Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuziq
28. feb 2012

@lifinka ja mam ciernu modelovaciu hmotu Barbara top decor, na malicke veci sa da, ale je strasne taka tahava, lepkava, uplne sa topi pod rukami, potahovat s nou by som si nevedela predstavit, nedala sa mi poriadne rozvalkat koli tomu lepeniu a tahaniu.. mozno ale trebalo pridat viac cukru, neskusala som, lebo som potrebovala len malicke detaily 😕

http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode...

gumkacka1
28. feb 2012

babulky, z ktorej stranky si objednavate tu silikonovu formicku spiaceho babatka? ja som hladala, ale nikde sa mi ho nepodarilo najst. dakujem 🙂

bianca
28. feb 2012

@gumkacka1 Kamka ho ma za vybornu cenu

zlatat
28. feb 2012

@mrka2 😀 😀 😀 ďakujeeeem

zlatat
28. feb 2012
gumkacka1
28. feb 2012

@zlatat no tam som nasla az tri, len ja hladam take to hole babatko schulene na brusku a to som tam nenasla

gumkacka1
28. feb 2012

@bianca jeeej, dakujem, konecne som ho nasla. 😉

bianca
28. feb 2012

@gumkacka1 nemas zaco.Ja mam prehlad totiz lebo ho velmi chcem akurat peniaze zatial nevychadzaju

pristela
28. feb 2012

@bianca ja zas chcem strasne stencil a zilkovace ☹ aaach ☹

daniz
28. feb 2012

@lusil2005 ,
@zlatat nádherné. Ja som robila jazmín a alstromériu, no vydarili sa mi na 1*******. Každý, že aké krásne kvety mám vo váze. 😀 😀

pristela
28. feb 2012

@dm1 Dani prosim ťa tu napolitanku na tomasa mam aj niecim potriet abo staci len obalit v potahovke ? vsak som na teba nejak moc nehladela 😀 😀

bianca
28. feb 2012

@pristela ja babanko a orchard lace Flower.Verim ze raz 🙂

daniz
28. feb 2012

@zlatat a všetko najlepšie k meinám 😵 😵 😵 😵

marci2305
28. feb 2012

Babulky, nemáte niekto uložené dvojsrdce vo fialovej farbe pre ženu? Akosi sa mi nedarí nič pekné nájsť. Chcem to pre jednu pani, ktorá chce aspoň nejaký obrázok ako bude vyzerať. Ďakujem.

zuzkat1
28. feb 2012

@pristela
@miciatko
@alenv ja tiez mliecny som robila..a musela som vela cukru podsypat lebo sa to lepilo... bol dobry aj sa s nim dobre robilo,len som musela teda riadne podsypat aj posypat aby sa dal vyvalkat....... skusim to s tym stetcom pooprasovat... to mi nenapadlo...no najblizsie budem piect aj tak asi az v aprili kedze ja len rodine peciem, len ked tu pozeram tie vase torty tak moja bola taka matna - kvoli tomu ze vela cukru mi tam ostalo...dakujem

zuzkat1
28. feb 2012

inak baby gitaru ste uz robili? urcite ano - tak mi napadlo nemate nejaku fotku?🙂 ako inspiraciu... vyberam si same jednoduche veci ako vidite...ak sa odhodlam tak gitara bude moja druha torta🙂

jakelina
28. feb 2012

@zuzkat1 http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=169&... na dortománii jsem zrovna jednu viděla.

zuzkat1
28. feb 2012

@jakelina tak moja taka pekna nebude🙂 a asi sa popozeram po nejakej inej, lebo torta bude pre mm a on ma rad elektricku gitaru...ale mam pocit ze ak este uvidim par obrazkov tak sa asi vzdam toho napadu - na to nemam asi...

eliska22
28. feb 2012

@zuzkat1 ja som robila gitaru minulý rok 😉 tu je foto 😉

eliska22
28. feb 2012

@zuzkat1 teraz čítam, že elektrickú, tak nič 😀

lusil2005
28. feb 2012

@pristela potri maslom alebo nutelou, inac sa ti na nu potahovka neprilepi.

jakelina
28. feb 2012

@lusil2005 ještě se obdivuju po druhé té želvě, ty jsi natřela celý krunýř hnědou a pak jsi bílou malovala ty čáry?? Nebo jak jsi to udělala?? Děkuju.

zlatat
28. feb 2012

@daniz ďakujem

zuzkat1
28. feb 2012

@eliska22 krasna🙂 to je jedno, aj akusticka je dobra na inspiraciu🙂

mamina1978
28. feb 2012

Ahojte dievcata, tak bola som tyzden v Bratislave a vy ste tu popisali taaaaak vela, pokusim sa vas teraz docitat
a olajkovat.
Pridavam aj moju dalsiu torticku, ktoru som robila pre moju neterku Nelku, ktora sa nedavno 10.2. 2012 😵 narodila mojej sestre. Konecne dievcatko v rodine 🙂 ,taaaak sme sa tesili, ale ma aj pichlo trosku u srdiecka,aj ja som si tak velmi priala taku princeznicku...... 😔
No aspon sa mozem vytesovat , ze mam pre koho piect dievcenske torticky ako Kitty & CO 😀 😉

zlatat
28. feb 2012

holky, vraj táto hota je perfektná na kvietky: http://www.cukrarskepotreby.eu/predaj/1882/Sati...
ja som ju ešte nevyskúšala, no chystám sa, keď miniem Sugar flower pastu, čo mám doma.
NO kamoška z nej robila kvietky a moc si pochvaľovala

zlatat
28. feb 2012

@mamina1978 nie si sama, aj ja si moc prajem princezničku ä a aj moji chlapci veľmi túžia po bračekovi ) - len žiaľ, asi nám to súdené nie je ☹ Inak tortička je krásna, jemnučká, také mám veľmi rada

lifinka
28. feb 2012

@zuziq díky, uvidím, už jsem to objednala....

vera_vila
28. feb 2012

@makinka2 pokud se ti podařilo sehnat práškovou černou, tak by neměl být problém, jinak ač smícháním všech barev by měla černá vzniknout, tak nevznikne, je z ní hnusná tmavá hnědá... živočišné uhlí jsem nezkoušela, mám teď koupenou práškovou z drogerii a budu ji zkouše příští týden, tak uvidím... Takže s černou fakt víc neporadím...