Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
15. máj 2012

@jakelina ukladam pre inspiraciu. Krasne. Je tam aj oblatka?

dm1
15. máj 2012

@pristela to nemyslis vazne s tou velkou tortou fialovou ☹ . By som sa hadam aj rozplakala keby bola moja 😢 . Nechapem fakt ludia zaplatia kopec penazi za tortu a potom si ani nedaju pozor ako je skladovana.... a ze vypnuta ladnicka? ked uz nie je zima? a to ani nehovorim o tom ze pri slahackovych je to ina sranda ak ju nechaju den bez ladnicky... nechapem akoze 😲

jakelina
15. máj 2012

@abriela ne není. Na bílém MMF ten obrázek a pak podle toho udělaná rámeček z čoko MMF o kousek větší než ta bílá plocha a na ty kraje jsem dala takové ty krucánky a potřela zlatou barvou, na fotce to není vidět a je to jenom tak jemně pozlacené, semtam zrníčko na silně zlatá barva.

heni79
15. máj 2012

@abriela
To si kde kúpila?
😕
Aj ja chcem. 😅

jakelina
15. máj 2012

@dm1 taky jsem si to říkala, jak jsem to četla. Pamatuju, jak jsi jednou psala, že jsi odevzdávala svatební dortu a dávala jsi ještě navíc orchidejky, kdyby se polámaly a chlap s tím málem bacil, jak to nesl po schodech. To jsou moje nervy. Já mám strach to vytáhnout z ledničky, že něco poškodím a lidi tak. 😝

abriela
15. máj 2012

@heni79 firma kubiatko 🙂.. Asi predajcovia z kysuckeho noveho mesta. Kupila som aj tycinky do tavnej pistole, tak skusim si vyrobit formu na gulicky

heni79
15. máj 2012

@abriela
Vďaka za tip. 😀

abriela
15. máj 2012

@jakelina dakujem za vysvetlenie. Je to krasny doplnok ku torte. Dostala si taku objednavku, ci to bol tvoj napad?

jakelina
15. máj 2012

@abriela to je dort pro moji možná snachu a vymyslel si to tak syn.

mizulienka
15. máj 2012

@jakelina nadherna je ta torta, velmi jemna romanticka..velmi sa mi pacia tie boky, krasne su...a ten obrazok suprovy

reruna
15. máj 2012

@jakelina to je krása! a jak jsi dělala ten červenobílý lem?

jakelina
15. máj 2012

@reruna střídavě červený a bílý pásek a pak vykrojit uprostřed srdíčko a opačnou barvou tam zase vykrojené srdíčko vložit. Píšu to pochopitelně????

aduskatt
15. máj 2012

@larah tu si to mozes dovolit, tu sme vsetky kamosky.....dufam🙂

mizulienka
15. máj 2012

@mamina1978 dakujem krasne za radu, tak som urobila, cakajme, uvidime 😉

lucka_o
15. máj 2012

@peroli Dakujejem dakujem dakujem 🙂 waw, niektore mam ale velmi si ma potesila a urcite nielen mna 🙂pekny vecer

reruna
15. máj 2012

@jakelina a já jsem myslela, že na to máš nějakou lištu..tak to musela být docela piplačka, že? Ale vypadá to moc krásně - i ta kytka, tu jsem už obdivovala na FB 🙂

jakelina
15. máj 2012

@reruna celkem to šlo, jenom si to nakrájet a pak už to šlo jedna radost. 😀 😀

lucinka
15. máj 2012

ahojte babule... tak po dlhšej dobe zase aj ja niečo pridám... poctivo lajkujem tie vaše nádhery 😵
a chcela by som poprosiť o nejaké inšpirácie na narodeninovú tortu - konkrétne na 60-tku pre doktorku internistku... @peroli vkladám do teba všetky nádeje 😀

dm1
15. máj 2012

@jakelina veru veru na tie orchidejky nezabudnem jemu to bolo uplne sum a fuk a ja som sa nervovala ze som mala niekde dobku a nebolo to 100% potiahnute....

reruna
15. máj 2012

@pristela teda týý brďo, že vypli chladničku? kde mají svatební dort? to je teda děs.... já jsem zatím dělala svatební jen jednou, pro ségru, ale vezli jsme ho tam až ráno sami, měli ho jen v chladné místnosti, s jabkama a bramborama, dost to tam páchlo, ale naštěstí se mu nic nestalo.....ani nenačichl ani se neroztekl, ale měla jsem strach - člověk se s tím tak piplá, a oni potom takto......

