Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
29. apr 2012

@lamps juj, ci mam teraz obrovsku radost🙂uz vidim tu torticku🙂do nalepenych salociek vlejem bielu cokoladu zafarbenu nescou, aby to vyzeralo, ze je tam kavicka🙂

larah
29. apr 2012

@lamps to je aké dievčatko na tej fotočke? 🙂

lamps
29. apr 2012

@larah na ktorej fotočke? na tej profilovej, ktorú mám tu?

aduskatt
29. apr 2012

este je to v rure, ale uz z toho mame Etnu, takze pojde z rury rovno hubou dole🙂)hadam jej to pomoze

larah
29. apr 2012

@lamps ano ano

lamps
29. apr 2012

@larah to som ja osobne 😀 😀 😀

larah
29. apr 2012

@lamps že vyzeráš na nej mladunko, mladšie ako na tej predchádzajucej 🙂

aduskatt
29. apr 2012

Etnu som vytiahla, svacla dole hubou a na vrch som dala formu a do nej dva hrnce....................🙂)aj tak budem asi rezat☹

irriss
29. apr 2012

@lamps
Jeeeejejej...to je deti jako smeti... 😉
kdy jsi rodila? podle fotky v deseti 😀 😀 😀 😀

lamps
29. apr 2012

@larah ďakujem 😅, mne sa aj v37 rokoch stáva, že mi v autobuse dávajú polovičný lístok 😀 😀 😀

makinka2
29. apr 2012

@daducha ta s medvědama je úplně nádherná 😵 😵 A tak já kreslím i ve 30 😀 😀 😀

larah
29. apr 2012

@larah na tej predchádzajucej sa velmi podobáš na jednu Renatku z Moravian 🙂

lamps
29. apr 2012

@aduskatt veď to, čo odrežieš použi do masla na potretie torty,

lamps
29. apr 2012

@irriss 😀 😀 😀 prvé dieťa v 26 😀 😀 😀

aduskatt
29. apr 2012

@lamps to, co odreziem pouzijem.no, maslovy krem a do bruska🙂))))krem je uz hotovy v chladnicke🙂
@irriss bry vecer, kamka🙂

aduskatt
29. apr 2012

pripadne dam ten vrchny plat do stredu a stredny na vrch.................ak sa mi to podari zrezat tak, aby bol stredny rovny, xixi

larah
29. apr 2012

@lamps ja blbá som to poslala sebe 😀
že na tej prvej sa podobáš na jednu Renatku z Moravian 🙂

lamps
29. apr 2012

@larah pozdravujem Renátku

jakelina
29. apr 2012

@dm1 Matějovi přejeme vše nej a dortík má parádní.
@daducha jsou neskutečné a ta s medvědama je krásná fakt se ti moc povedla. Jak jsi podložila to horní patro, že vypadá šikmě?? Připadá mi, že šikmo to uřezané není, ale asi to špatně vidím 😲 😲

dm1
29. apr 2012

@jakelina dakujem 😵

aduskatt
29. apr 2012

No, dievcata, tak toto je reakcia na moje prve dve torticky pecene kamke🙂a to som fakt trpla, ze co sa neozyva, ci bolo vsetko OK

ahoj zlato ;)
torticky obe moc vyborne
mnamky, sme si posmakli vsetci
a tiez vsetci chvalili
cerstve jahodky - super napad
a ta bananova - hmmm, jedna basen

florentina
29. apr 2012

@reruna děkuji, ty jsi na mě tak hodná, vždycky poradíš. Jsi zlato 😉

florentina
29. apr 2012

@makinka2 hele, tak v tvém podání to vypadá, že výroba dortů je legrace....druhý dort...fakt paráda, myslím, že je dokonalej 😵

florentina
29. apr 2012

@daducha nedivím se, že byli nadšení, je dokonalá!

florentina
29. apr 2012

@zuzana124 asi blbý dotaz, ale jak jsi ji dělala? Jako tvar ještě chápu, ale ty barvy...barvila jsi štětcem až hotovou tužku? Nějak si to neumím představit a předem děkuji za odpověď.

florentina
29. apr 2012

@zuzana124 to je mi moc líto, že měla takové bolesti. To musí být hrozné pro všechny. Je skvělé, že se na to přišlo a léčba zabrala. Posílám hodně pozitivní energie, ať brzo zase běhá a nic nebolí. Jo je to zákeřné....u nás jsme šli na stěry celá rodina a nikdo další streptokoka neměl, tak nevím, kde to chuděra vzala. Ono taky záleží na konkrétním typu, ale jak jsem se o tom snažila něco dohledat, tak ten co ho měla naše dcerka má tak 20% populace v sobě a nic normálně nedělá, ale při nějakém oslabení se může rozmnožit a pak právě začít dělat problémy. Ona před těmi teplotami měla očkování a hned do toho chytla rotavirovou infekci, tak to zřejmě byl záhul a umožnil tomu streptokokovi se pomnožit. No co už, hlavně, že už máme ta zlatíčka zaléčená a pevně doufám, že už se to nevrátí.

mamina1978
29. apr 2012

@dm1 Tvojmu malemu oslavencovi vsetko len to naj....... , ma krasnu torticku 😵 😵 😵 A ako sa z nej tesi 😵
. Jej 🙂 aj moj chlapcek c. 3 😉 😀 oslavuje za dva dni 3 narodeniny. 🙂 ako ten tvoj 🙂

dadka212
29. apr 2012

@dm1 nádherná torta, a oslávencovi všetko najlepšie 😵
@daducha prekrásne torty 😵

dadka212
29. apr 2012

@sandrus2 ten marcipán dr.oetker nekupuj, vyjde ťa to velmi draho na takú kocku by si potrebovala aspoň 4-5balení, radšej skús urobím MMF alebo si kúp hotovú poťahovku, ja kupujem smartflex, to je balené po 1,4kg a to ti vyjde na poťahovanie aj na zdobenie 😉

peroli
29. apr 2012

@daducha ta "mojim láskám" je krásná!!!!
k té 50 mám ale výhrady.. mám 3 leté dítě a takhle teda fakt nemaluje.. 😀 😀 😀 😀 😀 asi soudruzi z NDR udělali někde chybu.. 😀 😀 😀 buď je ťuňťa nebo.. kolik si bereš za hodiny kreslení??? 😀 😀 😀