Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
29. jan 2012

@lucinka10011 ,
@yamahafazer ,
@gagarinka nadherne tortulienky 🙂

pristela
29. jan 2012

@daducha WOW uuuuuzasne, nadherne!!!!

@anibas jee ta marilyn je tvoja? som dnes mrk, konecne krasne torticky pribudaju, a hned mi padla do oka, vypada suprovo a ta marylin hore nema chybu !

yamahafazer
29. jan 2012

@anibas tu cokoladovu sperkovnicu co si dala do sutaze tak ta je nadherna 😵 a ako si robila ten vrch malovala ci vyrezala?je fakt krasna no budu to mat tazke vybrat niaku tortu

katulkaaaaaa
29. jan 2012

@daducha wauwau wau!!!!!! ta kriva je bezkonkurencna...a vsetky su nadherne!

janulkamartinko
29. jan 2012

@lusil2005 krasna,len tak pre srandu kolko vazila?

@anibas prekrasne,ta fialova je uzastna! 🙂 nie....všetky 🙂

@zuzana124 nadherna a ten stencil waw 🙂 mozem sa spytat ,nevies kde maju takuto istu sablonu? lebo na tuto som este nenatrafila...

janulkamartinko
29. jan 2012

@lusil2005 az teraz som si vsimla ze si uz odpovedala 🙂 prepac 🙂

dajna11
29. jan 2012

@daducha krásne krásne,dúfam že sisi zapýtala za tu krivú aspon približne tolko ako u Ludvika🙂

janulkamartinko
29. jan 2012

@anibas su prenadherne,ja som z tej Tonkinej skoro na zadok padla :-O

vera_vila
29. jan 2012

Holky, prosím o pomoc... Nemáte někdo někde uložené nějaké návody na modelování zvířátek ze zoo? A nevěsty a ženicha? Já jsem dostala nabídku na svatební dort a slečna se seznámila s budoucím manželem v zoo, tak má představu dortu komponovaného jako zoo s tím, že tam bude i ženich s nevěstou při práci se zvířaty... Takže nějaký slon, žirafa, medvěd, hroch, krokodýl, zebra, lev, tygr apod. A jak dlouho dopředu ty zvířátka modelovat? Svatba je za 14 dní...
A ještě prosím o nějaký osvědčený receptík na tvarohový nebo šlehačkový (smetanový) krém, nemají rádi krémy máslové...

Děkuji vám strašně moc...

daducha
29. jan 2012

Jejda baby, neblaznite,az taka uzasna ta kriva nie je, nebyt tych dekoracii tak hruza.Zle som odhadla velkosti foriem,ten efekt krivosti sa stracal.Este ze ten fotak tak klame 😀 .NAbuduce budem mudrejsia.Moc dakujem za komentariky,ste zlate 😵 😵 😵 .

@dajna11 😀 😀 😀 ,ani nie tretinu,ja blba som netusila kolko je s tym prace,inak by som pytala aspon 100-ku 😒 ,takto normalne od kila.muz ma zdrbal ci som normalna

daducha
29. jan 2012

pytat tak malo.Asi ma bude manazovat aj doma nielen v praci.V tom je dobry 😀

simasa
29. jan 2012

@gagarinka Dakujem, si fakt zlata 🙂
aj vsetkym vam babenky, velka vdaka za pochvaly aj likes 😵

ivigirl
29. jan 2012

Aho holky, můj první dort, trošku jsem se s potahovkou prala, moc vody asi, tak jsem musela bojovat, ale nakonec se jakš takš podařilo. Snad bude příště lepší.

simasa
29. jan 2012

@daducha Nadherne torty a tie postavicky - ako keby z rozpravky vyskocili.

iwulka23
29. jan 2012

Baby,robíte niektorá domáci falošný marcipán zo sušenho mlieka??.lebo..tortu čo som teraz robila s PDT tak mi tá poťahovka absolutne nehcutila..bleee..hrozne umelo chutííí,asi preto že som zvyknuta na fajný marcipán od sesterky..chcem vedieť či sa vám na prvú šupu vydaril..a nejaké tipy a triky aby bol O.K 🙂) aaa ešte otázočka..gelové farbivá kupim aj v obchode(hyperka,kafl.adt..) alebo len v dajakých cukrárskych?? díík ♥

vecernicci
29. jan 2012

Děvčata, dělala jste některá aspikový dort? Mám to naskládat do formy a pak vyklopit? Nebo skládat rovnou na podložku do ráfku? Mám ho dělat na pátek a hledám informace 🙂

pristela
29. jan 2012

@jakelina zlatinko , kolko vazilo to tvoje auto? a ake bolo velke, sím ta?