jakelina
15. máj 2012

@dm1 to jsou chlapi, co 😀 😀 😀 Já být nevěstou a mít na stole roztečený nebo polámaný dort, tak je mi do pláče. 😢

dm1
15. máj 2012

@jakelina no ten zenich viezol aj moju svokru este k nam a v kufri mal vsetky zakusky popadane na jednej kope ze sak to je dobre a to tam prehadzovali 😝. veru chlapi chlapi

aduskatt
15. máj 2012

no zienky.tak som dostala zakazku.....okruhla trojkilova k birmovke, v bielom prevedeni.......🙂) idem kukat po nete, lebo ja som v tychto cirkevnych veciach mimo🙂

jakelina
15. máj 2012

@lucinka super je máš a ta sekačka Pata a Maty je boží, to mě pobavilo 😀 😀 😀

pristela
15. máj 2012

@dm1
@jakelina
@reruna jaaaj holky, ja myslím, ze keby ho tak vehementne nezacali "zachranovat" mrazakmi ta sa mu nic nestane, bol tak vystuzeny ze hadam aj sadnut nan sa dalo, prave preto ze som vedela ze pojde 45minut autom do strmakov a v zakrutách- prosto na hory a bude na stole neviem kolko 😠 podla mna im to stieklo prave kvoli chladu, to kazdy myslí že ked je torta v chladnicke treba jej vypalit najnizsiu teplotu 🙄 ta holka co ju objednavala aj niesla vie ako sa ma skladovat torta, neviem ci im vravela, ale vsak niesu vcerajsi a nemali snad prvu svadbu 😠 😠 😠 no mna to mrzelo hoooodne moc, a stale som z toho smutná ☹ ☹ je mi to moooc luto ☹ oni ju pak vobec nedali na stol, rozkrajali ju vraj a porcovali- a aj celych 8,5-9kg zjedli 😕 priamo na hostine, no ale to uz ma prd uteší 😔 nuz ale ucime sa na vlastnych chybach , beriem to ako svoju chybu ze som im ju dala o den skor a ze som uz po milionty raz nepovedala ako ju skladovat a ze som jej to aj nezavolala aby nezabudla poucit "pesonal" 🙄 ale tak co uz ideme dalej, ze jo 🙄

pristela
15. máj 2012

@lucinka jaa milujem torty lode 😉 😉 😉 som bola asi pirát v minulom zivote 😀 😀 😀 😀 mas ju náádhernuuu, ako aj ostatné 😅 ale lod vyhrava!

jakelina
15. máj 2012

@pristela já ti věřím, tolik práce a ani nemohla dělat parádu a tobě zaslouženou reklamu. Nebuď smutná, myslím ne tebe 😉

reruna
15. máj 2012

@pristela věřím, že to mrzí nejen tebe, ale nevěstu určitě taky, a zrovna taková nádhera se ti povedla...

mamina1978
15. máj 2012

@pristela Nebud smutna 😕 , vsetky tu viem, ze si sa na tej torticke velmi namakala, a chcela si, aby sa pacila a chutila. Bola fakt nadherna , perfektna, famozna. 😵 😵 😵 😵 ........ a mame ju urcite viacere ulozene na fotke.......Nie je to sice utecha, ale aspon ti ostane krasna spomienka a dokaz, aky skvost si dokazala urobit
😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
A okrem toho ta caka teraz ta veeeeelka svadobna v septembri, tak sa na nej vysantis a tu si potom sama ustrazis a dorucis osobne. 😉 🙂 🙂 🙂 🙂

lucinka
15. máj 2012

@jakelina dík... to mi poradil môj krpec, lebo som sa nejako nevedela rozhodnúť čo tam dať... a keď prišla pani pre ňu, tak zostala prekvapená, že odkiaľ viem, že malý má presne takú istú a kosí od rána do večera... 😀 tak som sa trafila 🙂 bola to moja 15-ta poťahovaná v poradí...
@pristela žienka ďakujem za pochvalu... a vieš, že som na teba myslela, keď som ju robila... 😀 lebo potiahnutá je čokohmotou z MMF čo mám recept od teba... 😉