Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katmi
30. jan 2012

@jitta a este som zabudla - mne sa ten potah z nahriatych cukrikov nepodaril.. mala som zly recept.. prilis mnoho cukru.. trhal sa mi, bol trusivy..proste otras.. teraz som konecne nasla recept,ktory je naozaj super 🙂

katmi
30. jan 2012

tak dievcata,takto vyzera potah z marshmallow - original, nieje prifarbovany nicim... uz iba tie pismenka trosku cervenou a ten kvietok... 🙂 tato je naozaj uplne obycajna,lebo bola robena velmi na rychlo 🙂

reruna
30. jan 2012

@katmi to je zajímavý recept, to určitě vyzkouším...

mizulienka
30. jan 2012

@anibas odpadavam z tych toriet a chyta ma depka, ze ja take nikdy nevytvorim 😒 😕

jakelina
30. jan 2012

@lifinka bílková poleva ti nic neudělá, já jsem s ní zdobila celý dort a drželo to dobře.

jakelina
30. jan 2012

@mizulienka taky jsem se dívala, mají to fakt nádherné. Některé až berou dech.

katmi
30. jan 2012

@reruna len upozornujem, ze na tortu cca priemeru 21cm treba dat dvojitu davku... ja som robila este jednu hmotu, lebo mi bolo malo.. 🙂

jakelina
30. jan 2012

@katmi budu dělat dort za týden, tak to zkusím. Dáváš tam i aroma???Třeba mandlové???

katmi
30. jan 2012

@jakelina ano, dala som trosku mandlovej aromy.. 🙂

abriela
30. jan 2012

@artepf @daducha @lusil @mizulienka Obdoba toho kremu je na TOM ako obmeny falosny parizsky krem. V svojej prvej torte som robila - obmenu falosneho parizskeho kremu z TOM s nutelou a ludia si ho chvalili. Sla tam cera aj maslo, aj ked som ho dala menej, pretoze som pridala nutelu.

cestovatelkaandrea
30. jan 2012

Ahojte, nechce sa mi to hladat v celej teme ale viem ze ste urcite o tom pisali.
Poradite nejaku dobru tvarohovu plnku s ovocim do tort? Kamaratka nechce robit do torty klasicke kremove plnky a rada by vedela nejaky dobry odskusany recept. Dakujem

anibas
30. jan 2012

@cestovatelkaandrea písali - písali - opakovanie je matkou múdrosti 😀 😀 😀 😀 😀
500 g mäkkého tvarohu z Lidla zn. Pilos vo vedierku
1 smot. puding Dr. Oetker uvarený v 250 ml mlieka - vychladnutý zmiešať s tvarohom
2-3 vanilkový cukor
kryš. cukor podľa chuti
1 želatína za studena Dr. Oetker - rozmiešať v 100 ml komp. šťavy a hneď vmiešať do tvarohu
vystačí 2x na korpus cca 25 cm, netreba maslové mantinely, ovocie dávam - jahody,mandarinky resp.broskyne
váha takejto potiahnutej torty cca 3 kg 😉 😉

cestovatelkaandrea
30. jan 2012

@anibas dakujem, sprostredkujem 😉

jakelina
30. jan 2012

@anibas jak vypadá ten tvaroh vo vedierku. U nás je jenom v krabičkách po 250 gramech. 😲 Ale je výborný, kupuju ho, ten tučný a je krásně hladký.

lifinka
30. jan 2012

@jakelina super, díky Ti 🙂 a když budu dělat tečky po stranách bokách dortu přilepí se automaticky, že, ten cukr na hmotu je ok.

katmi
30. jan 2012

@cestovatelkaandrea ja robievam len 500g tvaroh, 250g maslo, vanilkovy cukor + praskovy podla chuti..

jakelina
30. jan 2012

@lifinka jo jo, krásně se to lepí. Jenom se to z boku trochu hůř zdobí, než nahoře.

bodka13
30. jan 2012

@katmi kukuričný škrob mám chápať ako solamyl alebo maizénu,či mám hľadať niečo iné v obchode
....chcem skúsiť tú poťahovku čo si dala ( http://varecha.pravda.sk/recepty/marshmallow-po... )
..ďakujem za odpoveď 🙂

anibas
30. jan 2012
jakelina
30. jan 2012

@anibas no to jsem nenašla. Zrovna dnes jsem byla v Lidlu a prolezla jsem to tam a nikde nic. Máme v Opavě dva a ani v jednom to nemají. 😝

jakelina
30. jan 2012

@anibas a děkuju. 😉

reruna
30. jan 2012

@jakelina u nás to taky nemají, možná to je jen na Slovensku, jako třeba to kaštanové pyré, nebo to mascarpone, to už je ted i u nás, tak třeba sem dorazí i tenhle tvaroh

reruna
30. jan 2012

@bodka13 kukuřičný škrob je maizena, solamyl je bramborový škrob

katmi
30. jan 2012

@bodka13 Maizena,Gustin = kukuricny skrob. Solamyl je zemiakovy skrob 😉 ale ja som ho tam nedala,lebo som zabudla 😀 a bolo to v pohode aj tak.. ten skrob sa tam podla mna dava preto,aby sa to tak nelepilo... 🙂

anibas
30. jan 2012

@jakelina
@reruna to vážne nemajú ???? 😨 😨

anibas
30. jan 2012

@reruna
@jakelina veď tam je písané po česky !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅

anibas
30. jan 2012

joooooj - keby sa mi chcelo tak - jak sa mi nechce 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒

reruna
30. jan 2012

@anibas to je dobré, že... já se tu po něm už dívala mockrát

anibas
30. jan 2012

@reruna Vierka a Kaufland máte ? tam je dobrý tento - majú rozne % tuku

bodka13
30. jan 2012

@katmi ďakujem 🙂 ...keď mám formu 26 cm tak musím dať viac tých cukríkov a cukru 😕