Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
25. feb 2012

@bzucinka2 môžeš 😅 😅 😅 😅

lussy23
25. feb 2012

@ikula2 nádherné tortičky
@zunajda krásna lienka aj ostatné torty. Tá s drakom je božská
@alenv krásne tortičky. waw a tá jedna je úplne ako živá! je nádherná. @artepf nádherné @vlada111 nádherná sovička @lusil2005 tie kvety sú neskutočné. nádhera @gagarinka krásna @mizulienka krásna tortička aj Miško @adka_praha krásnučká

lussy23
25. feb 2012

@zunajda - tie postavičky sú modelované? waw sú perfektné

79zuzana
25. feb 2012

nadherne torticky ste popridavali. Ja dam maju dnesnu, ale najprv musim zistit ako ju vytiahnem z mobilu, kedze fotak si moj muz dnes vzal na rugby a ja som tu maturovala s mobilom. Chcem sa vas este spytat. Mozem zamrazit karamelovy krem - salkovy karamel a maslo- pretoze mi ho zostalo celkom dost a nemam ho teraz kde pouzit. Robila som 6 druhov kolacikov na objednavku a zostalo mi ich dost vela aj doma, tak nechcem piect este nejaku roladu len aby som ho nevyhodila. Myslite, ze po rozmrazeni ho budem moct normalne pouzit? Napriklad tak o tyzden. By som ho pouzila len pre nas, ale nech naprv pojeme to co nam pozostavalo. Diky 🙂

anibas
25. feb 2012

@mima595 musíš vyskúšať ktorá lepšia verzia 😉 😉

mia1111
25. feb 2012

babulky, prosím vás, robila som čokoládový krém - recept, čo dávala mizulienka. Krém je chuťovo super, ale robila som zo z čokolády Lidl, tej na varenie, a sú v ňom také nerozpustené zrniečka čokolády... Dá sa to ešte nejako opraviť, aby tam tie zrnká neboli, alebo naostro ho budem robiť radšej z inej čokolády... akú odporúčate okrem tejto? Ďakujem za každý tip 😉

anibas
25. feb 2012

posledná tortička odišla 🙂 🙂 🙂

anibas
25. feb 2012

@mia1111 ja ich mám tiež - povedz klientom, že krém je straciatela 😉 😉 😉

zunajda
25. feb 2012

@ikula2 ďakujem! Niektoré postavičky modelujem ale keď sa poniektorí zbadajú dva dni pred oslavou, nezostáva mi nič iné, len si pomôcť aj tými z obchodu. 🙂

lussy23
25. feb 2012

@anibas krásne torty

vlada111
25. feb 2012

@mariann2 ja ten počet tort u teba nikdy nechápem 😉

vlada111
25. feb 2012

@yamahafazer uf, riadna makačina. Tie hnedé listy vyzerajú super 🙂

mia1111
25. feb 2012

@anibas kráááásne tortičky, keď vidím tú so znakom Arsenal, tak mi až žalúdok stíska 😕 😕 😕 😅 . Krásne a dokonalé, ako vždy... 😉

vlada111
25. feb 2012

@eliska22 keď nebudú, tak sú nenormálni 😀

vlada111
25. feb 2012

@anibas Sabi krásne tortičky.

lifinka
25. feb 2012

mě asi klepne, můžete mi říci, proč mi nejde ušlehat pitomá šlehačka? prostě už se to rýsuje, ale zbytek ne a nééé se vyšlehat....mám den blbec, 😔

zunajda
25. feb 2012

Všetkým Vám ďakujem, ani neviete ako to človeku dobre padne, keď ho pochvália. Inak niesom vyučená cukrárka, ale asi ako väčšina, pečie popri materskej alebo rodičovskej.

lifinka
25. feb 2012

@yamahafazer to jsi jako dneska zvládla???? no já padááám, já se tady crcám s dortem od 14h, korpusy chladnou, krém nejde pribiňákový, to jsem teprve u šlehačky, která nejde vyšlehat???ach jo...asi nemám dneska slinu 😅

yamahafazer
25. feb 2012

@lifinka ja som ich mala ,ale vcera vsetky naplnene tie sladke iba muffiny som rano piekla a zdobila a ostatne sladke som zdobila len a slane som akurat robila komplet .Ja uz som od 5 od rana tie muffiny piekla 🙂

bzucinka2
25. feb 2012

@lamps vdaka 😉

jakelina
25. feb 2012

@lifinka měla jsi ji v lednici??

jakelina
25. feb 2012

@79zuzana krém zamraž a pak nechej rozmrznout v lednici.

lucula73
25. feb 2012

@mia1111 ja som ho včera robila do dnešnej torty,už asi 6 x tento rok a nikdy som tam nemala kusočky.....hm...neviem prečo.....na pomalom ohni to rozpúšťam a dávam aj tú platňu pod hrniec a ak sa začne variť,tak ešte varím tých 5-7 min......možeš aj inú čokinu,ale z tejto sa mi zdá chuťovo naj naj 🙂

yamahafazer
25. feb 2012

@lifinka kebyze ich mam dneska vsetky aj piect aj plnit tak to nestiham to ked mam tak vela vzdy plnim den dopredu a na druhy den zdobim

dm1
25. feb 2012

pridavam svoje tohtotyzdnove. Kitty som nakoniec nemohla pouzit tu co som robila na stretku lebo ju mm vykotil do snehu ked ju bral z auta 😝

pristela
25. feb 2012

@lifinka a nemas to nahodou trvanlivu slahacku ? ta niekedy nejde vobec vyslahat 😠

holky neskutocne kraaaaaaaaaaaaaaasne torty!!!!!

dm1
25. feb 2012

@zanet2009 jasne 2kg na tortu je bohato ak to nie je nejaka obr torta. Farbi sa dobre ale ja skusenost s tymi praskovymi z drogerky nemam farbim gelovkami s tymi to ide super.

lifinka
25. feb 2012

@jakelina jedna byla vytažená od odpoledne a druhá v lednici 😅 je to tím? teď mám dvě vytažené z lednice jsou poslednííí, takže co? dát do robotu? a na nejvyšší nebo nejnižžší mám jen dvě rychlosti

lifinka
25. feb 2012

@pristela není trvanlivá obyč na šlehání globus

mia1111
25. feb 2012

@lucula73 - ja túto čokinu používam skoro do všetkého, aj parížsky z nej robievam, a tiež som sa dávnejšie čudovala, o akých kúskoch to baby hovoria, ale už viem ☹ . No skúsim dať nie čoko na varenie, ale 60%nú, čo sem-tam používam na pečenie, ona je klasika na jedenie, ale osvedčila sa mi aj do korpusov...