Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. feb 2012

@lawli a může se zeptat kolik se tam dává toho tuku na jednu čokoládu?? Děkuju. Já s čokoládou nejsem kamarád 😝 😀 😝

yamahafazer
19. feb 2012

@lawli perfektne,ale vidis ako si sa vynasla to je super napad odtlacit tam vzory sikula si 😉 a ako si to mala nahrubo?ja som raz skusila s cokoladou a mne sa to topilo ked som sa jej len dotkla len nervy som mala a asi som to mala moc natenko a ja som ju dala aj do chladnicky z tuhnut a ako som ju vytiahla len sa to topilo ako mala som tiez coko z lidla,ale mozno som dala aj moc cery asi ma byt viacej cokolady

yamahafazer
19. feb 2012

@jakelina to sme dve 🙂 ani ja som snou neni kamoska ,ale strasne mam rada cokoladove torty ,ale akosi ma len rozculuje ta cokolada zatial tu coko hmotu v pohode,ale cisto cokoladu na to mam nervy

mia1111
19. feb 2012

@lawli - dík, môžeš prosím hodiť ten recept od Danky? Nech vieme presný pomer 😉

mia1111
19. feb 2012

@dajna11 - krásne sa Ti vydarila 😵 - polievala si čokoládou zmiešanou so smotanou na šľahanie?

ootaznik
19. feb 2012

maminy, neviete mi poradit nejaku dobru cukrarku v KE, ktora nerobi margarinove plnky, ale take chutne domace a zaroven ktora ma zmysel pre detail a vedela by mi dokonale urobit tortu s figurkami mc queen a burak/mater? hlavne o tie figurky mi ide. dakujem

miciatko
19. feb 2012

Babenky prosim nemate niekde postup na figurku korytnacku z marcipanu?????

dajna11
19. feb 2012

@mia1111 juj moja dakujem,toto bolo horor...najprv som urobila tú so smotanou ale na tej šlahačké ktorou bola torta potretá sa to ťahalo,šlahačka presakovala,no des....tak som to nechala stuhnuť,potom obyčajnou polevou potrela pierkom boky,aspon trochu sa to zlepšilo a potom zvyšnu polevu vyliala na tu už stuhnutú...a tá bola krásna,lesklá,rovná....i ked tie boky som si inak predstavovala....ale tak na buduce budem vedieť🙂

mia1111
19. feb 2012

@dajna11 super si sa vynašla 😉 . Ja som tak minule nevedela, čo na vrch čokoládovej torty, tak som tam nasypala len čokoládové lupienky a aspoň sa to dobre krájalo 😀 . Tak na vrchu je posledná vrstva tá so šľahačkou? Kráááásne sa leskne, vyzerá to fakt super 😉

bzucinka2
19. feb 2012

@reruna dakujem, tak si to napisem, kurnik a teraz hladat dozadu aky to bol recept, to tak dopadne, ked su popri mne deti a vyrusuju ma ☹

jakelina
19. feb 2012

@dajna11 je krásná, tak jsi si poradila a to je hlavní 😀

dajna11
19. feb 2012

@mia1111 nie,vrch je klasika čokoláda s olejom a troškou cery,...tá je prosto krásne lesklá,super steká,aj ked teda na krájanie je žžial horšia....,aj ja som mala na mysli všeličo,naspyať lupienky,boky s čokotransefrom a tak...ale páčila sa mi jedna foto z cukrárne,taká klasika,ale kde by som to ja tak dokázala poliať bez chyb!!!...no a ked som ju dokončovala tak tu už bol chalanisko čo jubral tak som nemala vela času,som tu hromžila 😀 😀 ..

mia1111
19. feb 2012

@dajna11 - tak to Ti verím, že si hromžila, ale na to, že si bola pod tlakom, si ju dokončila perfektne 😉 . Fakt krásne sa Ti vydarila, veeeeľmi sa mi páči, niekedy vyskúšam aj recept, podľa ktorého si ju robila, urobím takú mamine 🙂

dajna11
19. feb 2012

@mia1111 ach dakujem,aj ja som bola rada že sa tá poleva krásne rozliala po povrchu....nerada robím s čokoládou ked to má byť krásna čistá poleva....lebo to je už fakt umenie....a na zakázku to mám obavy.juj ale díky za pochvalu,aspon mi odlahlo 😀 😀

vecernicci
19. feb 2012

děvčata, tady na té stránce jsou odkazy na všechny možné stránky s dortíky, mrkněte 😉 http://www.cakes.cz/viewtopic.php?t=72

