Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
3. apr 2012

@mizulienka všetko naj veľkej slečne Katuške :-*

jakelina
3. apr 2012

@mates22 raději nechci vědět, co tam vyvádí. 😀 😀 😀 Teď si tam našel brigádu v Kauflandu, tak tam na něj třeba narazíš u pokladny 😀 😀 😀

mamina1978
3. apr 2012

@jakelina moc, moc diky ...a aj za foto, je to pekne vidiet. 😵 😉

pristela
3. apr 2012

@mizulienka maslo 😀 ja zijem uz len na masle 😅

@bzucinka2 pockaj ako prepichnut ? asi si to nepochopila, tak ja to vystrihnem z kartonu a odfotim , to bude asi naj, bo fakt to hodne pomoze 😉
inak dostala som zase objednavku na toho isteho Bleska 🙄 na buduci tyzden -sobota, len mi ted volal bracho, ze po velkej noci v stredu pride a vezme ma na výletos k nim na penzion aj s detvakmi 😀 😀 😀 až bobky som z toho dostala 😀 no a vcul neviem kedy je velka noc a ta streda 😀 😀 😀 to asi vychadza na tu sobotu co ma byt Blesk 😕 😕 musim draheho popýtať 😕

mariann2
3. apr 2012

moja dnešná 🙂

jakelina
3. apr 2012

@mariann2 perfiš 😉

pristela
3. apr 2012

@ladydia jeeemine tie su uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuzasneeeeeeeeeeeeee , sanka mi padla , zuby vypadli, oči oškulaveli 😕 😕 páni , toto keby dokážem tzak som majster 😕 teda ale hoodne tazko to vypadá 😕 skoda, ze u mna chce kazdy vsetko realisticke 🙄 mooooooooooooooooc dakujem , si pis ze pomoze, velmi !!!! velebím a bozkávam pôdu po ktorej chodíš , žena jedna 😵 😵 😵 😵

jakelina
3. apr 2012

@mizulienka Kačence krásné narozeninky 😉

lifinka
3. apr 2012

ahojky holky, prosím vás, která máte uložené dorty s Hallo Kity a Méďi Phooha, prosím o inspiraci, díky moc 😉

bzucinka2
3. apr 2012

@jakelina aj tak su suprove 🙂

bzucinka2
3. apr 2012

@pristela dakujem to bude asi lepsie, lebo ja som pochopila ze das dole karton a ten podopries spajdlami zdola 🙂

vecernicci
3. apr 2012

@mamina1978 máš tam moc vody, přidej stejný poměr mléka a cukru dokud nebude ok 😉

katrin21
3. apr 2012

Ahojte baby, davno som tu nebola...
chcem urobit ocinovi tortu na 70tku.. nieco v tomto style , ako na fotke.. korpus urobim ako plat na plechu a predelim na polovicu, ale to bude asi este maloo a nizke... asi až dva nie? alebo este každy rozkrojim na polovicku, nech je viac plnkovy, že? tym padom budu 3 vrtsvy plnky.. ale mnozstvo by som na to asi potrebovala plnky? rozmyslam robit slahackovo cokoladovu - ako parižsky krem.....

pristela
3. apr 2012

@bzucinka2 neeee, ja to odfotim , len musim vyrezat podlozku , ale naskor musim usit zopar pipiniek 😝

katrin21
3. apr 2012

fotka, len teda v panskom style

mamina1978
3. apr 2012

@vecernicci Prave pred pol hodinou mi priviezli susedia z polska susene mlieko ,lebo uz som to predosle z ciech minula na nepodarky.A baby vytesujeeeeem sa moja prva ruzicka z mliecneho marzipanu drziiiiii 😎 😀 chodim ju pozerat kazde dve minuty a ona stojiiii 😉 Dakujem ti vecernicci, ten recept je super,len ja som urobila pokazde asi priliz riedku hmotu, a ked som to zahustovala cukrom, bolo to prilis sladke alebo zacalo mi to praskat. Davam foto ..... joj, ale asi budem musiet pockat s modelovanim az po velkej noci , lebo teraz musim balit .No mozem ist stastna na dovcuuuu!!!! A po nej budem robit uz konecne kvety! 😠 Uz aby sme boli zase doma 😀 😀 😀 😀 😀 😉

jakelina
3. apr 2012

@mamina1978 věřím, že máš radost 😉

pristela
3. apr 2012

@mamina1978 jeej , parada , gratulíren !!!!!

