Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
12. máj 2012

@alenv myslím, že nejvíc se k tomu tématu hodí téma, kniha Bible a nebo nějaký dort, kde bude ležet růženec a třeba pár kytiček k tomu. Nic přeplácaného, takový jednoduchý dort.

pristela
12. máj 2012

holka rychla otazka za päťsto zlatých 😀 biely stencil ???staci len cera a cukor alebo mam dat aj bielu farbu ? 😕

aduskatt
12. máj 2012

@jakelina aj mna napadlo jednoduchost a ruzenec..........a kvety asi lalie by som dala

aduskatt
12. máj 2012

@pristela ked stencils, tak za 500 bielych by som dala, nie zlatych🙂))ale som zvedava na odpoved tych, ktore s tym maju skusenost...............ja by som tipovala bez farby

alenv
12. máj 2012

@jakelina jj určitě nějaký jednodušší.. ale pozor přání zákaznice.. postava ne jeptiška, bylinky, kytky, ten jejich provaz s třemi uzli.. a pak nemá být přeplácaný.. musím jí nějak vysvětlit, že toto dohromady nejde.. a pořád jako nevím jak tam mají vypadat bylinky 😅

alenv
12. máj 2012

@jakelina
@aduskatt jo holky a květy jsem ještě nikdy nedělala 😅 ale už mám vše nakoupené tak musím pomalu začít

aduskatt
12. máj 2012

@alenv no, tak ti pri tom vysvetlovani drzim palce.......postava, bylinky, uzly a nepreplacat......

vlada111
12. máj 2012

@anibas Sabi krásne sú tie tortičky

vlada111
12. máj 2012

@aduskatt a to je k jej nejakému sviatku? Aj áno, vôbec nemusíš robiť náboženskú tématiku. Urob jej ju s laliami krásnu ženskú jemnú ako keby si robila nejakej pani.

pipka
12. máj 2012

@lusil2005 no ty brdo...ze z 28 vajec 😅 klobuk dole..si fakt neuveritelna sikulka 😵
asi pridem k tebe na skolenie 😀

to sa ti aj zmestila do chladnicky..ci si po nu rovno prisli? 😕

pipka
12. máj 2012

ja som tu poslednu krstinovu robila spodne poschodie ze z 12 vajec a zdalo sa mi brutalne vela...a ked mi padol upeceny korpus a zlomil sa mi napoly, tak som tu normalne ze revala..ale na full 😅 😝 😀
volala mm aby futasil kupit dalsie vajcia a o polnoci som este piekla dalsi 😝
som si zarobila 😠 😅 ..ale mm sa nehorazne potesil, ze ake fajne ranajky ma ku kakavku 😀 😀 😀

aduskatt
12. máj 2012

@vlada111 to nie ja🙂

aduskatt
12. máj 2012

babulky, bude mi dost 14 vajec na klasicky piskot stvorec 30x30? a na 22x22 uvazujem tak 9

pristela
12. máj 2012

@lusil2005 jaaj , robit dobosovu je sfffina práca nezavidím , a tych vajec co do nej vzdy ide ☹ ☹ ☹ a vaha nikde ☹ ale mas tie torticky vsetk& uuuuuuuuuuzasneeee!!!! mna by zaujimalo ako si ju dala na zem a ako si ju s tej zeme zdvihla ? vid kruhova podlozka a asi hmota aj na nej , ja ked som to takto robila des manipulacia s tym ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mamina1978
12. máj 2012

Ako upiect korpus bez Etny 😉 Ako pride niekto na nieco take ???? 😉
http://www.tortenmanufaktur-am-meer.com/anleitu...