ivigirl
29. jan 2012

@vecernicci já dělala minulý týden, dělala jsem ho do skleněné zapékací misky a pak z něj krájela 😉

dajna11
29. jan 2012

@daducha juj to ppznám,aj moj muž do toho frfloce,viem že má pravdu,ale tak ked sa povie od kila tak od kila....ale inak je krásne,klobúk dolu..

ivigirl
29. jan 2012

@iwulka23 já dělám ze sušeného a gelovky jen na netu, hodně info zde: http://forum.dortomanie.cz/

vecernicci
29. jan 2012

@ivigirl jasně, pro nás bych to udělala asi taky tak, ale já to mám na objednávku jako dort 😉

vera_vila
29. jan 2012

@iwulka23 Dělá ho tady hodně holek, já ho taky na dorty používám, akorát na zakázku, když potřebuji čistě bílou, používám kupovanou hmotu... A podařil se mi hned na poprvé, když jsem ho poprvé zkoušela... Nejdůležitější je nepřelít vodu... Pak se to hodně blbě zahušťuje a pak je to příšerně sladké... Takže vodu opravdu přilévat po troškách, já nikdy nedám tolik vody, co je v receptu... Prostě podle toho, jak se mi ta hmota vyvíjí, tak přidávám vodu...
Gelovky jsem nikde neviděla, jen v cukrářských shopech, můžou je mít i v cukrárnách, kde i pečou vlastní zákusky a dorty - já tam sehnala, když jsem nutně potřebovala černou a nestihla si ji objednat z internetu...

ivigirl
29. jan 2012

@vecernicci tak vyklopit 😉

lucula73
29. jan 2012

ahojte
moja včerajšia pre chlapa 🙂
a konečne sa mi nezrazil falošný par. krém,robila som ho piaty krát,4x sa mi zrazil,ale už viem kde som robila chybu 😉 ,aj vďaka vašim radám 😅

vinka
29. jan 2012

@daducha pána to jaké krásne torty.Jak namalované.A tú krivu si piekla v tých krivých formách?jak sa to v tom pečie? 😕 Som pozerala,žeby som aj kúpila a skúsila

mia1111
29. jan 2012

Tu je moja včerajšia čokoládová tortička - iba pre nás ku káve. Skúšala som prvýkrát čokotransfer, takže sú tam ešte chybičky krásy 😉 . Ale teším sa, že sa mi vzor pekne otlačil na prvý šup 😵

ikula2
29. jan 2012

@katulkaaaaaa kati prosim ta aka je to modra farba na kvietkoch? Miesala si alebo nejaka gelovka, velmi krasna.
@daducha no ta kriva vyzera uplne americky 😀 , ti verim ze dala zabrat, ale krasna praca

Tak aj ja uz mam volno tento tyzden posledne madagaskar bol pre 18 rocnu slecnu 🙂 a ta moja muchotravka mi nevysla okolo celeho klobucika mam taku skaredu potahovku, sa mi zlomila lebo sa vysusila kym som to hladila 😝

vejinka
29. jan 2012

zeny prekrasne torty..vsetky do jednej

jakelina
29. jan 2012

@pristela vážilo 5,5 kila a měřilo na délku 38 cm, šířku jsem neměřila, vykrajovala jsem z plátů a bylo delší než jeden plech, tak jsem to musela spojovat.

lucula73
29. jan 2012

@vejinka už ti dievčatá odpovedali na ten parižák,som tu včera nebola ,ale daj si pozor,aby bola tá šľahačka dobre vychladená a neprešľahaj ho...lebo sa ti može zraziť 😉

@mia1111 krásna tortička,mne sa moc nedarí s tým čokotransferom,neviem dáko odhadnúť tú teplotu čokolády 😀 .a tú ozdobu si ako prosím ťa robila? 🙂

baby čo ste cukrárky,neviete mi povedať,keď sa zdobí torta tým bielkovým snehom,tak sa dáva priamo na korpus či najprv treba tortu krémom potrieť? 🙂

ďakujem vám...aj za všetky laiky 🙂 🙂