vecernicci
19. feb 2012

a mrkněte ne tohle, to nemá chybu 😵

https://www.youtube.com/watch?v=79vhYblqqQk
bzucinka2
19. feb 2012

neskutocne krasne, neviete aka zelatina je na to dobra,. alebo ako sa to presne robi?
http://www.tortyodmamy.sk/zelatinove-kvety-1

mia1111
19. feb 2012

@vecernicci - ďakuje za tip na stránku 😵 , som sa zaregistrovala a už aj idem kukať 😀 😵

mia1111
19. feb 2012

@bzucinka2 - tak to je fakt náááádherné 😵 😕 🙂

bzucinka2
19. feb 2012

@mia1111 aj mne sa velmi pacia, len ci treba nejaku speci zelatinu, aby to aj stuhlo?

vecernicci
19. feb 2012

@bzucinka2 já má mdoma od kámošky průmyslovou želatinu, její mamka dělala ve fotochemě, když se jí dá víc, je tuhá jak beton, z tý by to možná šlo 😉

mia1111
19. feb 2012

@bzucinka2 - asi špeci želatínu, keď píše sama tá babenka, že naše nejako nefungujú 😕 .

mia1111
19. feb 2012

@bzucinka2 - nejaká Jarmila Mo tam píše v diskusii, že fungovala prášková želatína Dr.Oetker. Pridala aj linky s návodmi 😉

rogerka
19. feb 2012

pre moju dori k piatkovym narodeninam

kocky, prosim vas, kolkatku drotiky davate na tie hviezdicky a kvetinky atd.? ja som asi moc tenke zobrala, to stredne srdiecko som musela podopriet spajdlou 😒

mia1111
19. feb 2012

@rogerka - ja som použila na hviezdičky (asi také veľké, ako tvoje srdiečka) drôtiky č.22, ale kľudne by som nabudúce dala aj č.20 😉 .

lawli
19. feb 2012

@jakelina @mia1111 na jednu čokoládu 200 g treba 100 g Cery ,ale keďže ja doma Ceru do ničoho nepoužívam ,tak som si kúpila 3 čokolády a do toho treba 300 g tuku ,ja som kúpila iba jednu Ceru a stačilo to 😉

@yamahafazer Mala som to hrubé cca 3 mm ale možno i menej ... nemerala som 😀 Mne sa to netopilo ,keď som s tým robila ,iba keď som to chvíľku pridržala pri nalievani čoko na vrch torty ,tak vtedy mi tam ostali otlačky na rohoch , no to bolo asi spôsobené tou teplou čoko z druhej strany...tebe sa to možno topilo tým ,že si to mala v chladničke ,ja som to mala v komore cez noc a ráno som to dávala na tortu 🙂
Čo sa týka toho vzoru ,tak som sa síce vynašla ,ale to ryhovanie bolo moc plytké...nabudúce vymyslím niečo iné...teraz to bolo čo dom dal 😀 😝

A takto to u mňa ešte vyzera - priprava na ďalšie tortičky ,ale už marcipánové 😵 😵 😵

lifinka
19. feb 2012

@lawli , čoko také vyzkouším 🙂 teda, krásné přípravy...prosím tu Minnie zbal a pošly mi ji domů!!!!!Jak jsi ji robila?
@vecernicci ještě jsem tě nepochválila za romantický dort!!!Krásně jsi to vymyslela 😀

lawli
19. feb 2012

@lifinka Vďaka , inak ta čokoláda je aj dobrá ,ja moc čokoládu nemusím ,ale z tejto som si mlsla 😝 😀 😀 😀
Minnie som si vygooglila ,vytlačila ,vystrihla všetky časti zvlášť a potom som sa už iba hrala so skalpelom 😉

mima1311
19. feb 2012

@lawli super napad s tou cokoskou , hned zajtra by som chcela vyskusat , len ty si mala formu 6 stranovu , ako by sa to robilo na okruhlej ? alebo v tvare knihy ? to by uz asi skor islo ....a tie kraje ked si ku sebe prikladala , priliehali ti presne , ci si to este niecim zahladila k sebe ?
a pod tou coko si mala krem ? drzala ta coko ku tonu iba prilozena ? ci sa to este dajak specialne uchytilo ...to je otazok , ze ? 😀

lussy23
19. feb 2012

@mailli krásnučké @mariann2 krásna @vladka1 perfektná tortička @abriela krásna tortička @daducha nádherné dielka @vecernicci suprová torta @artepf parádna torta @ladydia nádherná a dokonalé kvety
@lawli krásne to je
@daducha nádherná
@dajna11 krásna