aduskatt
12. máj 2012

@mamina1978 no hovorim, ze mas vsetko🙂) a zabudla si to adresovat, xixi

mamina1978
12. máj 2012

@aduskatt To som nasla teraz nahodou na tej nem . stranke. A adresovat som nechcela 😉 🙂

ajka82
12. máj 2012

som skusala este orchideu, je to bez vykrajovaciek a modelarskych pomocok, kedze u nasich mam len farby a kusok hmoty 😅 ...ale treba este trening... nabuduce hadam bude lepsia
haha a nesmejte sa mi, som sa pri tej samotnej pomylila, lebo maju dva placate lupene a tri uzke 🤐 😝

mamina1978
12. máj 2012

@aduskatt..... ty, ale to asi fakt funguje....uz druha baba ,co to tam dala kuk fotos.....take rovneeeeeee som este nevidela.

mamina1978
12. máj 2012

A este vykrojene a ozdobene kolaciky z obycajnych vykrajovaciek.... 😉 🙂

mamina1978
13. máj 2012

@aduskatt jej aha, co som nasla.......ked mas tak rada labutky 😉 🙂 je tam pekne video......ale tvoje boli tiez krasne a tie lekna na torticke😉
http://www.wonderhowto.com/how-to-make-beautifu...

mamina1978
13. máj 2012

Len tak pre zaujimavost labutka vykrojena z jablcka 😉 🙂
http://www.wonderhowto.com/how-to-shape-cut-app...

vecernicci
13. máj 2012

@alenv kup jedině tu extragelovku, wiltonka je naprd 😉

evvina
13. máj 2012

Ahoj holky, ještě se tu vrátím k tomu kapanému dortu. Když bych to chtěla obarvit barvama děláte normální piškot nebo třené těsto a vyskočí mi to i bez prášku do pečiva nebo ho tam mám dát. Děkuji za radu. Chci ho dnes zkusit ke kávě krásně barevný.

lusil2005
13. máj 2012

@pipka vybrala som dve policky a zmestila sa 😀 naschval som rezala taku podlozku aby som zavrela dvere (40cm) a na vysku mala tiez 40 cm, takze sa to dalo.

@pristela joj teta, zlepsovak som vymyslela! 😀 dala som si ju na tu otocnu podlozku a tak som ju vsade davala, aj do chladnicky. aj som im ju na tej otocnej podlozke dala, tak dufam ze mi ju rychlo dovezu domov 😖 ale nebolo mi vsetko jedno, ked som z okna videla ako to tie telce na tej otocnej podlozke postavili do kufra auta 😕
ale inac - len to spodne poschodie - dobosove - vazilo 8 kg!!! 🤐 ale robila som ho dost vysoke. nejakych 11 cm.

daducha
13. máj 2012

@lusil2005 krásne, ta svadobna ma dostala, ako vystrihnuta z casopisu 😵 😵 😵

mia1111
13. máj 2012

@alenv - ja mám aj čiernu willtonku, aj sugarflair extra gélovku, takže viem porovnať. S Wiltonkou sa mi čierna ešte nikdy nepodarila, jedine raz, to som jej musela dať strašne veľa, ale hmota sa mi potom nenormálne lepila, nedalo sa nič z nej robiť. Takže odvtedy len extra gélovka, ak chcem čiernu a tú willtonku používam, ak chcem mať peknú sivú 😀 😉 . Extragélovky je aj viac - 42g, willtonky je necelých 30g. Takže - jdi do toho, kup Sugarflair extra! 😉

peroli
13. máj 2012

@alenv co třeba něco takovýho a přidat jen pár kytiček... křížek napravo, kytičky nalevo (nebo obráceně..) nebo by ještě případně mohl z toho křížku vset ten řetízek, jakože růženec.. 😉
záleží i na tom jaká jeptiška to je.. některý jsou pořád "normální" a příjemný ženský 😅 😀 , jiný působí tak až fanaticky..

peroli
13. máj 2012

HOLKY HELP.. nevíte o nějakým shopu kde by měli white icing po kile, kde by měli tu abecedu Groovy a kde by mi to poslali během tohoto týdne??? 😅 😅

mia1111
13. máj 2012

@mamina1978 - z čoho je vyrobený ten zlepšovák, aby sa nedvihlo cesto? Vyzerá to super, ak sa to dá bežne kúpiť, tak by som to možno skúsila 😉