Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

enya00
7. mar 2012

@miciatko tak sa mi to lepi 🙂 som sa sekla..ale strasne,neda sa mi stym nic spravit ☹

miciatko
7. mar 2012

@enya00 pridaj este cukor ked sa ti to lepi , ked si umyvala tie cukriky niekedy tam zostane viac vody a mozno preto si to pyta viac cukru , skus pridat cukor

enya00
7. mar 2012

@miciatko ok vyskusam dakujem 🙂

maca77
7. mar 2012

ahojte
vy píšete toľko akoby ste ani nepiekli 😀 😀

tak ja som teraz prebehla tie súťažné torty... ja neviem ale veru takúto víťaznú tortu by som netipovala 😕 😕 veď tam je kopec krajších tort .... @anibas tá tvoja patrila určite k favoritom súťaže a tiež kopec ostatných .... no asi to fakt treba brať tak že nie je dôležité vyhrať ale zúčastniť sa 😒

@ajka82 pridaj do fialovej wiltonky trošku ružovej .. bude krajšia 😉

miciatko
7. mar 2012

@enya00 ak mas ceru potri si ruky cerou

enya00
7. mar 2012

@miciatko potieram no ono bmi to vobec nedrzi :(

miciatko
7. mar 2012

@enya00 tak co sa ti robi drobi to, alebo lepi na ruky??? a je to MMF z prvej strany ano???

enya00
7. mar 2012

lepi na ruky a ked to chcem vyvalkat tak sa mi to prilepi o dosku a cele rozpadne..co je to z pravej strany ja som amater 😀

jakelina
7. mar 2012

@enya00 ona je lepší, když se odleží. Nech ji v sáčku a pak uvidíš, že to půjde super.

ladydia
7. mar 2012

@pristela nad tym cheerios som aj ja rozmyslala, hned ma to napadlo ako som zbadala krabicu, u nas by sa to vsak zjedlo skor ako by som pripravila hmotu 😀 😀 😀

mamina1978
7. mar 2012

Mam pre vas jeden napad ako ozdobit zajacikov z formicky na pecenie. Prave dnes rano mi mm doniesol z nasej najoblubenejsej cukrarne tychto roztomilych a veeelmi chutnych zajacikov 😵 🙂
Musela som tychto troch zachranit , aby som ich mohla potom aspon odfotit ako inspiraciu.
Cesto je velmi podobne ako na muffiny ,su obliaty riedsou bielou cokoladou. Ocka, uska , nostek a fuziky su zdobene mliecnou cokoladou a na spodku akoby travicka je na zeleno zafarbeny kokos.
Inak zafarbeny kokos robim aj ja casto..staci len kvapka potravinarskej farby, ale naozaj len malicko a kokos je zafarbeny na akukolvek farbu.
Tak , a tu su ti chutnucky...... 😵 😵 😵

miciatko
7. mar 2012

@enya00 nie z pravej , ale z prvej strany, je to hmota s cukrikov ano??, ak sa ti lepi tak tam mas malo cukru, urob to takto odtrhni si kusok hmoty a pridaj do nej cukor, uvidis ci sa to meni

ladydia
7. mar 2012

@anibas je to možne? ja som si bola ista vítazom a teraz toto? žiadna cokohmota 😠 to co sa porobilo...vraj europske pravidla 😲

pristela
7. mar 2012

holky ktore nieste na Fb a nevidite : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1881504... 😀 ja bych casopis kvoli tomu tiez nesla kupovat 😉 no a ta kabelka predsa tiez nebola oblievana ale coko hmota so sirupu, a tie kamila v diskusii pod pravidlami pisala ze moze byt aj coko mmf, jasne sa jej tam na to holky pýtali 🙄
ale co uz, aspon kazdy zabudol na chvilku na cenu vajíčok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ladydia
7. mar 2012

@enya00 ak sa lepi hmotak tak rpidavaj cukor a potieraj ruky cerou-stale kym s nou pracujes

enya00
7. mar 2012

@miciatko jaaj ano je to z cukrikov 🙂 uz som tam pridala tak vyzera to lepsie dakujem 😉

miciatko
7. mar 2012

@enya00 no vidis , super 😉

bianca
7. mar 2012

@enya00 zakladna otazka.Farbila si MMF ?

katulkaaaaaa
7. mar 2012

caute baby pridavam moje dve,pre meninovych Tomasov 🙂 spolu 3,5kg

katy1979
7. mar 2012

@katulkaaaaaa esteze pises ze to je pre tomasa ja by som inac zabudla ze moj muz ma meniny 😀

enya00
7. mar 2012

@bianca ano farbila-gélovými farbami

mizulienka
7. mar 2012

@katulkaaaaaa Kati SPOLU maju 3,5kg? wow ako dokazes 3D tortu urobit taku malicku? ja sa to fakt asi nikdy nenaucim...no dalsia vec je, ze nie len malu, ale ani 3D 😀 😀 😀
krasne su obidve 😉

jakelina
7. mar 2012

@enya00 tady ta hmota se špatně barví, musíš přidávat opatrně barvu, když jí dáš moc, tak se bude drobit a rozpadat. Jedině rozpusť pár bonbonů a opatrně přidej do té obarvené hmoty, ať se nespálíš a propracuj znova, aby to bylo zase vláčné a nerozpadalo se ti to.
Nejlíp se barví, když dáš k bonbonům barvu hned jak rozpouštíš v mikrovlnce a pak přidáváš cukr.

jakelina
7. mar 2012

@mizulienka vždyť jsi dělala pejska a jaký byl povedený 😉

mizulienka
7. mar 2012

@jakelina haha no tak ten urcite, chudatko, ani pes ani potkan 😀 😀

enya00
7. mar 2012

@jakelina ahaaa dakujem za rady 🙂 no a teraz som tam dala asi vela cukru 😒 to uz len troska vody na ruky vsak?ci?boze na co som sa to len dala 😀 ale velmi by som chcela spravit neterkam nieco pekne ☹

katulkaaaaaa
7. mar 2012

@mizulienka ja neviem ako luci ved ta vecsia je z 10vajec a ma len 2,5kg mensia je z 4 a ma kilo....a dakujem 😵

pristela
7. mar 2012

@katulkaaaaaa mojinko to ake cesto pecies, ze 10vajec+plnka +potah a 2,5kg 😕 😕 😕 oci mi vypadli 😕 ja mam z 10vajec 5-6kilove 😕 ale rybky su to kraaasne 😵 😵

ladydia
7. mar 2012

@enya00 MMF farbenie ,,nema v laske" tato hmota sa farbit da, ale len na jemne odtiene, cize ak jej tam vela pridas tak sa zacne drobit....zachranit to vsak mozu dalsie roztopene cukriky a vela trpezlivosti pri mieseni 😒

bianca
7. mar 2012

@enya00 a nedala si nahodou velmi vela farby?Mne sa vtedy MMF rozpadla a od vtedy ju nerobim