Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. mar 2012

@daducha přelož dovolenou 😀 😀 😀

mia114
12. mar 2012

holky, ake pouzivate stetce na malovanie?

vlada111
12. mar 2012

@adul67 noooo to už hej, krásne kvety 🙂

jakelina
12. mar 2012

@daducha já jsem z té rostlinné ještě nic nedělala, dá se v ní i rozpustit bílá čokoláda jako v živočišné a pak vyšlehat???

larah
12. mar 2012

@mia114 ja som malovala síce len raz a to štetcom z papiernictva , lebo ten čo som kupila v cukrarskych je tvrdý

vlada111
12. mar 2012

@lusil2005 ja len takúto jednoduchú

pristela
12. mar 2012

@mia114 ja normalne z papierníctva, zopar mam aj takych drahych z e shopov pre vytvarnikov, ale tie moc nemam rada, bo akurat tie pustaju najviac chlpy ci co to má 😠 😠

dm1
12. mar 2012

@anibas prave mi pisali ze tu kabelku na lezato ako bolo na obrazku a ze rozmer 40x30 😲

zlatat
12. mar 2012

čafte kočeny,

chcem sa vás spýtať, ako by ste rozložili korpusy na 4-poschodovú tortu? Neviem, ani koľko môže taká torta vážiť - tipujem aj 15-16 kg, môže byť? Ale jasné, závisí to od plniek aj od ovocia,...
Merala som svoju rúru a vopchá sa mi tam max. okrúha 36 cm priemer ... torta má pozostávať z okrúhlych korpusov a čo je horšie, tak nikde som také veľké formy, či ráfiky nenašla - max. 32 cm 😖

jakelina
12. mar 2012

@zlatat to je na houby, já jsem dělala hokejový puk a musela jsem péct každý plát zvlášť, protože měl 34 cm a tak velká forma není.

zlatat
12. mar 2012

@jakelina veď to, že nie sú formy - kruci, ale ako to spraviť ? Povedzme, keby som dala 32, 26, 20, 14 tak zase neviem ako by to vyzeralo, keď by z každej strany boli iba 3 cm rozdiel ... a to nehovorím, že tam mám dať vodopád z ľalijí 😖 Ako to bude vyzerať?

pristela
12. mar 2012

@zlatat fuuha , no bud das 37€ 😨 😨 😨 za formu alebo budes piect na plechoch a vykrajovat a spájať polku s polkou 😖

fodorka
12. mar 2012

ahojte kocky tak pridavam moju dnesnu puncovu kedze nas tato je velky fanusik 🙂 tak taka na zelanie

zlatat
12. mar 2012

á ešte jedna otázka, myslíte, že by mohla byť v každom poschodí tvarohovo-smotanová plnka a mascarpone? Udrží to? Nikdy som poschodovú s takýmito plnkami nerobila -a ak áno, tak spodná vždy bola pudingovo-maslová

zlatat
12. mar 2012

@pristela no do kelu -žiadna sláva - a čím spojiť tie polkruhy? ... a keby som si niekde dala vyrobiť ráfik s priemerom 36 cm ? Len neviem kde ☹

jakelina
12. mar 2012

@zlatat ten rozdíl by měl být alespoň pět a víc cm. Já jsem taky nadávala, jedli jsme odkrojky dva dny, pekla jsem čtyři plechy a těch vajec 😝 😝 Ale paní chtěla tři druhy korpusů, tak to byla piplačka.

jakelina
12. mar 2012

@zlatat myslíš 36 cm???

zlatat
12. mar 2012

@ajka82 jéjda, toto som prehliadla ... ja mám nastaviteľný, ale 16-30 cm ... si poklad, díkes. Ešte im zavolám, či tam nie je nejaký preklep, či sú tie rozmery skutočne také ... ale tá cena ... moje nervy

jakelina
12. mar 2012

@zlatat já kupuju ráfiky u jednoho pána a ten udělá cokoliv na přání, udělal mi i přesně na plech obdelník, když dělám na celý plech želatinový zákusek, tak to položím na piškot a naplním ovocem a zaleju želatinou a mám to krásně vysoké i u krajů. Ale je z čech, určitě ti to udělají i u vás podle požadavku.

zlatat
12. mar 2012

@jakelina áno, 36 cm ... len tie 4 cm sa mi vidí málo na to, že tam mám na bok dať vodopád z ľalijí - predsalen tie sú väčšie ako ruže

zlatat
12. mar 2012

@jakelina budem musieť aj ja niekoho takého zohnať - alebo dám úlohu mužovi, nech niečo vymyslí ... aj on má kadejaké kontakty, možno niekoho takého pozná ... lenže čo s tou rúrou, keď viac ako 36 cm tam nevopchám 😖

jakelina
12. mar 2012

@zlatat ty jsi takový machr na kvítka, dělala jsi už sněženky?? Já jsem si našla postup, ale nechce se mi kvůli tomu kupovat dvě plechové vykrajovačky za 150 korun. Uvažuju čím to nahradit. 😝

jakelina
12. mar 2012

@zlatat jedině to spodní patro udělat na plech a z každého vykrojit půlkruh a spojovat, aby jsi měla fakt obří kolo od vozu. 😀 😀

zlatat
12. mar 2012

@jakelina len mi ešte povedz, ako to budem plniť, keď chcú mascarpone krém? K7m to stuhne, tak mi to bude vytliezať z bokov 😒

pristela
12. mar 2012

@zlatat ja ked takto nadpajam tak bud spajam kremom co plnim alebo nespajam nicim , le prilozim a ono sa to nalepi na ten krem podtym a uz sa nepohne, ta mascarpone plnka udrzi , ked das vystuze do kazdeho poschodia tak nebude musiet drzat plnka.
pocuj a keby si nedavala tie poschodia na stred ale do jednej strany dozadu? neviem ci ma chapes, ale tak to dost casto robia tí americani, ze vzadu maju rozdiely uplne male a vpredu viac , tak im zostane viac miesta na kvety trebars a vypada to dobre

zlatat
12. mar 2012

@jakelina nerobila som ich ešte, ale čo keby si si spravila takú slzičku a v tej hrubšej časti s nožničkami prestrihla na 3 časti? A potom len kosticou stenčila a vytvarovala?

ajka82
12. mar 2012

@zlatat este mozno toto http://www.enizon.com/cukrarske-potreby/hliniko...
ale osobne neviem ake su klinikove formy

jakelina
12. mar 2012

@zlatat a nemůžeš dát dolů nějaký máslový???

jakelina
12. mar 2012

@zlatat no to jsem taky uvažovala, protože tři lístky žádná vykrajovačka nemá a takhle by to mohlo jít, děkuju.