Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
31. mar 2012

Veľmi ďakujem za páči sa mi k mojim posledným tortičkám. A tu je moja práve dokončená, ešte je teplá 😀

eliska22
31. mar 2012

@lamps tá je pekná, jemná......to si ako robila tie kvetinky? čokoládou ? 😕

lamps
31. mar 2012

@eliska22 ďakujem, áno kreslila som čokoládou na papier na pečenie a po vychladnutí som ich dala na tortu 😅

pristela
31. mar 2012

@lucula73 papier na pečenie a coko používam ina lidlacku 52% , traz som ale davala aj 100g horkej coko - u nas sa takato nepapa , niekto nam ju doniesol 😀 tak som jej takto zbavila 😅 a este som tam hodila bielu coko, take tie peniazky, bo holka nechcela moc horku tortošku + ceru .

@zlatat ano , ano presne ten isty postup 😅 jasne malinko ju musis dat zatuhnut aby nestiekla ked ten papier "postavís" inak cim dalej robim torty tak sa mi pacia viac čiste, aj čoko sa mi už viac paci cista nez s transferom 🤐

pristela
31. mar 2012

@jakelina gratulujem k novému dieťatku 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
31. mar 2012

@lamps tá farba je uplne uuuuuuuuužasnaaaaaaaaa - capucino 😅

lamps
31. mar 2012

@pristela ďakujem, si ma ukľudnila, môj synátor skonštatoval, že to je taká veľmi "ľudská farba" prikladal si ku zafarbenej hmote ruky a radil mi, aby som pridala ešte hnedú 😀 😀 😀 😀 😀. Mňa raz z neho rachne 😀

pristela
31. mar 2012

@lamps 😀 😀 mám podobné prípady doma 🙄 aj na bleska boli zas inteligentné pripomienky 🙄 a že deti sú vdacne na torty-nenárocne na detaily, neskumaju tak, nevidia chyby - moje deti sú asi nejaké pokazené 🙄 🙄
a mladému povedz, že keby sa ja postavim k tvojej torticke, tak tá je černoška 😀 😀 😀

lamps
31. mar 2012

@pristela no to sme na tom rovnako 😀 len ja neviem, či sa mám z toho tešiť alebo plakať nad mojím krutým osudom 😀. Inak ten tvoj starší by si asi rozumel s mojim najstarším, obaja pôsobia tak intelignetne 😅

ladydia
31. mar 2012

@lussy23 jaaaaaj 😀 som ta nepochopila, no co ked budu chciet v zime letnu plaz tak to bude tiež neaktuálne 🙂 co narobime

janulkamartinko
31. mar 2012

Ahojte,tak pozeram dnes sa to tu s tortickami rozbehlo 🙂 trosku prispejem aj ja 🙂

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@lussy23 děkuji, ano, postavička je ručně modelovaná 🙂 ale nelíbí se mi 😒

jakelina
31. mar 2012

😉 @janulkamartinko supet dortíky.

Já jsem si dnes koupila podložky do dřezu na otláčení do marcipánu, tak se raduju. Jedna za 25 korun. No nekup to 😀 😀

jakelina
31. mar 2012

@janulkamartinko chtěla jsem napsat super 😉

vecernicci
31. mar 2012

@lamps z toho si nic nedělej, já dělala hnědou ulitu na šneka a bylo mi řečeno, že vypadá jako h...o 😝 tak jsem ji udělala růžovou 😀 😀

pristela
31. mar 2012

@jakelina pomaly sa začínam zamýšlať kde to bývam 🙄 🙄 🙄 🙄

lamps
31. mar 2012

@vecernicci to sme teda dopadli, mať doma takýchto kritikov 😀 😀 😀

jakelina
31. mar 2012

@vecernicci a co srazík, jak to dopadlo. Vydržela jsi to s nervama 😀 😀 😀

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@janulkamartinko nádhern dortíčky, šikulka 🤐

vecernicci
31. mar 2012

@jakelina úplně v pohodě, děcka vykrajovaly jak o život, pak si to i ozdobily, my si daly vínko, fakt super 😉 a ještě jsem u toho stihla udělat kytičky na dortík 🙂 a na to, že tady bylo osm dětí a bordel jak v tanku, jsme se dobře bavili, tak právě manžovi houkli poplach, mají zásah slavný hasiči, děcka šly dolů k babičce, tak mám chvilku klidu 😉

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@eliska22 Děkuji moooc 🤐 🤐 🤐

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@vlada111 Moc děkuji za pochvalu 🤐 🤐 🤐

jakelina
31. mar 2012

@vecernicci tak ještě fotečky tvorby jsi nám mohla poslat. Moji kluci zdobí jenom tak aby se neřeklo, vždycky machrujou, jak to nic není a pak ozdobí dva perníky a zmiznou 😀 😀 😀

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@pristela Ten Blesk je perfektní 😵 už stačí jen jasednout a někam si vyjet 😀 tleskám 🙂

vecernicci
31. mar 2012

@jakelina oni si výtvory vzali domů, protože, co bych dělala s tolika perníkama, ale nejdýl u toho vydržely ty nejmenší, dvouletá holčina zdobila skoro hodinu, teda ona hlavně cucala z pytlíku tu polevu 😀

79zuzana
31. mar 2012

moja dnesna, posledna tento tyzden. Spodok bol 30 cm, cokoladovy korpus, parizsky krem, vrch 23 cm, orechovy korpus, karamelovy krem 🙂

mmaammiinnaa
31. mar 2012

@79zuzana Moc moc krásný 😵 😵 😵

79zuzana
31. mar 2012

@mmaammiinnaa dakujem 🙂 najprv to mala byt mala torticka pre dievca, potom ze okruhla 30 cm a potom som ich presvedcila, ze poschodova bude krajsia. No a cez tyzden mi este poslali mail, ze vlastne v ten den ma aj chlapec narodky, tak aby nebol ukrivdeny, tak aby to bolo trosku aj pre neho. To dievca hra na gitare a on na bubny, tak som to takto skombinovala. Ale tiez sa im to pacilo 🙂

dm1
31. mar 2012

@karaa jeeeej ta sa super podarila 🙂

kvojtanikova
31. mar 2012

babule ja sa tu snazim uz vyse tyzdna pridat foto torty, co som podla vasich rad robila svokre na narodky, a furt mi to nejde a nejde... Ta ikonka na pridavanie fotiek sa dookola kruti, vobec mi neukazuje moznost "nahrat foto", uz som aj pisala adminovi a nic neurobil. vam ako pozeram idu fotky normalne, ja to fakt nechapem. Torticku som mala s plnkou od @vecernicci - visnovou, a torsku som bola sklamana lebo mi korpus od toho visnoveho kvazi-zele navlhol, a ten zvysok kremu bol taky "vodovy", svokre a jej rodine ale chutilo, tak bolo ok. Mozno som daco urobila zle, akoze chut bola dobra, ale taka fakt" vodova", ako ked uvarite krupicovu kasu z vody namiesto z mlieka 😅 Tym nechcem povedat ze vecernicci pecie zle, chutilo to skoro ako puncovy kolac, takze istotne su ludia ktorym to chuti.