Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
24. feb 2012

@mizulienka to pocujem prvy krat 😅 ja robim ffurt slahackove a s jednej davky som asi ani raz este nerobila vzdy slaham viac naraz , uz som slahala aj 5slahaciek naraz a nic sa nestalo

mizulienka
24. feb 2012

@pristela super, dakujem

lussy23
24. feb 2012

@janula.h krásne tortičky @jakelina nádherná @mizulienka krásnučká tortička @larah nádhená torta i postavičky
@mariann2 - krásne auto
@lawli krásna

lifinka
24. feb 2012

@mizulienka jééé ten Micky mouse se Ti vydařil 😵 a dort krásný červený, pěkné dílko 🙂 🙂 🙂 a ten ksichtík, se ti moc povedl, takový bych potřebovala na tu Minnie 😕 😵

lussy23
24. feb 2012

@lamps krásna

katy1979
24. feb 2012

@mizulienka tiez slaham naraz aj 5-6 slahaciek a zatial sa nikdy nic nestalo.
no este ze si si to vsimla a nie az keby prisli pre tortu. to by potom len bol stres. ale aj ked opravovana tak aj tak krasna

simasa
24. feb 2012

Pridavam dnesnu a medzi nami kamoskami ju okomentujem: "jedna cokoladova svina" 😝 😀

mizulienka
24. feb 2012

@simasa jeej ta je nadherna, to siako robila??? ten vrch a aka je rovna, perfektna je.

jitta
24. feb 2012

Přidávám svůj třetí potahovanej dort, druhej z hmoty ze suš. mléka. Boky mi teda nešli uhladit a trochu se mi to tam roztrhlo, tak tam je maskovací pruh s motýlkama 😉

lifinka
24. feb 2012

@simasa tedaa, krásná, a ta pivoňka či to je teda a to je potah nebo poleva na polevu se mi to zdá až moc dokonalééé 😀 pokud je tak jsi machr!

lifinka
24. feb 2012

@simasa až teď jsem si všimla 2. obrázku, to není poleva, je to nějak ohlé do středu, že ten okraj boků.

simasa
24. feb 2012

@mizulienka Luci, uz som vedela, ze sa mi to nepodari vsetko zarovnat - ako s potahovkou, tak som si rovno vyrezala pas hmoty na bok a pricapla a kruh navrch a pricapla a bolo. Len sa mi to nedalo pekne do rovna vyvalkat - stale mi tam zostavali tie ciary od valceka a so zehlickou vobec, ta sa na to lepila ako besna 😝

simasa
24. feb 2012

@lifinka Dakujem, nie je to ohnute - tak ako som pisala vyssie. Ten ornament, to je zvlast urobene vo formicke a prilepene na vrch. A je to doma urobena cokohmota - z cokolady a kukuricneho sirupu.

lawli
24. feb 2012

@njonja Ďakujem za pochvalu .....spájala som to klasika bielym MMF 😉

jakelina
24. feb 2012

@jitta hezky se ti povedl 😉

jitta
24. feb 2012

@jakelina děkuju, no dortařka ze mně nebude, ale tak rodina si myslím, to ocení - moji snahu 🙂 🙂

lucava
24. feb 2012

ahojte..poradte mi..dostala som poťahovaciu hmotu smartflex velvet.je dosť tvrdá a tak ma zaujíma ako ju vypracovať do mäkka a ako ju farbiť,mám gelové farby. 🙂

lawli
24. feb 2012

Dnešná práca.....a môžeme víkendovať - oslavovať 😀 😀 😀

jakelina
24. feb 2012

@lucava dej na chvilku do mikrovlnky a barvi kousek hmoty propracuj, dej tam párátkem trochu barvi a hňácej jako těsto, ale nejlíp v rukavicích, když to bude světlé, přidávej.

simasa
24. feb 2012

@mizulienka Ale je krasna ta toricka. A to Ti primrzol k chladnicke ten potah, ci ako je to mozne, ze zliezol? Niekedy je fakt den D... Tiez ho dnes mam, tak neviem, ci mam vobec dalsiu tortu zacinat, alebo to necham az na zajtra. Ale co ak zajtra bude este horsi? 😝 😀 😀 😀 Tak hadam idem aspon krem spachat...

simasa
24. feb 2012

@lucava Treba si len oddelit potrebne mnozstvo a rukami miesit a miesit - ono to zmakne. A farbu po troske do toho pridavat (napr na spic noza) a zasa miesit a podla potreby znova pridat, az sa dosiahne ziadany odtien.

njonja
24. feb 2012

Kocky!!!! potrebujem surne hned poradit.

Robim jednu tortu a rave som ju potiahla MMF a ten mi uz pocas potahovania strasne natiahol vodu! Je cely vlhky. myslite, ze ked to ozdobim a dam do chladnicky, ze sa ta ako-tak zastavi a vydrzi do zajtra alebo musim robit novu tortu???

simasa
24. feb 2012

@njonja A aky mas pod tym krem?

njonja
24. feb 2012

@simasa Ako vzdy cokoladovy s maslom, ale pokvapkavala som tortu prvy raz stavou, aby nebola taka sucha, neviem, cti to nie je tym...

simasa
24. feb 2012

@njonja Ja sice s mmf nerobim, ale oni platia asi rovnake pravidla pre tie hmoty. A ten krem je pudingovy? A keby si len strhla potah, dala kruh potahovky hore a boky obsypala orechami alebo postruhanou cokoladou? Skoda zahadzovat tortu, kvoli potahovke...

njonja
24. feb 2012

@simasa hodila som ju do ladnicky a zastavilo sa to na chvilu. Asi to risknem a zajtra im ju dam tesne pred servirovanim..asi ma porazi! Este ze mam tu oslavu organizovat ja, a mozem si to ustrazit. Inac by sa im sai roztiekla!

simasa
24. feb 2012

@njonja Tak snad to prezije, drzim palce.

pristela
24. feb 2012

@njonja nechapem , pokropenim korpusu to ale isto nebude , ja robim aj puncove a tie su inak mokré no na potah to nema ziaden vplyv

miciatko
24. feb 2012

babenky moja prave dokoncena , dufam ze sa bude pacit, dakujem dievcatam za radu o jazierku

miciatko
24. feb 2012

@njonja nestras ma , tato korytnackova je puncova, vcera som ju poliala riadne a dnes obmazala maslovym kremom a potiahla, ale uz som robila puncovu a nic sa jej nestalo, tak pokropenim korpusu by to nemalo byt