Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
5. apr 2012

@vlada111 - dík, vidíííííš, túto značku poznám, mám jednu peknú fialovú 🙂 . Len potrebujem aj hmotu, a Kováč nemá WI - kilové ani SFV. A zasa ten e-shop, odkiaľ idem objednať hmotu, nemá tieto farby 😒 . Na nervy toto. 😅

abriela
5. apr 2012

BABY, prosim Vas, ako lepite na perniky potahovku???? 😕
Robim kokosove linecke a chcem ist ozdobit a asi mi to drzat na cistom ceste nebude 😕

jakelina
5. apr 2012

@abriela marmeládou

mima1311
5. apr 2012

@mia114 kraaaasne a cesto mas ake ? myslim recept na pernicek , su hned mäkke a ako tam - cim , prichytis potahovku ? natieras maslom ? ci kremom? vdaka

mia1111
5. apr 2012

@anibas - dík, som si myslela 🙂
@vecernicci - aha. No mne sa ten odtieň red-red páči, presne ten odtieň potrebujem na jednu športovú tortu, sú to farby Slávie, no tak teraz neviem... extra gélovky by som minula asi menej,ale zasa ak nedosiahnem pekný odtieň, tak ma porazí 😒 . Tak nebudem asi špekulovať, kúpim znova wiltonku. Až na to, že až teraz som si všimla, že red-red nemajú skladom, len tú christmas red. Tam je nejaký extra rozdiel? Ma porazíííííííííííí 😖

mima1311
5. apr 2012

@jakelina ty si asi uz odpovedala aj mne , pod dzemom sa potah nebude topit ?

reruna
5. apr 2012

@mima1311 můžeš potřít i nutelou

jakelina
5. apr 2012

@mima1311 já dám takovou tenkou vrstvu a nic mi to nedělá.

mima1311
5. apr 2012

@reruna
@jakelina dakujem kocky 🙂

abriela
5. apr 2012

@mia1111 ja som vcera robila domino v oplatke a kedze som nechcela kombinaciu - zlta, hneda, tak som spravila zlta-cervena. Farbila som len praskovou cervenou, dala som len trochu - akurat pozeram, cesto je vsak ruzove 😒 .

mia1111
5. apr 2012

@abriela - dík, ja potrebujem zafarbiť hmotu a potrebujem riadne sýtu červenú. 😅

vecernicci
5. apr 2012

@vlada111 co to je za značku ty barvičky?

abriela
5. apr 2012

@mia1111 ja som vcera upiekla cesta, aj som na ne zabudla, ale ked som to tu precitala, tak som sla narezat pasy a pozrela farbu. Hmm, tak to uz asi zostava len gelovka

lamps
5. apr 2012

@mia1111 ja som na farbila hmotu na červeno červenou Red red a dala som do nej obyčajnú práškovú červenú z drogérie a chytila pekne. Bola taká sýta červená. Tu je foto:

lamps
5. apr 2012
mia1111
5. apr 2012

@lamps - tá je super 😉

vlada111
5. apr 2012

@vecernicci neviem, musím kuk, ale je fakt perfišná, úplne tuhá pasta, vôbec mi neriedi poťahovku.

vlada111
5. apr 2012

@lamps krásna práca 🙂

vlada111
5. apr 2012

@mia1111 tak potom určite Sugarflair

mia1111
5. apr 2012

tak a teraz som ešte viac domotaná 😀
@anibas - prosím Ťa, prebehla som Tvoje fotečky na FB, tie autá (hasičské, Mc Queen) si robila s extra gélovkou? Taká červená by to totiž kľudne mohla byť...budem farbiť WI, prípadne SFV..

vlada111
5. apr 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 pomóóóóóc baby. Dá sa poťahovať so Smartflexom Flower?

dm1
5. apr 2012

@vlada111 no da ale raiadne sa namakas je dost tuhe. Ale podla mna je to skoda

lamps
5. apr 2012

@vlada111
@vlada111
@mia1111 dievčence ďakujem tortu som robila minulý týždeň a ten znak ma skoro pripravil o nervy. Aj abecedu som si naň kúpila a potom som zistila, že zbytočne 😝. Tak som písmenká musela farbiť štetcom. Bavkala som sa s ním do jednej v noci. Ale chalanovi spravila torta veľkú radosť, tak to stálo za to 😅

daducha
5. apr 2012

@mia1111 ja pouzivam Sugarflair extra cervenu a je super.Aby som usetrila, nafarbim najprv hmotu poriadne na ruzovo a potom cervenej staci menej 😉 :A hlavne ta hmota tak hrozne potom nezmäkne ako po sitej extra gelovke.Pouzivam Smartflex

daducha
5. apr 2012

Ozaj baby,kupila som si gumpastu Satin Ice a netusim ci je jedla,neviem sa to dopatrat na stitku.Wiltonacka totiz nie je,iba na dekoraciu,co som bolo soknuta 😕

daducha
5. apr 2012

@csina urcite, bolo to v Plus 1 den,ako reklama 😉

vecernicci
5. apr 2012

@vlada111 jsem po nich koukala po netu, ale u nás je nemají nikde ☹

peroli
5. apr 2012

@daducha něco je o ní na str 2602 a 2603 😉 snad to pomůže.. 😉

vecernicci
5. apr 2012

@daducha píšou, že je vhodná pro celiaky, takže asi bude jedlá, ne? http://www.pravacokolada.sk/sk/potahovacie-mode...

janula.h
5. apr 2012

žienkyyyyy dostala som zákazku a pani mi napíše najlepšie sa cítil v Malage a na Malorke pod palmami tak také niečo mám urobiť máte nejakú inšpiráciu???