortičku pre svoju lásku k 1.rôčku 🙂

jakelina
26. jan 2012

@iwulka23 krásně se ti povedla 😉

iwulka23
26. jan 2012

@jakelina Ďakujem..trocha som sa natrápila 🙂 ale dopadla nad moje očakávania 🙂)

jakelina
26. jan 2012

@iwulka23 a čím jsi potahovala???

iwulka23
26. jan 2012

@jakelina Pasta dama...s tou som sa hrozne som sa natrápila kým som ju poriadne vypracovala..ale vobec sa mi netrhala a to bola tenučka 🙂

jakelina
26. jan 2012

@iwulka23 máš pěkné syté barvy, já dělám pořád hmotu z bonbonů a semtam něco koupím, hotovou hmotu, když potřebuju sytou barvu.

lamps
26. jan 2012

@miri.b mne s čerstvou 😅

iwulka23
26. jan 2012

@jakelina no farbila som sama..to bolo tiež zaujímave 🙂) ale gelovky sú super 🙂

jakelina
26. jan 2012

@iwulka23 no však za rok budeš péct jak o život 😀 😀 😀

lamps
26. jan 2012

@jania023 obyčajné maslo s práškovým cukrom, nutela alebo aj maslo s orezkami z korpusu.

lusil2005
26. jan 2012

@iwulka23 ta je naaadhernaaaa!!!!

iwulka23
26. jan 2012

@lusil2005 Ďakujeeeem ..moja 1!!! som neverila že tak dopadne 🙂)

iwulka23
26. jan 2012

@jakelina no ja dúfam 🙂

lamps
26. jan 2012

@iwulka23 tortička sa ti krásne podarila, viem si predstaviť akú veľkú radosť z nej máš 😅. Takto pred rokom som sa zo svojej prvej tortičky vytešovala aj ja 😅

jakelina
26. jan 2012

@iwulka23 já peču přesně rok, žádné zázraky to nejsou, ale nemusím kupovat dort, pro svoje děti na narozeniny 😉

lamps
26. jan 2012

@jakelina a nie si ty náhodou prehnane skromná, veď máš pekné tortičky

jakelina
26. jan 2012

@lamps jej, ty jsi zlatá, no proti těm prvním je to pokrok 😉

abriela
26. jan 2012

@jakelina ja som robila len modry potah a zlty - ale farby su pekne jasne a robim s MMF
@iwulka23 kraaasna. Teraz ta to chytne 😀

lamps
26. jan 2012

@jakelina ja pečiem tiež len rok, tak sme v tom spolu 😅

larah
26. jan 2012

@lamps
@jakelina aj ja chceeem tak ako vy 🙂

iwulka23
26. jan 2012

@abriela už ma to chytlo..tááááááááááááááááák ma hreje pri srdiečku 🙂) neuveritelne hrdá som na seba 🙂

iwulka23
26. jan 2012

@jakelina noo my sme dali aj jednu urobiť..sesterka je profi cukrárka..tak sme to radšej dali do istoty urobiť..čo ak by sa nevydarila?🙂))

abriela
26. jan 2012

@iwulka23 ja som prvu robila v koncom novembra, dnes, ci zajtra potiahnem svoju tretiu. Skoro kazdy den si kupim dake vykrajovacky, formicky a teoreticky uz som na urovni pokrocilej cukrarky 😀

iwulka23
26. jan 2012

@lamps radosť?? ja vyskakujem až po strop..neuveritelný pocit to jeee..naozaj 🙂 objavila som v sebe skrytý talent..len dúfam že ju do rána nájdem taku istuuu 🙂

larah
26. jan 2012

kocky aj cierna gelovka tak pekne zafarbi? Rozmyslam,ze malemu urobim pinga z MMF alebo z mliecneho