Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
12. máj 2012

Ahojte, troska netradicna krstinova 🙂

marci2305
12. máj 2012

Moje štvrtkové...Poviem Vám, mala som čo robiť. do pol noci...Obdivujem všetky, ktoré robia min. dve torty denne. Macko Pú vážil asi 100 g /pribináčikový krém s jahodami/ a moja prvá svadobná /parížska šľahačka s banánmi/. Nie sú dokonalé ale snaha sa hádam vždy ocení.. 😉

peroli
12. máj 2012

@vecernicci třeba tě něco inspiruje.. 😉
měla bych i další ale když koukám kolik jsem jich nasázela už teď 😅 😅 tak to bude asi stačit.. 😅 😀 😀
a jestli má smysl pro humor tak bych udělala nějakou tu chlapskou a nohoru bych dala nějakou dětskou postavičku (zjistit co měl jako malej rád) která by držela tu číslovku 40 😀

daducha
12. máj 2012

@pristela ze som na zadok spadla , je náááádherná 😵 😵 😵 .

zanet2009
12. máj 2012

@lussy23
@jakelina

jojo, už tam ten pásek mám, před focením jsem to už nestihla.

mariann2
12. máj 2012

ahojte, pridávam moje tohtotýždňové 🙂 máme v meste prvé sväte prijímanie, takže som mala tortičiek až až a ešte som musela pár odmietnuť, so simpsonovcami je svadobná 🙂 je taká žartovná, lebo nie je hlavná

artepf
12. máj 2012

@vecernicci ahoj, prosím tě čtu tady, že jsi sehnala balící papír se vzorem trávy, normálně v papírnictví? Já už ho taky dlouho sháním a nikde nic 😖 . Za dva týdny budu dělat dort dům a pod něj bych docela tenhle vzor potřebovala 😲 .
Jo jinak prosím vás holky, co sledujete ty báječné dorty na Primě love, jak tam hodně používají tu hmotu z burizonů a marschmellows, víte, jak se dělá? Vím, že už jste ji tady některé zkoušely a chtěla bych ji vyzkoušet taky, jen vůbec nevím, jak na to. Vypadá to, že je pěkně tvárná, ale zároveň pevná a drží tvar. A taky, jestli máte recept na korpus red velvet, nechce se mi to tady hledat, tak moc prosím, díky!! 😵

monika76
12. máj 2012

Ahojte pridávam svoje víkendové 🙂 😉

zdenallicka
12. máj 2012

@artepf Mívají ho v KIK..

vlada111
12. máj 2012

@mia114 verím ti, veď sú krásne 😉

vlada111
12. máj 2012

@janula.h veľmi pekná tortička, vkusná, vôbec nie je taká prečinčaná ako sa robievajú.

janula.h
12. máj 2012

@vlada111 ďakujem 🙂 🙂
@mizulienka Ďakujem 🙂)

babušky diky za likey 🙂

reruna
12. máj 2012

děkuju všem za liky 🙂
Všechny dortíky jsou tu zase moc krásné 🙂

maya30
12. máj 2012

@mariann2 tie na PSP su krasne, ako robis hostie ? Mas na to nejaku formicku ?

pristela
12. máj 2012

ooo , uuuuzasne torticky ste popridavali !!!!!!! nááádhera 😵 😵 😵 😵 😵
ten sudok som si aj ulozila , super napad pre chlapov 😉

vecernicci
12. máj 2012

@artepf ten papír jsem koupila v kiku, mají ho tam dost, ale po mojem nájezdu už moc ne 😀 😀 😀
@peroli ty nikdy nezklameš 😉 přemýšlšla jsem, že budou stavět letos domeček, tak asi udělám parcelu s domem a bude mít číslo 40, uvidíme, jestli ještě něco nenajdu 😉

alenv
12. máj 2012

@mariann2 určitě můžeš.. zlomil si klíční kost, ale špatně tak byl ho operovali a dávali mu tam šrouby.. njn motorkáři 😖 ale stalo se mu to naštěstí na okruhu

mariann2
12. máj 2012

@maya30 tie sú originál, neposvätené

mariann2
12. máj 2012

@alenv ojoj, tak to je šťastie v nešťastí, nech sa rýchlo zotaví, na motorku predpokladám nezanevrel 😀

maya30
12. máj 2012

@mariann2 vidis to by ma nenapadlo 😀 a to riadne si bola od p.farara pytat ?

maya30
12. máj 2012

ja pridavam moju vcerajsiu s uuuplne prvymi modelovanymi cloviecikmi, tak prosim berte to s rezervou 😀

maya30
12. máj 2012

este by som sa rada spytala, ci sa da nejak zabrani tomu aby sa potah z mmf tak rosil...vcera bolo riadne teplo a po par minutach mimo chladnicky uz bol lepkavy. Bud. tyzden robim jednu na svadbu a neviem co to spravi na stole...pod potah slo maslo s cukrom a za hrst mletych piskotov. Pomohlo by ak by som dala trebars maslo s nutelou 1:1, bolo by to lepsie ? Alebo dat viac omrviniek do masla ? Alebo hrubsi potah ? poradte prosim co je lepsie...

dada2007
12. máj 2012

micky, môže ísť tento krém pod poťah? ...môžem z toho spraviť punčovinu?

Krém: mlieko, puding, kakao a Sorbit zmiešame a uvaríme na hustú hmotu. Necháme vychladnúť a primiešame maslo. Vymiešame na penu.

mailli
12. máj 2012

moje dnešní 🙂
ale myslela jsem, že překousnu svoje dítě i manžela (toho snad asi ještě víc)... měl malou hlídat, aby mi nelezla do kuchyně (je to malej mlsounek). no, samozřejmě že se tam dostala a hrábla mi už skoro hotového do dortu 😠 tak jsem to maskovala velkým a děsně "nenápadným" trsem trávy... zrovna se musela holka trefit do přední části... 😖

mailli
12. máj 2012

teď koukám, že není vidět z těch malých fotek, že ten panáček má i brýle 😅

pristela
12. máj 2012

@mailli 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 mala si tam tu dieru nechať!!!!! a este viac vykrojiť akoby otlacok zubov!!!!

@maya30 aka rezerva?? 😕 sú suprovo vymodelovaný !!!

@dada2007 cicus ja bych mliekove nedavala absolut, ale ak budes mat vacsi podiel masla ako mlieka tak vraj mozes, ja davam stale len maslo malinko cukru kakao a veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeela korpusu, a chuti to ako coko nad parou 😅 malý si to z tejto svadobky mazal na chleba 😕

larah
12. máj 2012

na zajtrajsi sviatok 🙂

lussy23
12. máj 2012

@simasa krásna
@maya30 nádherná tortička aj postavičky
@monika76 krásne
@mariann2 nádherné
@marci2305 nádherné

lussy23
12. máj 2012

@larah krásna
@mailli krásnučká