Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
7. máj 2012

@pristela ja to asi urobim tak, ze material a 15 eur dam navrch pre seba............🙂
mam z toho dost stres🙂)) ja mam predstavu, ako by to mohlo vyzerat, len sa obavam, ze dojde s nejakym nakresom, ze toto chce🙂)lepsie sa robi, ked mozes pustit uzdu vlastnej fantazii🙂)
no aj ja tebe drzim palce, aj ked tebe to isto netreba🙂

alenv
7. máj 2012

@dadka212 díky moc.. tak na to prdím já taky používám sugarflair práškovou a jsem spokojená

dadka212
7. máj 2012

@aduskatt počkaj si akú tortu vlastne chce....nie že sa narobíš ako kôň a dostaneš 15eur...

aduskatt
7. máj 2012

@dadka212 no ved ja len uvazujem zatial, zajtra mi povie...ja mam len problem, ze nepeciem dlho, takze sa neviem ohodnotit🙂vobec netusim, kolko pytat, ale predbeznu cenu jej povedat musim

bambula1307
7. máj 2012

@miciatko cokoladovy, grilazovy, karamelovy, pralinkovy, slonia slza ...alebo daka rolada..mozno kokosova, al. orechova..

dadka212
7. máj 2012

@aduskatt aj ja som mala s tým problém na začiatku, ale netreba sa podceňovať, ja robím len kamarátom a známym alebo tým, ktorí jedli tortu, že im velice chutila a páčila sa a teraz je to rok čo pečiem a musím odmietať, keby som neodmietala tak robím aj 10 toriet za víkend, čo som už aj robila zopár krát 😅 ....keĎ im chutí a páči sa tak si za to daj zaplatiť, nepodceňuj sa 😉 ak začínaš kludne povedz, že začínaš tak robíš čojaviem za 9eur za kilo (ja robím napríklad za 10eur)

anibas
7. máj 2012

@miciatko čo ja viem - ked bude torta čoko, daj punčový a nejaký kokosový, alebo citronovy - aby to bolo farebné kaková, ružová a biela 😉 😉 😉 😉 😉

aduskatt
7. máj 2012

@dadka212 ja idem robit teraz druhu zakazku a hned svadobka......🙂 no, ak bude chciet jednoduchu, asi ostanem pri tych 15, ale ak bude vymyslat s niecim takym ako vodopady, tak to urcite bude za viac🙂)myslim, ze takto by som mohla uvazovat🙂

anibas
7. máj 2012

@dm1 jáááj Danka - Ramira a jej stencil 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

pristela
7. máj 2012

@aduskatt juj no tak mne poslala foto aka ma byt 😀 ale v podstate sme sa dohodli na inom vyzore tak uvidim ake to bude, štvú ma len tie fialove ruze, ale co uz , nevadiiiiii 😀

aduskatt
7. máj 2012

@pristela ja by som najradsej robila uplne bielu, alebo bielu s cajovymi ruzami🙂 pripadne svetle ruzove🙂.ale ako som uz povedala, uvidime

aduskatt
7. máj 2012

@pristela fialove zasa nemusia byt zle.......ci?

dadka212
7. máj 2012

@aduskatt ja čo som videla svadobné z cukrárni a proste čo sme boli na svadbách, tak tie torty nič moc, určite bude krajšia a chutnejšia ako z cukrárne 😉

aduskatt
7. máj 2012

@dadka212 no chutnejsia na beton bude, tomu verim, nepouzivam umeliny🙂a na tom, aby bola krasna si dam zalezat..velmi mi na tom zalezi, fakt 🙂

mamina1978
7. máj 2012

@vecernicci No samozrejme, ze si take skvosty ukladam, kedze stale cakam na prilezitost urobit dievcatku torticku 😉 🙂 🙂 🙂 A tvoja barbie sa mi mooooc pacila 😵 😵 😵 😵

pristela
7. máj 2012

@aduskatt maju byt tmavo fialove 😝 😀 prirodzene 😀 😀 😀 😀 , ale vymyslela som ze budu mat len tmave stredy tak snad to bude "prirodzene" 😀 😀 😀 😀

dadka212
7. máj 2012

@aduskatt ti verím 😉

aduskatt
7. máj 2012

@pristela no tmavofialove ruze a prirodzene?.....a to som uz vobec videla?

dm1
7. máj 2012

@anibas veru ked vidim tu jej svadobnu bielu s ciernym stencilom tak si idem oci vyocit 😵

1katuska73
7. máj 2012

@vlada111 boze TY mas tie torty neskutocne krasne,si vellllllmi sikova.

reruna
7. máj 2012

zas jdou ty Báječné dorty - tam je vždycky to ochutnávání korpusů a krémů a lidi si vybírají, jaký dort si nechají upéct - pak to chtějí lidi i od vás, jak jsem tady tento týden zaregistrovala....ale musí si uvědomit, že to jsou americké cukrárny, a ti lidi si objednávají dorty, které stojí 2-5 tisíc dolarů 😀 😀 to se nedá přece srovnávat s amatérskými cukrářkami, které pečou doma a ten váš výdělek rozhodně nepokryje výrobu 2-3 zkušebních dortů, i když malých...to je prostě asi risk, buď lidi věří referencím, nebo mají doporučení od někoho a pak se vracejí a doporučují dál...to asi jinak nejde...a ani u nás v cukrárně si nedovedu představit, že bych chtěla něco na ochutnání, jestli si u nich teda něco mám nebo nemám koupit....

anibas
7. máj 2012

@reruna u nás ide hokej 😠 😠 😠 SR : USA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

anibas
7. máj 2012

4:2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

aduskatt
7. máj 2012

mame to domaaaaaaaaaa🙂)))))

reruna
7. máj 2012

@anibas zítra to opakují ráno kolem 8 asi...

jakelina
7. máj 2012

@anibas 😀 😀 😀 u nás taky hokej 😀

anibas
7. máj 2012

@reruna Vierka zajtra máme št. sviatok a celá rodina je doma + 7r. susedka - takže robím raňajky pre armádu - Báječné dorty nebudú ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

reruna
7. máj 2012

@anibas a nahrát si to nemůžeš? nebo na you tube to někde asi najdeš...

aduskatt
7. máj 2012

no a torta je uz bez hlavy🙂))fesak dostal na tanier trojuholnik torty, urval myske hlavu a zabodol do svojho kuska, rposte nerozlucna dvojka🙂)))

aduskatt
7. máj 2012

@anibas na ktorom programe chodia tei bajecne dorty?