katrin21
3. apr 2012

nikto mi neporadi, kolko asi kremu potrebujem na taku tortu ,ako som dala fotku? nemam potuchy kolko coho kupit....

mamina1978
3. apr 2012

Baby ja sa tu vytesujem a zabavam pri pocitaci a v miske mi ostala mala hrstka marzipanu z celej davky 😠 Moje deturence maju teraz dva tyzdne prazdniny a vrhli sa nan 😢 A teraz s ospravedlnujucou hlaaaaaskou...ved tento je este chutnejsi ako ten nepodarkovy 🙄 😀 😀 😀 Tak mi to aspon ulachcili ,ostava mi len pokracovat v baleni 😠 🙂

vecernicci
3. apr 2012

@mamina1978 no vidíš, krásná růžička, chce to jen trpělivost a fakt přidat i mléko, ne jen cukr 🙂

katrin21
3. apr 2012

http://www.oblubenerecepty.sk/torty.html

OK, spravim podla tohoto, dvojitu davku, ako je na tu knihu.....

ladydia
3. apr 2012

@pristela neprehanaj 😀 velebit budem ja tvoje dielo ked vzíde z tvojich ruk tak ako každé 😉

jakelina
3. apr 2012

@katrin21 já to nikdy moc neodhadnu a dělám vždycky víc a natřu pak na piškoty nebo na nějaké odkrojky, když zůstanou. Kilo krému tam můžeš klidně spotřebovat.

katrin21
3. apr 2012

@jakelina no tak podla toho linku co som dala, dvojita davka by mala stacit 🙂

pristela
3. apr 2012

@katrin21 ja by som ti rada poradila ale netusim 😕 , no isto nie iba z jednej davky

katrin21
3. apr 2012

OK 🙂
len minule mi zase zostalo straaasne vela plnky, tak preto sa pytam radsej....

pristela
3. apr 2012

@katrin21 ked ti zostane plnka rozmiesaj ju s korpusom urob male gulky nastokni na špajdle a namoc do cokolady , vypada tu super , a je to aj mnam , deti take miluju , alebo to nedaj na spajdle ale len do malych košickov ako rafaelo 😉
a keby robis bezmliecno plnku tak ju pouzijes aj na potieranie korpusu, tam sa jej niekedy minie dost, podla velkosti torty, mozno aj tato tvoja plnka moze ist netusim aky pomer je tam mlieka a masla ci to moze byt ja radsej nedavam vobec mliekove

katrin21
3. apr 2012

@pristela ale to by mi musel zostat aj korpus a ten mi nema preco zostat... puncove gulky viem robit, ale teraz nebudem mat navyse cesto... minule som potom upiekla este korups jeden mensi a tam to natrela...

katrin21
3. apr 2012

@pristela http://www.oblubenerecepty.sk/kremypolevy/578-o...
tu je ta plnka.. preco nedavas mliekove? ved kazda co ja robievam je.... minimalne sa zlaty klas rozmiesa v mlieko a potom maslo s cukrom... ty ake robis?
viem, ze pod potahovku skor maslova ma byt, ale to si dorovnim trochu bledej, plnit chcem cokoladovou.... estesom rozmyslala tu parižsku, ale neviem, kolko by som jej potrebovala kolko cokolady a slahacek, lebo som ju nikdy nerobila... Peciem vela , ale vzdy skor maslovo pudingove plnky, alebo nad parou...